Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Британія прагне зміцнити позиції України у 2025 році

01:24:36

Велика Британія прагне зміцнити позиції України у 2025 році, зокрема завдяки економічним санкціям проти Росії. Про це у понеділок, 16 грудня, заявив прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, йдеться  на сайті уряду Великобританії.     Вказується, що Стармер провів зустріч зі своїм норвезьким колегою Йонасом Гаром Стьоре в Бергені. Політики обговорили ситуацію в Україні, а прем'єр-міністр Великої Британії зазначив, що "його пріоритетом є забезпечення максимально сильних позицій для українців у 2025 році".   "Для цього використовуються такі інструменти, як економічні санкції та ініціатива зі створення "тіньового флоту", спрямованого на блокування ключових джерел фінансування військової машини Путіна", - йдеться у повідомленні.   Наголошується, що Велика Британія та Норвегія надають непохитну підтримку Україні, яку поділяють й інші країни-учасниці Об’єднаних експедиційних сил (JEF) - коаліції найбільших союзників України.   Уряд Великої Британії нещодавно таємно поставив Україні десятки крилатих ракет Storm Shadow. 

Шмигаль нагадав про завершення транзиту російського газу через Україну

00:02:26

Вже 1 січня 2025 року завершується термін дії угоди України з Росією про транзит газу. Україна її не продовжуватиме, але готова транспортувати через свою газотранспортну систему газ будь-якої іншої країни. Про це у понеділок, 16 грудня, сказав  прем'єр-міністр України Денис Шмигаль після розмови зі своїм словацьким колегою Робертом Фіцо.     При цьому, голова Кабінету міністрів підкреслив, що Україна готова виконувати зобовʼязання, які взяла в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.   "Якщо Єврокомісія офіційно звернеться до України щодо транзиту будь-якого газу, окрім російського, ми звичайно будемо це обговорювати та готові реалізувати відповідні домовленості на основі принципів енергетичної безпеки, як усього ЄС, так і кожної європейської нації", - заявив Шмигаль.   Він також зазначив, що енергетична безпека Європи залишається пріоритетом для України, особливо в умовах зими. Крім цього Шмигаль наголосив на важливості продовжувати санкційний тиск на російський енергосектор.   "Ухвалений 15-й пакет санкцій Євросоюзу посилює санкції зокрема проти тіньового танкерного флоту, який приносить Росії значні кошти для продовження війни. Санкційний тиск проти російського енергосектору варто продовжувати, це один з ключових елементів примусу Росії до реального миру", - додав він. 

Аферист "наварив" 4 млн гривень на допомозі кінному спорту

23:01:46

Посадовець однієї з громадських організацій збирав за кордоном гроші начебто для допомоги українському кінному спорту, а насправді збагачувався сам. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури в понеділок, 16 грудня.   За даними слідства, посадовець громадської організації Всеукраїнська федерація кінного спорту у 2022 році, переїхавши до Бельгії, заснував та очолив там благодійну організацію з такою самою назвою з метою збору благодійної допомоги начебто для допомоги кінному спорту України.   Використовуючи офіційний бланк української громадської організації, де він був генеральним секретарем, користуючись правом підпису офіційних листів від її імені, чоловік скеровував листи європейським компаніям із закликом надавати благодійну допомогу. Втім, гроші він збирав на рахунки своєї організації, а не тієї, листи від якої писав.   Встановлено, що іноземні організації на рахунок створеного підозрюваним фонду перерахували понад 790 тисяч євро. Однак частина грошей благодійників так і не потрапила до України та не була витрачена на підтримку кінного спорту.   Слідством задокументовано, що майже 4 млн гривень чоловік перевів на два рахунки, витративши ці гроші на власний розсуд. Йому повідомлено про підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах. Нагадаємо, раніше викрили п’ятьох членів організованої групи, які шахрайським способом під виглядом агробізнесменів заволоділи 29 мільйонами гривень банків . Шахрайка вимагала 1 млн гривень у дружини полоненого захисника Азовсталі

Втрати військ КНДР у РФ: Зеленський зробив заяву

22:37:36

  Росія ймовірно намагається приховати втрати північнокорейських військових, які беруть участь у війні проти України. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні в понеділок, 16 грудня.   Щодо участі солдатів КНДР у боях на боці армії РФ главі держави доповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За словами Зеленського, за попередніми даними, росіяни "намагаються приховати втрати північнокорейців".   "Сили оборони України та наша розвідка з’ясовують повну інформацію щодо реальних втрат російських підрозділів, до яких залучені ще й корейці. На жаль, доводиться оборонятися ще й від них. Хоча жодної причини немає, щоб ще й корейці гинули в цій війні. Єдина причина - це божевілля Путіна, яке охопило Росію та підживлює цю війну", - заявив президент.

