Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна і США всю ніч вели переговори щодо угоди про надра - ЗМІ

17:59:50

Посадовці України та США всю ніч до ранку 20 лютого вели переговори, намагаючись укласти угоду про надра. Про це повідомляє Axios з посиланням на джерела.   Зазгначається, що посадовці адміністрації Дональда Трампа та деякі представники українського уряду тиснуть на президента Володимира Зеленського, щоб він пішов на угоду.   Співрозмовники видання висловили занепокоєння, що американсько-українська криза може поглибитися, якщо Зеленський відхилить пропозицію. Посадовець США назвав це "вирішальним моментом для українців".   Як відомо, Зеленський відхилив початкову пропозицію США , представлену міністром фінансів Скоттом Бессентом у Києві, яка дала б США 50% усіх доходів від видобутку. Документ також не передбачав жодних гарантій безпеки для України.    На початку цього тижня американська сторона повернулася з "покращеною" пропозицією , а тепер внесла додаткові зміни. Точні умови нинішньої пропозиції США невідомі.   Адміністрація Трампа надіслала Україні останню версію угоди про надра ввечері 20 лютого, повідомив американський посадовець, який бере участь у переговорах. За його словами, змінена версія угоди спрямована на "виправлення ситуації" між США та Україною.  Нагадаємо, в Офісі президента заявили, що для України важливими аспектами у цьому документі є правильний розподіл прибутків та гарантії безпеки . Умови угоди щодо копалин гірші за післявоєнні репарації Німеччини - ЗМІ

Росіяни вбили нащадка Нестора Махна у Гуляйполі

17:27:28

Унаслідок російського авіаційного удару в Гуляйполі на Запоріжжі загинув Нестор Яланський, який був останнім нащадком родини відомого революціонера Нестора Махна. Про це повідомляється в групі Гуляйпільські старожитності в Facebook у п'ятницю, 21 лютого.   Росіяни завдали авіаційного удару по Гуляйполю 20 лютого та вбили Нестора Яланського 1975 року народження, що був сином Віктора Яланського - відомого краєзнавця, онука Карпа Івановича Махно та внучатого плимінника Нестора Махно.   "Нестор Вікторович був одним з останніх прямих нащадків родини Махно, що проживав у Гуляйполі. Його прадіда Карпа Івановича Махно в 1919 році катували та вбили в Гуляйполі білогвардійські козаки російської добровольчої армії генерала Денікіна які захопили місто", - йдеться у дописі.

Стало відомо, скільки газу купує Європа в Росії

17:06:36

Близько 13% газу, який купують країни Європейського Союзу, все ще походить з Росії. Про це повідомила речниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен, передає Європейська правда в п'ятницю , 21 лютого.   За її словами, ЄС від початку повномасштабної війни РФ проти України послідовно намагається зменшувати залежність від російських енергоресурсів та відтоді суттєво диверсифікував постачання.    "Ми повністю обрізали імпорт російського вугілля, більшість імпорту російської нафти і понад дві третини імпорту російського газу у межах плану Repower EU", - нагадала Ітконен.   Водночас вона визнала, що на європейський ринок справді ще надходить російський газ і ближчим часом Єврокомісія хоче запропонувати законодавство, що допоможе країнам-членам відмовлятись від нього.     "Ми все ще імпортуємо 13% нашого газу з Росії. Це означає, що мільярди євро фінансують військовий бюджет Путіна… Для цього немає виправдань і немає аргументів щодо безпеки постачання. Глобальний ринок СПГ гнучкий і там немає дефіциту. Тож тут є про що турбуватися, і це причина, чому комісія готує дорожню мапу, щоб повністю відмовитися від імпорту з Росії", - заявила Ітконен.  Раніше повідомлялося, що  імпорт зрідженого природного газу з Росії до країн Євросоюзу торік році зріс на 18%. Лише з січня до листопада РФ отримала за це щонайменше 6,3 млрд євро. ЄС може ввести тимчасове обмеження цін на газ

З початку року на водоймах в Україні загинули 79 людей

16:28:43

  З початку 2025 року на водоймах України загинули 79 осіб, серед яких шестеро дітей. Про це повідомила пресслужба ДСНС у п’ятницю, 21 лютого.    "Це статистика станом на 20 лютого. На жаль, щодня маємо трагічні випадки на воді, коли люди нехтують правилами безпеки та гинуть", - сказав пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.   Серед загиблих переважна більшість чоловіки - 65 осіб, жінок - 14. За словами пресофіцера, це може бути пов’язано із захопленням зимовою риболовлею. "Попри те, що крига небезпечна, чоловіки виходять на лід, ризикуючи життям. До речі, найбільше нещасних випадків трапляється на річках - 46, на ставках - 33", - зазначив Хорунжий.   Попри це, надзвичайникам вдалося врятувати 68 осіб, з них 20 дітей. Нагадаємо, 20 лютого у Києві чоловік за кермом авто намагався проїхати по кризі на Дніпрі , щоб "ефектно" підʼїхати до друга-рибалки. Однак автомобіль провалився під лід. Сам чоловік не постраждав. Тиждень тому на Херсонщині під лід провалилися четверо дітей з однієї родини . Одну дитину вдалося врятувати, троє інших, загинули.

Кожна п'ята дитина в Україні втратила родича через війну - ЮНІСЕФ

15:59:13

Кожна п’ята дитина в Україні втратила близького родича чи друга з початку повномасштабної агресії Росії три роки тому. Відповідні дані опитування опублікував ЮНІСЕФ у п’ятницю, 21 лютого.   "Всі ці роки смерть і руйнування є буденністю для кожної дитини в Україні. Такий рівень насильства спричиняє величезні страждання дітей і позбавляє їх справжнього дитинства", - заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел. Зазначається, що третій рік повномасштабної війни в Україні порівняно з 2023-м став для дітей ще більш смертоносним: кількість жертв серед дітей зросла на 50%. Загалом з лютого 2022 року вбито або поранено понад 2520 дітей. Справжня кількість жертв, імовірно, набагато більша, оскільки це лише підтверджені ООН цифри.   Офіційно зафіксовано, що більше ніж 1600 закладів освіти та майже 790 закладів охорони здоров’я були пошкоджені або зруйновані за останніх три роки, додав ЮНІСЕФ.   "Війна завдала дітям та підліткам непоправних втрат, що вплинуло на їхній розвиток і добробут на ключових етапах їхнього життя.. Підлітковий вік є особливо складним періодом для дітей в Україні. Майже третина підлітків повідомили, що відчувають смуток і безнадію, які заважають їм займатися звичними справами. Ці настрої набагато частіше охоплюють дівчат", - наголосили у Фонді. Проблеми із психічним здоров'ям дітей погіршуються через вимушену усамітненість. Багато дітей годинами перебувають в укриттях, втрачаючи можливості для спілкування та навчання. Майже 40% дітей вчаться лише онлайн або поєднують очні та дистанційні заняття.    Зазначається також, що зараз у світі зареєстровано 6,86 млн українських біженців, майже 1 млн з них проживає в Польщі. Для дітей-біженців доступ до шкільної освіти залишається проблемою.   Нагадаємо,  Україні вдалося повернути з території Росії й тимчасово окупованих земель понад 1000 дитей,  але ще майже 20 тисяч РФ примусово перемістила.