Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Нетаньягу видалять передміхурову залозу через інфекцію

01:49:51

Ізраїльському прем'єр-міністру Біньяміну Нетаньягу видалять простату через інфекцію. Про це у суботу, 28 грудня, повідомляє Ynet із посиланням на його канцелярію.   Повідомляється, що 25 грудня у 75-річного Нетаньяху під час обстеження у лікарні Хадасса діагностували інфекцію сечовивідних шляхів, яка виникла внаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози.   З того часу політик лікувався антибіотиками. У неділю, 29 грудня, його чекає хірургічне втручання.   У канцелярії уточнили, що перед операцією прем’єр проведе засідання кабінету міністрів. Потім обов'язки Нетаньягу тимчасово виконуватиме міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац або міністр юстиції Ярів Левін.   Минулого квітня Нетаньягу провели успішну операцію з видалення грижі. А 2023 року політик двічі потрапляв до лікарні, в результаті йому імплантували пристрій для моніторингу роботи серця.   Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва переніс операцію на черепі після того, як отримав травму голови внаслідок його падіння вдома 19 жовтня.    Колишнього президента США Білла Клінтона виписали із лікарні, він продовжить лікування вдома. 

ООН назвала 2024 рік одним із найгірших для дітей

01:16:53

Кожна шоста дитина у світі, тобто близько 473 млн. дітей, проживає в зоні бойових дій. 2024 рік, що минає, став одним з найгірших за цим показником. Відповідні дані у суботу, 28 грудня, опублікував  дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).     "Майже за всіма показниками 2024 став одним із найгірших за всю історію ЮНІСЕФ для дітей, які опинилися в умовах конфлікту, - як за кількістю постраждалих дітей, так і за рівнем впливу на їх життя", - сказала виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.   За даними ЮНІСЕФ, більше дітей, ніж будь-коли, живуть у зонах конфліктів або змушені залишити свої будинки через конфлікти та насильство. І очікується, що їхня кількість тільки зростатиме.   "Порівняно з 1990-ми роками, цей показник зріс удвічі", - підкреслила Рассел.    Основними проблемами в організації назвали погіршення освіти у зонах конфліктів, недоїдання серед дітей, доступ до медичної допомоги та вплив на психічне здоров'я дітей.   Там додали, що особливу тривогу викликає становище жінок і дівчат через повідомлення про згвалтування та сексуальне насильство в умовах військових конфліктів.   Росія за тисячу днів повномасштабної війни депортувала з України понад 19,5 тисячі дітей. Додому вдалося повернути 1012 маленьких українців.    Російські війська вбили підлітка у с. Шевченко біля Покровська - він загинув через обстріл 11 грудня. 

У Литві закликали світ відреагувати на вибори у Білорусі

00:21:29

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис закликав країни світу відреагувати на вибори президента в Білорусі, які заплановані на січень наступного року. Про це Будрис заявив після зустрічі з лідеркою білоруської опозиції Світланою Тихановською, у суботу, 28 грудня, пише LRT.   Очільник литовського МЗС наголосив, що майбутні вибори у РБ - "захід, організований режимом для переобрання Олександра Лукашенка" і закликав до продовження санкційної політики та посилення підтримки демократичних сил Білорусі.   "Інтересами національної безпеки Литви є демократична і мирна сусідня Білорусь, тому 19-й уряд Литви продовжуватиме підтримувати демократичні сили Білорусі. Ми подбаємо про те, щоб білоруси, які отримали тимчасовий притулок у Литві, почувалися в безпеці та мали змогу робити внесок у роботу над демократизацією своєї країни", - сказав Будрис.   Він зауважив, що в грудні Литва порушила питання ситуації у Білорусі на Раді ЄС із закордонних справ у Брюсселі та планує зробити це знову в січні.   "Ми маємо говорити вголос про те, що відбувається в Білорусі: безперервні репресії режиму Лукашенка проти білоруського народу, продовження підтримки російської військової агресії проти України та партнерство з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю", - сказав очільник МЗС.   Він наголосив, що політичні процеси, які відбуваються в Білорусі, матимуть наслідки не лише для Литви, а й для всієї Європи та міжнародної безпеки.   ЦВК Білорусі зареєструвала п’ять кандидатів на виборах президента   Раніше стало відомо, що  білорусів за кордоном позбавлять права голосу  на виборах президента

Путін підписав низку законів, які посилюють контроль всередині країни

23:27:54

Очільник Кремля Володимир Путін підписав низку законів, які посилюють контроль всередині країни за її жителями. Зокрема в Росії посилили відповідальність за заколот. Про це у суботу, 28 грудня, повідомляє Медуза  та Центр протидії дезінформації при РНБО України.     Так, за збройний заколот та тероризм в Росії даватимуть від 20 років до довічного ув'язнення. Засуджені за цей злочин більше не матимуть права на умовно-дострокове звільнення. Крім того, іноземним громадянам, які допомагають підірвати безпеку Росії, загрожує до 15 років позбавлення волі.   Також вводиться кримінальна відповідальність за дезертирство, опір начальству, добровільне здавання в полон та знищення військового майна.   Крім того, у Росії розширили критерії для включення до списку екстремістів, а також Росфінмоніторинг отримав доступ до даних про рахунки осіб, які фінансово підтримують екстремізм.   Очільник Кремля Путін також затвердив нову стратегію боротьби з екстремізмом, яка включає серед головних завдань "ліквідацію загроз, що виходять із території України". В якості загроз для стабільності Росії в стратегії згадуються участь у "несанкціонованих протестах, ініціювання кольорових революцій, фальсифікація історії та тероризм".   У Центрі протидії дезінформації наголошують, що підписані Путіним закони "фактично є спробою убезпечити режим від нових загроз на кшталт похода Пригожина на Москву".   "Ухвалення й підписання цих законів підтверджує, що Кремль дедалі більше боїться внутрішніх загроз і намагається законодавчо убезпечитися від них. Утім, цей тиск рано чи пізно призведе до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації й, зрештою, падіння путінського режиму", - зазначили в ЦПД.   Раніше  Путін заявив, що Росія повинна була раніше напасти  на Україну, але підготуватися до цього потрібно було краще.