Північна Корея могла поставити Росії зброї на суму до 5,5 мільярдів доларів. Про це свідчать дані дослідження корейського філіалу німецького Фонду Фрідріха Науманна за свободу, оприлюдненого 28 жовтня, передає Укрінформ.
Згідно з аналізом, вартість поставок зброї на сьогодні становить до 5,5 мільярдів доларів. За словами аналітиків, навіть за найскромнішими оцінками вартість поставок перевищує 1,7 мільярда доларів.
У будь-якому випадку КНДР може значно збільшити свої доходи за рахунок співпраці з Росією. Південна Корея оцінює загальний обсяг економіки свого північного сусіда лише у 23,7 мільярда доларів.
Зазначається, що доходи Північної Кореї можуть зрости ще на сотні мільйонів доларів, якщо повідомлення про направлення північнокорейських військ в Україну підтвердяться.
Росія та Північна Корея стають дедалі ближчими партнерами з початку війни в Україні. Так, у першому півріччі 2024 року обсяг двосторонньої торгівлі зріс до 52,9 млн доларів, тоді як за весь 2023 рік це було близько 34,4 млн доларів. Таке зростання свідчить про те, що річні обсяги торгівлі між двома країнами можуть повернутися до рівня, що був до посилення санкцій у 2017 році.
Поглиблення відносин відображається і в помітному збільшенні дипломатичних візитів між двома державами. Із липня 2023 року між двома країнами відбувалося в середньому дві зустрічі на високому рівні на місяць. Таких зустрічей цього року вже 24.
"Росія звертається до Північної Кореї насамперед через її величезні потреби у боєприпасах. Але є й інша причина: Росія використовує свої відносини з Північною Кореєю - і потенційну передачу військових технологій - як засіб послабити єдність західних альянсів, особливо у Східній Азії. Таким чином Росія хоче чинити тиск на такі країни, як Південна Корея та Японія, щоб вони переглянули свою підтримку України", - йдеться в аналізі.
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін підтвердив присутність військ КНДР у Росії. Він послався на четвертий пункт договору між Північною Кореєю та РФ, у якому йдеться, якщо одна зі сторін опиниться у стані війни через збройний напад, інша сторона негайно надасть військову допомогу.