Індія імпортувала рекордні обсяги золота

22:24:10

Індія у листопаді імпортувала золота на 14,86 млрд доларів. Про це повідомила пресслужба Міністерства торгівлі та промисловості країни.   Зазначається, що це вчетверо більше, ніж у листопаді минулого року та удвічі більше, ніж у жовтні поточного, і загалом є історичним рекордом. Попит на золото зріс у період святкування давнього індійського свята Дівалі, або фестивалю вогнів, зазначила аналітик World Gold Council Кавіта Чако.   Також влітку імпортне мито на золото в Індії різко знизилося - з 15% до 6%, на сплав Доре - з 14,35% до 5,35%.    Усього за 11 місяців року імпорт золота до Індії склав 58,676 млрд доларів, що у півтора разу більше від результату відповідного періоду минулого року.   Індія є одним із найбільших споживачів золота у світі, практично не виробляючи його сама. За підсумками першого півріччя країна імпортувала майже 305 тонн золота на 19,103 млрд доларів. У натуральному вираженні обсяг зріс на 5%, у вартісному - на 17%. Нагадаємо, світовий попит на золото у третьому кварталі 2024 року зріс приблизно на 5% і вперше перетнув рубіж у 100 млрд доларів.  У Китаї виявили запаси золота вартістю близько 83 млрд доларів

Удари ракетами США по Росії: Трамп зробив заяву

22:07:43

Новообраний президент США Дональд Трамп розкритикував рішення адміністрації Джо Байдена дозволити Україні завдавати далекобійних ударів по території Росії. Про це політик сказав на пресконференції в понеділок, 16 грудня.   На думку Трампа, США не повинні були дозволяти Україні завдавати удари "на відстань 200 миль (приблизно 320 кілометрів - ред.) углиб Росії".   "Вони погано вчинили. Через це були залучені корейці, Північна Корея", - сказав політик.   Трамп стверджує, що у Байдена не проконсультувались із ним, перш ніж ухвалити рішення щодо далекобійних ударів.   "Я не думаю, що це мали дозволити - точно не за лічені тижні до того, як я стану президентом. Чому вони це зробили, не спитавши мене про те, що я думаю? Я б не дав їм цього зробити. Я думаю, що вони зробили велику помилку", - сказав він.   На питання, чи може обраний президент США переглянути рішення щодо ударів після того, як вступить на посаду, він сказав: "Можливо". Нагадаємо, раніше Трамп заявляв, що "категорично" проти того, що Україна завдавала ударів американськими ракетами по території Росії. У Кремлі заявили, що Росії "імпонує" висловлювання обраного президента США .

