Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Втрати військ КНДР у РФ: Зеленський зробив заяву

22:37:36

  Росія ймовірно намагається приховати втрати північнокорейських військових, які беруть участь у війні проти України. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні в понеділок, 16 грудня.   Щодо участі солдатів КНДР у боях на боці армії РФ главі держави доповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За словами Зеленського, за попередніми даними, росіяни "намагаються приховати втрати північнокорейців".   "Сили оборони України та наша розвідка з’ясовують повну інформацію щодо реальних втрат російських підрозділів, до яких залучені ще й корейці. На жаль, доводиться оборонятися ще й від них. Хоча жодної причини немає, щоб ще й корейці гинули в цій війні. Єдина причина - це божевілля Путіна, яке охопило Росію та підживлює цю війну", - заявив президент.

Індія імпортувала рекордні обсяги золота

22:24:10

Індія у листопаді імпортувала золота на 14,86 млрд доларів. Про це повідомила пресслужба Міністерства торгівлі та промисловості країни.   Зазначається, що це вчетверо більше, ніж у листопаді минулого року та удвічі більше, ніж у жовтні поточного, і загалом є історичним рекордом. Попит на золото зріс у період святкування давнього індійського свята Дівалі, або фестивалю вогнів, зазначила аналітик World Gold Council Кавіта Чако.   Також влітку імпортне мито на золото в Індії різко знизилося - з 15% до 6%, на сплав Доре - з 14,35% до 5,35%.    Усього за 11 місяців року імпорт золота до Індії склав 58,676 млрд доларів, що у півтора разу більше від результату відповідного періоду минулого року.   Індія є одним із найбільших споживачів золота у світі, практично не виробляючи його сама. За підсумками першого півріччя країна імпортувала майже 305 тонн золота на 19,103 млрд доларів. У натуральному вираженні обсяг зріс на 5%, у вартісному - на 17%. Нагадаємо, світовий попит на золото у третьому кварталі 2024 року зріс приблизно на 5% і вперше перетнув рубіж у 100 млрд доларів.  У Китаї виявили запаси золота вартістю близько 83 млрд доларів

Удари ракетами США по Росії: Трамп зробив заяву

22:07:43

Новообраний президент США Дональд Трамп розкритикував рішення адміністрації Джо Байдена дозволити Україні завдавати далекобійних ударів по території Росії. Про це політик сказав на пресконференції в понеділок, 16 грудня.   На думку Трампа, США не повинні були дозволяти Україні завдавати удари "на відстань 200 миль (приблизно 320 кілометрів - ред.) углиб Росії".   "Вони погано вчинили. Через це були залучені корейці, Північна Корея", - сказав політик.   Трамп стверджує, що у Байдена не проконсультувались із ним, перш ніж ухвалити рішення щодо далекобійних ударів.   "Я не думаю, що це мали дозволити - точно не за лічені тижні до того, як я стану президентом. Чому вони це зробили, не спитавши мене про те, що я думаю? Я б не дав їм цього зробити. Я думаю, що вони зробили велику помилку", - сказав він.   На питання, чи може обраний президент США переглянути рішення щодо ударів після того, як вступить на посаду, він сказав: "Можливо". Нагадаємо, раніше Трамп заявляв, що "категорично" проти того, що Україна завдавала ударів американськими ракетами по території Росії. У Кремлі заявили, що Росії "імпонує" висловлювання обраного президента США .

