Лубінець відповів на заяву ООН про вбивство росіян
Омбудсмен розкритикував доповідь організації, де та звинуватила Україну в "тортурах та вбивствах російських військовополонених".
ООН у новій доповіді, оприлюдненій на сайті організації, звинуватила Україну у тортурах та вбивствах російських військовополонених. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розкритикував доповідь ООН, звинувативши її у спробах прирівняти порушення з російського та українського боку.
"Фактично, ООН ототожнює масштаби порушень з боку України та РФ. Всі ми бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, не давали належної медичної допомоги. Вони повертаються додому іноді з травмами, які несумісні із життям", – пише омбудсмен.
Він також наголосив, що за відомими фактами порушення прав російських військовополонених вже проводиться розслідування, як того передбачає закон.
У доповіді ООН описуються страти, тортури і жорстоке поводження з військовополоненими з обох боків конфлікту. Зазначається, що з серпня 2024 року значно збільшилася кількість "достовірних повідомлень" про страти українських військовополонених росіянами – щонайменше 62 жертви у окремих 19 інцидентах.
"Задокументовано також випадки тортур та жорстокого поводження з російськими військовополоненими з боку української влади, головним чином у транзитних центрах на ранніх стадіях їх утримання. Управління Верховного комісара ООН з прав людини розслідує два достовірні повідомлення про загибель російських військовополонених за подібних обставин", – повідомляється у російськомовній версії сайту ООН.
В англомовній версії цього ж сайту текст дещо інший. Там теж згадані ті самі 62 жертви з українського боку, з яких ООН підтвердила 15 смертей. Однак далі сказано, що звільнені з російського полону українці, включно з жінками, усі до одного розповіли про тортури і навіть згвалтування з боку росіян.
"З іншого боку, хоча звіт визнає жорстоке поводження з російськими військовополоненими, особливо під час їхнього початкового затримання українською владою, зазначається, що ці випадки виглядали більш поодинокими порівняно з широко поширеними катуваннями українських полонених", – йдеться далі в англомовній версії сайту ООН.
Нагадаємо, управління ООН з координації гуманітарних справ разом із партнерами виділили 20 млн доларів місцевим організаціям для підтримки евакуйованих українців, зокрема вразливих категорій населення.
МЗС відкинуло заяви ООН щодо "обмеження релігійних свобод" в Україні