У Кишиневі спростували фейки Росії, нібито Санду готується напасти на Придністров'я
Глава адміністрації президента Молдови Адріан Белуцел відреагував на російський фейк щодо того, що президентка Молдови Мая Санду нібито "вимагала підготувати силове захоплення електростанції (Молдавської ДРЕС у Придністров'ї)".
Про це пише NewsMaker, передає "Європейська правда".
Зазначається, що Белуцел попередив про фейк, який поширює Служба зовнішньої розвідки Росії – у ньому стверджують, що Санду нібито "доручила план силового захоплення МГРЕС", "завести кримінальні справи за сепаратизм", а також допустила "спроби розв'язати реальну війну в регіоні".
Як зазначили журналісти, Балуцел нагадав, що країна продовжує наполягати на мирному врегулюванні конфлікту в Придністров'ї та виведенні російських військ із території країни.
Реклама:
"Ми офіційно заявляємо, що Республіка Молдова продовжує наполягати на мирному врегулюванні конфлікту і не розглядає варіант військових дій. Головним кроком для вирішення проблеми є повне виведення російських військ, які незаконно перебувають на території Молдови", – наголосив Белуцел.
Глава адміністрації також прокоментував і звинувачення на адресу Кишинева та Києва щодо ситуації з газом у регіоні.
"Ми нагадуємо, що між Moldovagaz і "Газпромом" є договір, який гарантує постачання газу на лівий берег Дністра, незалежно від транзитних маршрутів. Проблеми з поставками газу виникли через те, що "Газпром" не виконує свої зобов'язання за контрактом, а не через дії молдовського уряду", – сказав він.
Як повідомляє Бюро з реінтеграції, звинувачення Служби зовнішньої розвідки Росії – спроба маніпулювати громадською думкою, дестабілізувати ситуацію в країні і створити атмосферу недовіри.
У відомстві акцентували, що "анти-молдовська істерія, що спостерігається останніми днями в Тирасполі, а також спроби Москви та її союзників по обидва боки Дністра звинуватити уряд Кишинева в можливій енергетичній і гуманітарній кризі" в східних районах країни, підтверджують гіпотезу.
"Поширення нібито "оперативної інформації" про вигадану молдовську військову операцію в регіоні також сприяє цьому. Усе це вказує на спроби російської влади та її місцевих партнерів дестабілізувати ситуацію в Молдові, посіяти страх і недовіру серед громадян", – заявили у відомстві.
Як нагадали у виданні, у фейку, який поширювала Росія стверджується, що Санду нібито "наказала завести кримінальні справи щодо керівництва" регіону, "піддавати пересічних мешканців Придністров'я ретельним оглядам", "підготувати силове захоплення Молдовської ДРЕС", а також прикається, що "молдовська президентка спробує розв'язати реальну війну в регіоні".
Влада Молдови вкотре закликає громадян бути обережними з фейковими новинами, які поширюють в інтернеті, і довіряти тільки інформації з офіційних джерел.
Нагадаємо, з 16 грудня у Молдові діє режим надзвичайного стану в енергетиці, що триватиме 60 днів. Уряд пішов на такий крок через невизначеність з постачанням російського газу після припинення транзиту через Україну з 1 січня 2025 року.
Придністров’я та його економіка цілковито залежить від безкоштовного російського газу, водночас Молдова критично залежна від електроенергії, яка надходить з електростанції на території регіону.
В уряді Молдови допустили, що будуть вивозити з Придністров'я найбільш вразливі категорії мешканців, якщо реалізується найгірший сценарій енергетичної кризи і регіон залишиться без російського газу.
У ЄС готуються допомогти Молдові грошима, якщо Росія припинить постачання газу з 1 січня 2025 року.
Детально про ситуацію, що склалася – у статті Молдову колють газовою голкою. Чому країна оголосила надзвичайний стан та до чого тут Придністров’я