Недовіра Шольцю. Німеччина йде на вибори

22:05:15

  У Німеччині буде новий уряд. Більшість депутатів Бундестагу підтримали вотум недовіри кабінету міністрів Олафа Шольца. Канцлер ФРН сам поставив це питання перед парламентом після того, як його коаліція розпалася. Позачергові вибори у Німеччині заплановано на 23 лютого.   Конфлікт в уряді   Олаф Шольц запросив голосування про довіру до свого уряду після того, як на початку листопада розпалася правляча тристороння коаліція. Сталося це після того, як канцлер Німеччини звільнив міністра фінансів Крістіана Лінднера, лідера Вільної демократичної партії Німеччини. Слідом за Ліндером негайно подали у відставку двоє з трьох його колег по кабінету, що фактично призвело до розвалу правлячої коаліції.   Після цього кабмін Олафа Шольца припинився в уряд меншості, що складається із соціал-демократів та зелених. Воно, як і раніше, могло функціонувати, проте відсутність підтримки більшості в парламенті ускладнювала його роботу.   За післявоєнну історію Німеччини лише шість разів Бундестаг голосував щодо довіри уряду. Востаннє це сталося 2005 року. Тоді чинний канцлер Герхард Шредер (як і Шольц, соціал-демократ) спровокував дострокові вибори. На них перемогла коаліція християнських партій ХДС/ХСС на чолі з Ангелою Меркель.   Суперечки через економіку   Лівоцентристські соціал-демократи Шольця та зелені хочуть модернізувати інфраструктуру, фінансувати перехід на екологічну енергетику, а також допомагати промисловості та Україні — у кредит, використовуючи позикові кошти.   Але ліберальна Вільна демократична партія Німеччини Крістіана Лінднера, яка відстоює ідеї вільного ринку, виступає категорично проти нових запозичень, закликаючи натомість знизити податки, скоротити соціальні витрати та відстрочити перехід до вуглецевої нейтральності.   Фаворити на перемогу   Згідно з опитуваннями, найбільше шансів на перемогу на дострокових виборах коаліції християнських партій ХДС/ХСС на чолі з Фрідріхом Мерцем: її підтримують трохи більше 30% виборців. Мерц, зокрема, обіцяє збільшити військові витрати та закрити кордон для нелегалів. Він також не виключає можливості постачання Україні ракет Taurus-Шольц і його партія виступають проти цього.   Друге місце, згідно з опитуваннями, може отримати ультраправа Альтернатива для Німеччини. За неї готово проголосувати близько 20% виборців. Проте інші партії традиційно відмовляються формувати працювати з Альтернативою, тож ультраправі навряд чи увійдуть до нової коаліції.   Соціал-демократи, за опитуваннями, можуть отримати близько 17% голосів, а зелені — 11%.    

Хакери атакували державні організації в Україні

21:29:35

Протягом листопада-грудня урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA зафіксувала серію кібератак, здійснених хакерським угрупованням UAC-009. Про це повідомила пресслужба Держспецзв’язку в понеділок, 16 грудня.   "Протягом 2022–2023 років згадане угрупування отримало несанкціонований віддалений доступ до кількох десятків комп’ютерів в Україні. Цього разу в зоні ризику опинилися державні організації, зокрема, лісництва, судово-медичні установи та промислові підприємства", - йдеться в повідомленні.   Зазначається, що зловмисники продовжують використовувати традиційні методи для проникнення в інформаційні системи: фішингові електронні листи з шкідливими вкладеннями. Однак, методи та інструменти атак постійно вдосконалюються. Нагадаємо, раніше хакери угруповання UAC-0185 намагалися атакувати підприємства оборонно-промислового комплексу . У жовтні ворожі хакери здійснили масштабну  кібератаку проти України, яка була спрямована на органи місцевого самоврядування . 

МЗС відреагувало на заяви Угорщини про перемир'я

20:59:18

Міністерство закордонних справ України закликало Угорщину припинити заяви про спроможність зупинити війну, які не відповідають дійсності, та утриматися від односторонніх контактів з Росією. Про це  йдеться  в коментарі, оприлюдненому відомством в понеділок, 16 грудня.   "Закликаємо угорську сторону припинити аморальні маніпуляції на темі миру та Різдва Христового, утриматися від односторонніх контактів із державою-агресором, які підривають спільні зусилля з відновлення справедливого миру. На заваді миру стоїть лише Росія та її одержимий війною диктатор. Україна прагне миру на своїй землі як ніхто інший в світі", - йдеться в заяві.   У МЗС наголосили, що дії угорської сторони ще більш віддалені від миротворчості, ніж її заяви. Так, Угорщина послідовно закликає залишити Україну, що захищається від російської агресії, без зброї для самозахисту, перешкоджає фінансуванню посилення обороноздатності України, підвищенню санкційного тиску проти РФ та іншим критично важливим рішенням.   "Саме на досягнення справедливого та стійкого миру спрямовані спільні зусилля нашої держави та її партнерів. Україна завжди дотримується принципів чесного діалогу та взаємної поваги. Ми продовжимо конструктивні контакти з нашими партнерами, які щиро прагнуть завершення війни, а не поразки України", - заявили в МЗС. Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор  Орбан провів телефонну розмову з очільником Кремля Володимиром Путіним . Головною темою стала війна в Україні.

