Технологічні гіганти об'єднуються для боротьби за оборонні замовлення США
Palantir та Anduril, дві найбільші американські оборонні технологічні компанії, ведуть переговори з близько десятком конкурентів про створення консорціуму для спільної участі в тендерах уряду США. Про це в неділю повідомила газета Financial Times.
За даними видання, повідомлення про створення консорціуму очікується вже в січні. До нього можуть увійти SpaceX, OpenAI, виробник автономних суден Saronic і група з обробки даних штучного інтелекту Scale AI.
«Ми працюємо разом, щоб створити нове покоління оборонних підрядників», — заявило виданню джерело, причетне до створення групи.
Консорціум об'єднає потужності деяких з найцінніших компаній Кремнієвої долини та використовуватиме їхні продукти для ефективнішого забезпечення уряду США передовими оборонними та збройовими можливостями, додає видання.
Технологічні компанії прагнуть потіснити традиційних підрядників на кшталт Lockheed Martin, Raytheon і Boeing на ринку оборонних замовлень обсягом $850 млрд.
FT зазначає, що цьогоріч стартапи оборонних технологій залучили рекордні обсяги фінансування, оскільки інвестори роблять ставку на те, що вони будуть серед тих, хто виграє від збільшення федеральних витрат на національну безпеку та дослідження космосу за майбутньої адміністрації Дональда Трампа.
Війни в Україні та на Близькому Сході, а також геополітична напруженість між США та Китаєм посилили залежність уряду від технологічних компаній, які розробляють передові продукти штучного інтелекту, що можуть використовуватися у військових цілях, та заохотили інвесторів до цього сектору.
Нагадаємо, Міністерство оборони США прагне залучити провідних фахівців Кремнієвої долини до військової служби, запропонувавши їм посади військових офіцерів на неповний робочий день.
OpenAI раніше забороняла використання своїх технологій у військових цілях, але в січні 2024 року змінила політику, дозволивши певну співпрацю з армією. Уже під кінець року компанія вперше уклала угоду з виробником зброї, що знаменує найглибшу взаємодію компанії з Пентагоном.
Інші технологічні компанії роблять подібні кроки, стверджуючи, що США повинні розглядати ШІ-технології як стратегічний актив для зміцнення національної безпеки проти таких країн, як Китай.
До цього стартап Anthropic заявив, що надасть доступ до свого штучного інтелекту розвідці та оборонним службам США через партнерство з Palantir Technologies.