ЗМІ: ЄС пропонує санкції проти китайських фірм за допомогу РФ
ЄС пропонує запровадити санкції проти кількох китайських фірм, які, як він стверджує, допомагали російським компаніям у розробці ударних дронів, застосованих проти України.
Про це йдеться у пропозиціях Єврокомісії, із якими ознайомилося агентство Bloomberg, пише "Європейська правда".
Згідно з документами, в рамках 15-го пакету санкцій Єврокомісія пропонує внести до списку понад 50 фізичних і майже 30 юридичних осіб, заморозити їхні активи і запровадити заборону на поїздки.
Під санкції потрапили переважно російські військові виробники, а також невелика група китайських фірм, що постачають їм обладнання, та інші, які, як стверджується, співпрацюють з російськими компаніями у створенні ударних безпілотників, а також постачають їм ключові компоненти, такі як двигуни.
Реклама:
Ці пропозиції з'явилися на тлі того, що міністри закордонних справ країн G7 мають намір вжити "відповідні заходи" проти Китаю та інших країн, які підтримують військові дії Росії в Україні. Деякі з компаній, проти яких ЄС готується ввести обмеження, вже потрапили під санкції США і Британії.
ЄС також запропонував додати до списку санкцій громадянина Китаю, який контролює компанію, що порушила торговельні обмеження ЄС; гонконгську фірму, яка надала російським військовим фірмам заборонені мікроелектронні компоненти; а також північнокорейських посадовців, причетних до розгортання військ на допомогу Росії.
Єврокомісія також розглядає можливість введення обмежень на додаткові російські нафтові танкери, щоб обмежити можливості Москви обходити існуючі обмежувальні заходи.
В рамках зусиль, спрямованих на посилення контролю за дотриманням існуючих заходів, ЄС також пропонує торговельні обмеження для близько трьох десятків організацій, які допомагають Москві заволодіти забороненими технологіями, що використовуються у зброї, знайденій в Україні.
Згідно з документами, до цього списку входять фірми з Росії, Сербії, Ірану, Індії, Таїланду, Об'єднаних Арабських Еміратів, а також Китаю і Гонконгу.
Євросоюз і раніше обговорював запровадження санкцій проти китайських компаній, але досі утримувався від такого кроку. Натомість США в жовтні вперше оголосили про санкції проти Китаю через військову підтримку РФ.