Неймар: Саудівська ліга постійно прогресує, і Аль-Хіляль теж

20:34:11

  Футболіст саудівського Аль-Хіляля Неймар Жуніор поділився причинами свого відходу з ПСЖ.   За словами вінгера, він пішов із табору парижан, бо на нього не розраховували.   "Я вирішив залишити ПСЖ. Мені надійшла пропозиція перейти в Аль-Хіляль.   Я отримав цю пропозицію відразу після того, як пішов із французького клубу, бо в ПСЖ я вже не почувався щасливим. Керівництво і тренер більше не хотіли випускати мене на поле. Мені сказали про це, тож мусив прийняти таке рішення.   А пропозиція Аль-Хілаля припала мені до душі. Я познайомився ближче із цим клубом, місцевою культурою та лігою.   Дуже вразили мене прийом і доброта фанатів. Саудівська ліга прогресує, наша команда теж. Ми з моєю сім'єю переконані, що рішення прийняли правильне", - вважає бразилець.   Нагадаємо, раніше Неймар підбив підсумки свого періоду кар'єри в ПСЖ.   Новини від  Корреспондент.net  в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  та  WhatsApp За матеріалами: iSport.ua

Міністерка фінансів Канади пішла у відставку

20:19:42

Віцепрем’єр-міністерка та міністерка фінансів Канади Христя Фріланд пішла у відставку через суперечності з прем'єром Джастіном Трюдо. Про це вона повідомила в соцмережі Х в понеділок, 16 грудня.   У листі Фріланд зазначила, що минулої п'ятниці Трюдо повідомив, що більше не хоче бачити її на посаді міністра фінансів і запропонував іншу посаду.   "Я вирішила, що єдиним чесним і правильним кроком для мене буде піти з уряду. Щоб бути ефективним, міністр повинен говорити від імені прем'єра і з повною його довірою. Вашим рішенням ви дали зрозуміти, що я більше не маю такої довіри", - написала вона.   Міністерка зазначила, що протягом останніх кількох тижнів у неї і Трюдо були суперечки щодо найкращого шляху для Канади.   У листі вона заявила, що Канада стоїть перед серйозним викликом через погрозу обраного президента США Дональда Трампа запровадити 25% тариф на всі канадські товари .   Фріланд має намір знову балотуватися до парламенту на наступних федеральних виборах. Нагадаємо, Трамп заявив, що Канада та Мексика могли б увійти до складу США замість того, щоб отримувати субсид Канада погрожує припинити подачу електроенергії до США через Трампа

