Принцеса у ванній з тіарою на голові. Чи було таке фото?
У культогляді цього тижня розповідаємо про таке:
- Серіал "Корона": як приймати ванну по-королівськи
- Пікассо в галереї Тейт: ще одне полотно, ще одна драма
- Малятам про "брекзит": якби поросята і корови могли говорити
"Корона", тіара і ванна
Світова преса жваво обговорює вихід третього сезону приголомшливо популярного серіалу про британську королівську родину "Корона".
- П’ять віковічних заборон, які порушує королівська родина
- Як Меган Маркл закрила двері авто й збурила соцмережі
Провідні газети у Великій Британії та США звертають увагу на найменші подробиці у нових серіях і порівнюють їх зі справжніми подіями, що відбувалися в житті королеви Єлизавети ІІ, її родичів та всієї країни.
Зокрема, чимало галасу наробила сцена, де сестра королеви, нині покійна принцеса Маргарет, приймає ванну із діамантовою тіарою на голові.
На думку газети Daily Telegraph, якби Маргарет була жива, вона б навчила сучасних "інстаграмниць", як робити фото, що збурюють світ і залишаються в історії.
Газета розповідає, що у серіалі сцена відтворена завдяки приватному фото, яке зробив чоловік Маргарет, лорд Сноудон, у 1962 році. Пара збиралася на вечірку, і Маргарет із зачіскою, коштовною тіарою на голові і при повному макіяжі вирішила прийняти ванну.
"Якби інтернет існував у 1962 році, його би просто розірвало від вигляду принцеси Маргарет у ванні в Кенсінгтонському палаці, на якій лише діамантова тіара та кокетлива посмішка", - зазначає Daily Telegraph.
Газета додає, що світ побачив "скандальне фото" лише у 2006 році, коли на той час вже колишній чоловік сестри королеви організував власну фотовиставку.
До речі, тіара, в якій зображена Маргарет, вже стала артефактом. Королівська родина придбала її незадовго до одруження принцеси, у 1959 році. Тоді за таку кількість діамантів заплатили 5,5 тисяч фунтів стерлінгів.
Сьогодні ця сума дорівнювала б маже 40 тисячам фунтів. Після смерті Маргарет у 2002 році прикрасу продали приватному колекціонеру на аукціоні Крісті за 1,4 мільйона фунтів стерлінгів.
Пікассо і його жінки
Прихильники творчості Пабло Пікассо можуть побачити його твір, який досі ніколи не виставлявся у Великій Британії, повідомляє газета Guardian. Картину "Розмова", яку майстер створив у 1937 році, можна побачити у галереї Тейт.
Як і багато інших творінь палкого іспанця, полотно розповідає трагічну історію стосунків Пікассо із двома видатними жінками. "Розмова" відтворює драматичну сцену зустрічі двох коханок художника - мисткині-сюреалістки Дори Маар із його юною натурницею Марі-Терез Вальтер. У той час художник ще був одружений із російської балериною Ольгою Хохловою.
"Я гадаю, цілком можна припустити, що це були доволі незручні стосунки", - розповіла газеті помічник куратора галереї Тейт Емма Льюїс. "Ми знаємо, що з якихось причин Пікассо підтримував стосунки із обома цими жінками одночасно, і шляхи їхні неодноразово перетиналися".
Пікассо і Вальтер стали коханцями в 1927 році. Художник помітив Марі-Терез на станції метро у Парижі. Він підійшов до неї, схопив за руку і прошепотів: "Я Пікассо! Разом ми зробимо великі справи".
У 1935 році Вальтер народила Пікассо доньку Майю. Дізнавшись про це, дружина художника зажадала розлучення. Тоді ж митець познайомився з Дорою Маар, яка стала його черговою коханкою і музою.
Сюжет картини відтворює сцену, коли Маар вирішила вияснити стосунки із Вальтер. На полотні Дора сидить, повернувшись до Вальтер спиною, і не бачить спустошеного обличчя Марі-Терез.
Полотно виставлялося на публіку лише двічі. У Великій Британії це відбудеться вперше. Власниками "Розмови" є нащадки Пікассо - Альміна та Бернар Руїс-Пікассо.
Про "брекзит" креативно
На тлі неспроможності кількох прем'єр-міністрів Великої Британії протягом трьох років знайти прийнятний для всіх варіант виходу країни з Євросоюзу, письменник Річард Девід Лоуман написав книгу про історичний референдум для малят, розповідає газета Independent.
Потреба в такій книзі виникла після того, як дослідження показали, що третина батьків у Великій Британії не знають, як пояснити своїм дітям, що таке "брекзит", як його втілити в життя і що очікуватиме на країну після нього.
"Як батько допитливої чотирирічної дитини, я запитував себе, як пояснити поточну політичну ситуацію доньці. Відповідь була: я не зміг би", цитує автора Independent. - "Мої почуття перегукуються з тим, що відчуває наш народ, - що це важливо, аби молодші покоління розуміли "брекзит" як важливий поворот історії".
Яскраво ілюстрований твір під назвою "Я хочу вийти з цієї книжки" розповідає про "брекзит" креативно і "неупереджено", пише газета.
Приміром, колишній прем'єр-міністр Девід Кемерон, який скликав референдум 2016 року про вихід з Євросоюзу, постає у книзі як порося на ім'я Персі Хогтроттер, його наступниця Тереза Мей зображена як хом'як, а нинішній очільник уряду Борис Джонсон - як корова.
Книга містить словник, аби батьки могли пояснити ключові терміни, пов'язані з "брекзитом", своїм дітям.
Сюжет обертається навколо групи тварин, які після дискусії про те, чи варто їм залишитися цій книзі, вирішують вийти з неї. Проте вони стикаються з важкою дилемою, адже не можуть домовитися, в яку саме іншу книжку вони хочуть потрапити.
Підготувала Наталка Матюхіна, Моніторинг ВВС