Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Точна кількість убитих РФ українських дітей невідома - Зеленський

12:56:44

Наразі невідома реальна кількість загиблих на війні дітей. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Times of India.   "Реальну кількість убитих дітей на сьогодні ніхто не знає. На жаль, ми можемо точно констатувати, що десятки тисяч дітей депортовано і вкрадено. Яка кількість із них убита, ми дізнаємося після війни", - сказав глава держави.   За словами Зеленського, десяткам тисяч дітей змінено імена, прізвища, їх змусили говорити іншою мовою, а багатьох з тих, хто були підлітками, відправили на війну проти своєї ж країни.   "На жаль, якщо десятки тисяч було вкрадено, то менше тисячі було нами повернуто", - сказав президент.   Зеленський додав, що від війни страждають усі українські діти.   "Були удари по школах, університетах, були поранені діти, які втрачали кінцівки, багато дітей вбито. Багато дітей поїхали з матерями за кордон. Ви знаєте, що за кордоном зараз більше 7 млн українців. Велика частина з цієї кількості - діти", - сказав український лідер. Нагадаємо, правоохоронці розслідують станом близько 4000 кримінальних справ щодо скоєння воєнних злочинів відносно українських дітей. На підконтрольну Україні територію зусиллями державних органів влади та громадського сектору вдалося повернути з окупації понад 900 дитей .

КНДР могла поставити Росії зброї на $5,5 млрд - дослідження

12:33:09

Північна Корея могла поставити Росії зброї на суму до 5,5 мільярдів доларів. Про це свідчать дані дослідження корейського філіалу німецького Фонду Фрідріха Науманна за свободу, оприлюдненого 28 жовтня, передає Укрінформ.   Згідно з аналізом, вартість поставок зброї на сьогодні становить до 5,5 мільярдів доларів. За словами аналітиків, навіть за найскромнішими оцінками вартість поставок перевищує 1,7 мільярда доларів. У будь-якому випадку КНДР може значно збільшити свої доходи за рахунок співпраці з Росією. Південна Корея оцінює загальний обсяг економіки свого північного сусіда лише у 23,7 мільярда доларів.   Зазначається, що доходи Північної Кореї можуть зрости ще на сотні мільйонів доларів, якщо повідомлення про направлення північнокорейських військ в Україну підтвердяться.   Росія та Північна Корея стають дедалі ближчими партнерами з початку війни в Україні. Так, у першому півріччі 2024 року обсяг двосторонньої торгівлі зріс до 52,9 млн доларів, тоді як за весь 2023 рік це було близько 34,4 млн доларів. Таке зростання свідчить про те, що річні обсяги торгівлі між двома країнами можуть повернутися до рівня, що був до посилення санкцій у 2017 році.   Поглиблення відносин відображається і в помітному збільшенні дипломатичних візитів між двома державами. Із липня 2023 року між двома країнами відбувалося в середньому дві зустрічі на високому рівні на місяць. Таких зустрічей цього року вже 24.   "Росія звертається до Північної Кореї насамперед через її величезні потреби у боєприпасах. Але є й інша причина: Росія використовує свої відносини з Північною Кореєю - і потенційну передачу військових технологій - як засіб послабити єдність західних альянсів, особливо у Східній Азії. Таким чином Росія хоче чинити тиск на такі країни, як Південна Корея та Японія, щоб вони переглянули свою підтримку України", - йдеться в аналізі.   Нагадаємо, російський диктатор  Володимир Путін підтвердив присутність військ КНДР  у Росії. Він послався на четвертий пункт договору між Північною Кореєю та РФ, у якому йдеться, якщо одна зі сторін опиниться у стані війни через збройний напад, інша сторона негайно надасть військову допомогу.

В уряді визначили, хто виконуватиме функції центральної МСЕК

11:36:06

Функції центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя в понеділок, 28 жовтня.   "За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей", - йдеться у повідомленні.   В МОЗ додали, що під час останнього засідання уряду були прийняті зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ, та має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.  Також у міністерстві додали, що алгоритм оскарження рішень МСЕК на цей момент не змінився. Якщо справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в Дніпрі.   У МОЗ зазначили, що наразі оскаржити рішення МСЕК можна в досудовому порядку в комісії вищого рівня. Нагадаємо, після низки гучних корупційних скандалів  в Україні вирішили ліквідувати МСЕК . Президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.  Функції МСЕК будуть виконувати відповідні лікарні .