Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Конгресменка-українка Спартц відмовляється брати участь у засіданнях

05:47:38

Конгресвумен українського походження Вікторія Спартц оголосила, що відмовляється від роботи в комітетах наступного року і не ходитиме на засідання фракції Республіканської партії в Палаті представників. Про це у понедліок, 16 грудня,  пише  Politico.     Водночас вона заявила про свій намір залишатися в лавах партії.   "Я залишуся членом фракції республіканців, але не засідатиму в комітетах і не братиму участі у фракціях, поки не побачу, що країною керує республіканська більшість у Конгресі. Не хочу брати участь у цирку", - заявила Спартц.   Дехто з однопартійців Спартц припускає, що цей крок пов'язаний із тим, що вона не отримала бажану посаду в Комітеті з питань бюджету Палати представників.   "Деякі республіканці задоволені її рішенням бойкотувати засідання фракції, бо вона занадто багато говорила під час внутрішніх зустрічей", - пише видання.    У 2020 році республіканка Вікторія Спартц стала першою українкою в Конгресі США. Вона народилася в 1978 році в Носівці Чернігівської області, у 2000-му переїхала до США, де через шість років отримала громадянство. З 2017 року працювала в Сенаті штату Індіана, а згодом прийшла у велику американську політику. Після повномасштабного вторгнення Росії Спартц була однією з перших членів Палати представників, які закликали допомагати Україні, але згодом змінила думку.   Раніше лЛідер республіканців, голова Спеціального комітету Палати представників у справах Комуністичної партії Китаю Джон Муленаар, який виступає за жорсткішу політику щодо країни, представив законопроєкт "про п рипинення Постійних нормальних торговельних відносин з КНР ".   Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Сполучені Штати вдарили по єменських хуситах

03:24:10

Американські військові повідомили, що здійснили авіаудар по командному та контрольному центру, який використовували хусити в Ємені. Про це у понеділок, 16 грудня, йдеться у Центральному командуванні Збройних сил США на платформі Х.   "У Ємені сили Центрального командування США здійснили точковий авіаудар по ключовому командному та контрольному об'єкту, що належить хуситам, підтримуваним Іраном, на території, контрольованій хуситами, в місті Сана, Ємен", - йдеться у заяві CENTCOM.   За інформацією американських військових, об’єкт використовувався як центр для координації операцій хуситів, зокрема для атак на військові кораблі ВМС США та торгові судна в південній частині Червоного моря та Аденській затоці.   Єменські хусити за шість місяців змогли продемонструвати значні можливості їхнього військового арсеналу. Про це заявив заступник міністра оборони США із закупівель та матеріально-технічного забезпечення Біл Лапланте.

Британія прагне зміцнити позиції України у 2025 році

01:24:36

Велика Британія прагне зміцнити позиції України у 2025 році, зокрема завдяки економічним санкціям проти Росії. Про це у понеділок, 16 грудня, заявив прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, йдеться  на сайті уряду Великобританії.     Вказується, що Стармер провів зустріч зі своїм норвезьким колегою Йонасом Гаром Стьоре в Бергені. Політики обговорили ситуацію в Україні, а прем'єр-міністр Великої Британії зазначив, що "його пріоритетом є забезпечення максимально сильних позицій для українців у 2025 році".   "Для цього використовуються такі інструменти, як економічні санкції та ініціатива зі створення "тіньового флоту", спрямованого на блокування ключових джерел фінансування військової машини Путіна", - йдеться у повідомленні.   Наголошується, що Велика Британія та Норвегія надають непохитну підтримку Україні, яку поділяють й інші країни-учасниці Об’єднаних експедиційних сил (JEF) - коаліції найбільших союзників України.   Уряд Великої Британії нещодавно таємно поставив Україні десятки крилатих ракет Storm Shadow. 

Шмигаль нагадав про завершення транзиту російського газу через Україну

00:02:26

Вже 1 січня 2025 року завершується термін дії угоди України з Росією про транзит газу. Україна її не продовжуватиме, але готова транспортувати через свою газотранспортну систему газ будь-якої іншої країни. Про це у понеділок, 16 грудня, сказав  прем'єр-міністр України Денис Шмигаль після розмови зі своїм словацьким колегою Робертом Фіцо.     При цьому, голова Кабінету міністрів підкреслив, що Україна готова виконувати зобовʼязання, які взяла в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.   "Якщо Єврокомісія офіційно звернеться до України щодо транзиту будь-якого газу, окрім російського, ми звичайно будемо це обговорювати та готові реалізувати відповідні домовленості на основі принципів енергетичної безпеки, як усього ЄС, так і кожної європейської нації", - заявив Шмигаль.   Він також зазначив, що енергетична безпека Європи залишається пріоритетом для України, особливо в умовах зими. Крім цього Шмигаль наголосив на важливості продовжувати санкційний тиск на російський енергосектор.   "Ухвалений 15-й пакет санкцій Євросоюзу посилює санкції зокрема проти тіньового танкерного флоту, який приносить Росії значні кошти для продовження війни. Санкційний тиск проти російського енергосектору варто продовжувати, це один з ключових елементів примусу Росії до реального миру", - додав він.