Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

ДБР затримало військового, який публічно заявив про залишення частини

16:08:01

Працівники Державного бюро розслідувань затримали військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова, який самовільно залишив військову частину і повідомив про це через соціальні мережі 21 вересня. Про це повідомила пресслужба ДБР в середу, 9 жовтня.   Попередньо встановлено, що на початку вересня військовослужбовець був направлений до госпіталю для медичного огляду військово-лікарською комісією, однак насправді обстеження не проходив та в медзакладі не перебував, а після завершення визначеного терміну ВЛК до місця несення служби не повернувся, навіть більше - впродовж двох тижнів фактично переховувався від правоохоронців, змінюючи місця та міста проживання.   Слідчі ДБР затримали військовослужбовця за підозрою у самовільному залишенні військової частини, вчиненому з метою ухилення від військової служби, в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років. Нагадаємо, 21 вересня військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов  написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.    У 56-тій ОМПБр призначили службове розслідування та заявили, що військовий вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення.   23 вересня Донецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону відкрила кримінальне провадження щодо дезертирства військовослужбовця та доручила розслідування ДБР. Як відомо, у серпні Верховна  Рада декриміналізувала відповідальність за дезертирство . ДБР проводить роботу щодо виявлення та повернення на службу бійців, які вперше самовільно залишили свої частини .

Литва виділила додатково €13 млн на відновлення України

15:48:47

Уряд Литви схвалив виділення додаткових 13 мільйонів євро Литовському фонду співробітництва з метою розвитку та гуманітарної допомоги. Ці кошти підуть на фінансування проєктів із відновлення України, повідомила пресслужба литовського уряду в середу, 9 жовтня.   Литва продовжує активно підтримувати Україну у сферах освіти, енергетики та інших важливих галузях.    Від початку війни 2022 року країна вже спрямувала через Фонд 24 мільйони євро на проєкти відновлення України. Серед них - ремонт освітніх закладів у Бородянці та Ірпені, а також розробка нових ініціатив, як-от проєкт Школа майбутнього та програми реабілітації постраждалих від війни.   Загальна сума військової, фінансової та гуманітарної допомоги, наданої Литвою Україні з початку війни, сягнула майже 1,5 мільярда євро. Раніше повідомлялося, що  Литва має намір придбати для України ЗРК малої дальності . Також  Литва розглядає передачу Україні пожежних машин .

Ще семеро дітей Херсонщини вдалося повернути з окупації

14:26:19

Ще семеро дітей були врятовані з тимчасово окупованої Херсонщини. Це три хлопчики та чотири дівчинки, віком від 7 до 17 років, повідомив голова ОВА Олександр Прокудін у Telegram в середу, 9 жовтня.   «Діти пройшли пекло російської окупації - безпідставні обшуки та небезпеку. Військові вдиралися до їх будинків, погрожували родинам та намагалися виселити. Окупаційна влада неодноразово вимагала записати дітей до російських шкіл та отримати російські паспорти», - написав він.    Наразі діти вже знаходяться у безпечному місці, де отримують необхідну допомогу.   З початку 2024 року на підконтрольну Україні територію  вдалось повернути 217 дітей із Херсонської області.   Нагадаємо, раніше Україна повернула додому з окупованих Херсонщині та Криму сімох дітей . На підконтрольну Україні територію з окупації також вдалося повернути ще 12 маленьких українських громадян .