
Мін’юст пояснив, що таке "Пентагон державних реєстрів"
Відповідний законопроєкт вже пройшов перше читання, але він ще на шляху до того, щоб ВР його ухвалила.
У питанні створення Пентагону державних реєстрів йдеться про дві тенденції - законотворчість і реальне застосування засобів, які забезпечать кіберзахист. Про це сказав перший заступник міністр юстиції Микола Кучерявенко в телеефірі.
"Тут йдеться про поєднання двох тенденцій і процесів: перше - це законотворчість, друге - це реальне застосування тих засобів, які забезпечать нам кіберзахист. Ідеться про законопроєкт 11290, який розроблявся, перш за все, Держспецзв’язком, на основі аналізу інформації щодо більш ніж 4 тисяч кіберінцидентів. На основі цього формували це системне бачення, формування запобіжників", - пояснив чиновник.
Одним із таких нових запобіжників є введення в штат підприємств критичної інфраструктури посади фахівця кібербезпеки, який робитиме все, щоб унеможливити якісь руйнівні наслідки заходу туди.
"Подібний законопроєкт вже пройшов перше читання, але він ще на шляху до того, щоб ВР його ухвалила, і ми, відповідно до тієї законодавчої норми, яка народиться, вже будували цю систему. Але це обов’язково буде", - резюмував Кучерявенко.
Раніше ми вже писали, що Міністерство юстиції планує імплементувати новий механізм захисту даних в Україні. Він стане своєрідним "Пентагоном державних реєстрів".
Як відомо, 19 грудня Україна зазнала наймасштабнішої кібератаки на держреєстри, які перебувають у компетенції Мін'юсту. Стверджувалось, що повне відновлення реєстрів займе близько двох тижнів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp