Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Укренерго показало пошкоджені електростанції

20:43:03

Понад 200 ракет і майже стільки ж ударних безпілотників використала Росія під час двох останніх масованих атак на українську енергосистему - 17 і 28 листопада. Про це повідомила пресслужба Укренерго та показала наслідки атак  в п'ятницю, 29 листопада.   "Ворог не просто хоче залишити всіх нас без світла і тепла. Він хоче посіяти розпач і зневіру... Ворог намагається знищити українську енергосистему, не шкодуючи для цього сотень ракет і дронів. Але після кожної масованої атаки ми одразу починаємо відновлення", - наголосили в компанії.   В Укренерго зазначили, що після двох поспіль масованих атак українська енергосистема вкотре відновлюється. Українців просять дотримуватись рекомендацій щодо ощадливого споживання електроенергії.   "Це прискорить ремонтні роботи та зменшить необхідність застосування вимушених відключень", - додали в компанії.

Україна закликала НАТО дати їй запрошення на вступ

19:44:51

Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі. Про це повідомляє  Reuters в п'ятницю, 29 листопада.   У листі, з яким ознайомилося видання, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до своїх колег з НАТО.   "Я закликаю вас схвалити рішення запросити Україну приєднатися до Альянсу як один з результатів зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 3-4 грудня 2024 року", - наголосив він у листі.   За словами Сибіги, запрошення до НАТО стане адекватною відповіддю союзників на постійну ескалацію розв’язаної Росією війни, останньою демонстрацією якої є залучення десятків тисяч військ КНДР і використання України як полігону для випробувань нової зброї.   Як відомо, наступна зустріч Ради Україна-НАТО запланована на 3 грудня, коли в Брюсселі відбудеться засідання на рівні міністрів закордонних справ Альянсу.   Нагадаємо, 16 жовтня Володимир Зеленський оприлюднив План перемоги. Його першим пунктом йде  негайне запрошення України до НАТО . Видання Politico повідомило, що начебто  сім країн НАТО проти запрошення України . Окрім США, Німеччини, Угорщини та Словаччини чинитимуть опір запрошенню України ще три "неочевидні" країни.

На одному з КПП на кордоні з Польщею стався збій

19:11:14

З технічних причин через пункт пропуска Дорогуськ - Ягодин тимчасово не подають вантажного транспорту на в'їзд в Україну. Про це повідомила Державна прикордонна служба в п'ятницю, 29 листопада.     "У п/п Дорогуськ - Ягодин частково вийшла з ладу система митного оформлення Польщі. Тому вантажні транспортні засоби не подаються суміжною стороною на в'їзд в Україну. При цьому на виїзд із України через Ягодин до Дорогуська транспортні засоби оформляються в штатному режимі", - йдеться в повідомленні.   Про відновлення пропуску транспортних засобів у повному обсязі буде повідомлено додатково. Нагадаємо, 24 листопада  польські страйкарі завершили блокування пункту пропуску Шегині - Медика , що на українсько-польській ділянці кордону.  Як повідомлялося,  Україна планує збільшити пропускну здатність кордону з ЄС до 2030 року .

Зеленський на Ставці поставив завдання щодо ППО

18:45:09

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача, за підсумками якого поставив завдання щодо посилення ППО й відповідних переговорів з партнерами. Про це глава держави повідомив  у Telegram в п'ятницю, 29 листопада.     "Провів засідання Ставки. Передусім щодо енергетики. Ліквідація наслідків російських ударів, захист об'єктів. Доповідали всі відповідальні керівники, командувачі. Зараз у регіонах тривають відновлювальні роботи", - написав Зеленський.   Президент наголосив, що поставив завдання щодо посилення ППО та відповідних перемовин з партнерами. Нагадаємо, 28 листопада Росія завдала масованого удару по енергетиці України. Були пошкоджені об’єкти інфраструктури у Рівненській Львівській, Кіровоградській, Київській, Волинській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Миколаївській та Вінницькій областях. Загалом  зафіксовані пошкодження у 14 областях України .   Під час атаки енергетики вводили в Україні екстрені відключення світла. Пізніше Україна повернулася до графіків погодинних відключень.  Енергетики посилили обмеження .