Мир все ймовірніший. Захід бачить фінал війни

20:06:08

  Війна, розв'язана Росією проти України, можливо, переходить у фінальну стадію і мирна угода видається більш ймовірною, ніж будь-коли, зазначає в публікації для The New York Times Раджан Менон, аналітик і старший науковий співробітник Інституту досліджень війни та миру при Колумбійському університеті, аналізуючи можливі домовленості, які будуть досягнуті у рамках фінальної стадії війни. Менон упевнений, що угоди буде досягнуто і настав час планувати повоєнну фазу, оскільки сусідом України, як і раніше, буде Росія, яка знову може напасти.   Сценарії для України   На думку Меннона, існує низка можливих сценаріїв майбутньої безпеки України. Автор публікації наголошує, що надія України на членство в НАТО, ймовірно, залишиться нездійсненою.   При цьому альтернативою може стати коаліція держав, які готові гарантувати безпеку України. Проте, переконаний аналітик, проблема полягає в тому, що Україна захоче, щоб США були серед країн-гарантів, водночас обраний президент США Дональд Трамп прагне закінчити війну, не даючи при цьому жодних обіцянок захистити Україну. Також він прагне скоротити зобов'язання Америки щодо безпеки в Європі загалом і навряд чи підпише такий договір.   Аналітик зазначає, що у пріоритеті для США буде Азіатсько-Тихоокеанський регіон для стримування Китаю та безпека України завжди матиме більше значення для європейців, ніж для американців. Тому слід очікувати, що військова роль США в Європі скоротиться і європейцям необхідно буде взяти на себе більшу частину тягаря щодо забезпечення своєї оборони.   Ще одна можлива модель – озброєний нейтралітет. Сценарій передбачає обіцянку Росії не нападати на Україну, а Київ, у свою чергу, відмовиться від членства в НАТО та розміщення іноземних військ та озброєнь на своїй території. Менон наголошує, що такий перебіг подій зробить Україну більш уразливою порівняно з іншими рішеннями.   Україна, пише Менон, продемонструвала, що вона грізний противник, і якщо її перевірену в боях армію можна зробити сильнішою і краще оснастити, Росії доведеться зважати на набагато сильніший противник.   Кінець війни, можливо, наближається, але, переконаний аналітик, для міцного світу, а не заморозки, після якої Росія знову атакує, "важливо те, що буде потім".   Закінчити, а не зупинити   Конгресмен із Флориди Майк Волц, якого обраний президент США Дональд Трамп збирається призначити своїм радником з нацбезпеки, заявив, що в команді Трампа думають над тим, як зупинити війну Росії проти України, а не просто призупинити на деякий час. Він заявив, що всі європейські союзники, які приїжджали до Трампу та його команди, а також Зеленський та інші політики під час зустрічі в Парижі обговорювали, як ми закінчимо цей конфлікт таким чином, щоб зробити це назавжди, а не просто призупинити.   Радник Трампа прокоментував можливість розміщення миротворців з країн НАТО на території України, зазначивши, що генсек НАТО, що приїжджав до Мар-а-Лаго, Марк Рютте говорив, що “європейці візьмуть на себе велику роль … після завершення цього конфлікту”, про що і просив обраний президент США.   Не всі вірять у швидкий мир   Трамп намагатиметься домовитись про мир в Україні та може передумати припиняти військову допомогу, в інтерв'ю The Times заявив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він наголосив, що між країною-агресором Росією та Україною все ще існують “фундаментальні розбіжності”, які унеможливлюють світ. Кулеба вважає, що "швидких мирних переговорів не буде".   “Трамп має чудові інстинкти в оцінці того, що добре для нього тут і зараз — і це може змінитися. Якщо справи для України на полі бою стануть справді поганими, виникне ризик, що Трампа звинуватить у тому, що він покинув Україну. Він змінить свою думку і допоможе», — сказав Кулеба. Водночас він вважає нездійсненною ідею розміщення в Україні іноземних миротворців, бо 40 тисяч військовослужбовців Британії та Франції буде замало на 1500 км фронту в Україні.    

Трамп не запросив Зеленського на свою інавгурацію

19:49:51

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запрошував українського лідера Володимира Зеленського на свою інавгурацію 20 січня. Про це політик заявив на пресконференції в понеділок, 16 грудня.   Відповідаючи на запитання, чи був запрошений Зеленський на інавгурацію, Трамп сказав: "Ні, але якщо він захоче приїхати, я із задоволенням прийму його". За його словами, і президент України Володимир Зеленський, і російський диктатор Володимир Путін мають бути готові укласти угоду, щоб покласти край війні. Нагадаємо,  Трамп вважає завершення війни в Україні своїм головним пріоритетом після вступу на посаду.  За інформацією ЗМІ, команда обраного президента США веде переговори з Білим домом та українськими чиновниками про шляхи завершення війни з Росією .  Заморозка війни. Зустріч Трампа та Зеленського