Недовіра Шольцю. Німеччина йде на вибори

22:05:15

  У Німеччині буде новий уряд. Більшість депутатів Бундестагу підтримали вотум недовіри кабінету міністрів Олафа Шольца. Канцлер ФРН сам поставив це питання перед парламентом після того, як його коаліція розпалася. Позачергові вибори у Німеччині заплановано на 23 лютого.   Конфлікт в уряді   Олаф Шольц запросив голосування про довіру до свого уряду після того, як на початку листопада розпалася правляча тристороння коаліція. Сталося це після того, як канцлер Німеччини звільнив міністра фінансів Крістіана Лінднера, лідера Вільної демократичної партії Німеччини. Слідом за Ліндером негайно подали у відставку двоє з трьох його колег по кабінету, що фактично призвело до розвалу правлячої коаліції.   Після цього кабмін Олафа Шольца припинився в уряд меншості, що складається із соціал-демократів та зелених. Воно, як і раніше, могло функціонувати, проте відсутність підтримки більшості в парламенті ускладнювала його роботу.   За післявоєнну історію Німеччини лише шість разів Бундестаг голосував щодо довіри уряду. Востаннє це сталося 2005 року. Тоді чинний канцлер Герхард Шредер (як і Шольц, соціал-демократ) спровокував дострокові вибори. На них перемогла коаліція християнських партій ХДС/ХСС на чолі з Ангелою Меркель.   Суперечки через економіку   Лівоцентристські соціал-демократи Шольця та зелені хочуть модернізувати інфраструктуру, фінансувати перехід на екологічну енергетику, а також допомагати промисловості та Україні — у кредит, використовуючи позикові кошти.   Але ліберальна Вільна демократична партія Німеччини Крістіана Лінднера, яка відстоює ідеї вільного ринку, виступає категорично проти нових запозичень, закликаючи натомість знизити податки, скоротити соціальні витрати та відстрочити перехід до вуглецевої нейтральності.   Фаворити на перемогу   Згідно з опитуваннями, найбільше шансів на перемогу на дострокових виборах коаліції християнських партій ХДС/ХСС на чолі з Фрідріхом Мерцем: її підтримують трохи більше 30% виборців. Мерц, зокрема, обіцяє збільшити військові витрати та закрити кордон для нелегалів. Він також не виключає можливості постачання Україні ракет Taurus-Шольц і його партія виступають проти цього.   Друге місце, згідно з опитуваннями, може отримати ультраправа Альтернатива для Німеччини. За неї готово проголосувати близько 20% виборців. Проте інші партії традиційно відмовляються формувати працювати з Альтернативою, тож ультраправі навряд чи увійдуть до нової коаліції.   Соціал-демократи, за опитуваннями, можуть отримати близько 17% голосів, а зелені — 11%.    

Хакери атакували державні організації в Україні

21:29:35

Протягом листопада-грудня урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA зафіксувала серію кібератак, здійснених хакерським угрупованням UAC-009. Про це повідомила пресслужба Держспецзв’язку в понеділок, 16 грудня.   "Протягом 2022–2023 років згадане угрупування отримало несанкціонований віддалений доступ до кількох десятків комп’ютерів в Україні. Цього разу в зоні ризику опинилися державні організації, зокрема, лісництва, судово-медичні установи та промислові підприємства", - йдеться в повідомленні.   Зазначається, що зловмисники продовжують використовувати традиційні методи для проникнення в інформаційні системи: фішингові електронні листи з шкідливими вкладеннями. Однак, методи та інструменти атак постійно вдосконалюються. Нагадаємо, раніше хакери угруповання UAC-0185 намагалися атакувати підприємства оборонно-промислового комплексу . У жовтні ворожі хакери здійснили масштабну  кібератаку проти України, яка була спрямована на органи місцевого самоврядування . 

МЗС відреагувало на заяви Угорщини про перемир'я

20:59:18

Міністерство закордонних справ України закликало Угорщину припинити заяви про спроможність зупинити війну, які не відповідають дійсності, та утриматися від односторонніх контактів з Росією. Про це  йдеться  в коментарі, оприлюдненому відомством в понеділок, 16 грудня.   "Закликаємо угорську сторону припинити аморальні маніпуляції на темі миру та Різдва Христового, утриматися від односторонніх контактів із державою-агресором, які підривають спільні зусилля з відновлення справедливого миру. На заваді миру стоїть лише Росія та її одержимий війною диктатор. Україна прагне миру на своїй землі як ніхто інший в світі", - йдеться в заяві.   У МЗС наголосили, що дії угорської сторони ще більш віддалені від миротворчості, ніж її заяви. Так, Угорщина послідовно закликає залишити Україну, що захищається від російської агресії, без зброї для самозахисту, перешкоджає фінансуванню посилення обороноздатності України, підвищенню санкційного тиску проти РФ та іншим критично важливим рішенням.   "Саме на досягнення справедливого та стійкого миру спрямовані спільні зусилля нашої держави та її партнерів. Україна завжди дотримується принципів чесного діалогу та взаємної поваги. Ми продовжимо конструктивні контакти з нашими партнерами, які щиро прагнуть завершення війни, а не поразки України", - заявили в МЗС. Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор  Орбан провів телефонну розмову з очільником Кремля Володимиром Путіним . Головною темою стала війна в Україні.