Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський провів розмову з прем'єром Норвегії

22:15:28

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере. Про це повідомила пресслужба глави держави в п'ятницю, 29 листопада.    Зеленський подякував за вчорашнє рішення парламенту Норвегії збільшити допомогу Україні на наступний рік з 1,4 млрд до 3,2 млрд доларів та особливо відзначив його одностайну підтримку всіма парламентськими силами.    Окремо президент наголосив на тому, що частина цих коштів піде на власне українське виробництво дронів та іншого озброєння.   Лідери також обговорили пріоритетні потреби України. На тлі російських ударів по енергетичній інфраструктурі це генератори, інше енергетичне обладнання та додаткові засоби ППО.   Крім того, Зеленський подякував за нещодавній прийом делегації України на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим та допомогу в налагодженні контактів між українськими та норвезькими оборонними підприємствами. Нагадаємо, 

За місяць з СЗЧ повернулися 6000 військових - ЗМІ

22:08:27

Впродовж листопада на військову службу повернулися 6000 військовослужбовців, які раніше самовільно залишили службову частину. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на джерело в Генеральному штабі ЗСУ.   За його словами, військові, які вперше самовільно залишили військову частину, можуть до 1 січня без несення кримінальної відповідальності повернутися на службу до іншої військової частини.   Тих, хто добровільно повертається із СЗЧ, зараховуватимуть у батальйони резерву і вже звідти розподілятимуть до підрозділів, у яких вони продовжать службу. Водночас, повідомив співбесідник, повернутися можна буде не до будь-якого підрозділу, людей розподілятимуть до "визначених військових частин".   У командуванні також підтвердили, що моніторять цей процес. У разі масового відтоку особового складу призначатиметься перевірка. Якщо вона засвідчить недбале виконання своїх обов'язків командиром підрозділу - його притягнуть до дисциплінарної відповідальності.   "Може йтися про пониження в посаді чи у званні. Тих, хто не зможе працювати з особовим складом, переведуть на нижчі штабні посади", - сказав співрозмовник. Нагадаємо, 28 листопада президент Володимир  Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу  для тих, хто вперше самовільно залишили військові частини або дезертували.

Зеленський пояснив, як зупинити гарячу фазу війни

21:30:32

  Вступ України до НАТО може допомогти зупинити гарячу фазу війни, яку розпочала Росія. А окуповані території можна повернути дипломатичними шляхами. Про це заявив  президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Sky News.   За словами глави держави, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України.   "Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", - сказав Зеленський.   На його думку, такий формат припинення вогню потрібний, щоб "гарантувати, що Путін не повернеться, щоб захопити більше території України".   Нагадаємо, Україна сподівалася отримати офіційне запрошення до НАТО на липневому саміті у Вашингтоні , однак цього не сталося. Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.

В уряді пояснили, як забронювати працівника після 1 грудня

21:08:31

В Україні з 1 грудня відновиться бронювання працівників критичних підприємств від мобілізації. Про це повідомив віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram в п'ятницю, 29 листопада.   За його словами, раніше опція бронювання була доступна через Дію та офлайн. Але з 1 грудня вона буде доступна лише онлайн, це розв'яже проблему з тривалим опрацюванням документів.   "Підприємства, які зберегли статус критичності під час аудиту, повинні оновити його до 28 лютого. Бронювати людей зможуть вже з 1 грудня, але бронь працюватиме лише до 28 лютого", - зауважив Федоров.   За його словами, нових працівників зможуть бронювати одразу, жодний термін відпрацьовувати не треба. Але зарплата у працівника має бути понад 20 тисяч гривень. Це правило не стосується державних і комунальних підприємств, а також резидентів Дія.City.   За новими правилами, щоб бронювати людей, підприємство має відповідати таким критерієм:  

Укренерго показало пошкоджені електростанції

20:43:03

Понад 200 ракет і майже стільки ж ударних безпілотників використала Росія під час двох останніх масованих атак на українську енергосистему - 17 і 28 листопада. Про це повідомила пресслужба Укренерго та показала наслідки атак  в п'ятницю, 29 листопада.   "Ворог не просто хоче залишити всіх нас без світла і тепла. Він хоче посіяти розпач і зневіру... Ворог намагається знищити українську енергосистему, не шкодуючи для цього сотень ракет і дронів. Але після кожної масованої атаки ми одразу починаємо відновлення", - наголосили в компанії.   В Укренерго зазначили, що після двох поспіль масованих атак українська енергосистема вкотре відновлюється. Українців просять дотримуватись рекомендацій щодо ощадливого споживання електроенергії.   "Це прискорить ремонтні роботи та зменшить необхідність застосування вимушених відключень", - додали в компанії.

Україна закликала НАТО дати їй запрошення на вступ

19:44:51

Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі. Про це повідомляє  Reuters в п'ятницю, 29 листопада.   У листі, з яким ознайомилося видання, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до своїх колег з НАТО.   "Я закликаю вас схвалити рішення запросити Україну приєднатися до Альянсу як один з результатів зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 3-4 грудня 2024 року", - наголосив він у листі.   За словами Сибіги, запрошення до НАТО стане адекватною відповіддю союзників на постійну ескалацію розв’язаної Росією війни, останньою демонстрацією якої є залучення десятків тисяч військ КНДР і використання України як полігону для випробувань нової зброї.   Як відомо, наступна зустріч Ради Україна-НАТО запланована на 3 грудня, коли в Брюсселі відбудеться засідання на рівні міністрів закордонних справ Альянсу.   Нагадаємо, 16 жовтня Володимир Зеленський оприлюднив План перемоги. Його першим пунктом йде  негайне запрошення України до НАТО . Видання Politico повідомило, що начебто  сім країн НАТО проти запрошення України . Окрім США, Німеччини, Угорщини та Словаччини чинитимуть опір запрошенню України ще три "неочевидні" країни.