Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Литва виділила додатково €13 млн на відновлення України

15:48:47

Уряд Литви схвалив виділення додаткових 13 мільйонів євро Литовському фонду співробітництва з метою розвитку та гуманітарної допомоги. Ці кошти підуть на фінансування проєктів із відновлення України, повідомила пресслужба литовського уряду в середу, 9 жовтня.   Литва продовжує активно підтримувати Україну у сферах освіти, енергетики та інших важливих галузях.    Від початку війни 2022 року країна вже спрямувала через Фонд 24 мільйони євро на проєкти відновлення України. Серед них - ремонт освітніх закладів у Бородянці та Ірпені, а також розробка нових ініціатив, як-от проєкт Школа майбутнього та програми реабілітації постраждалих від війни.   Загальна сума військової, фінансової та гуманітарної допомоги, наданої Литвою Україні з початку війни, сягнула майже 1,5 мільярда євро. Раніше повідомлялося, що  Литва має намір придбати для України ЗРК малої дальності . Також  Литва розглядає передачу Україні пожежних машин .

Ще семеро дітей Херсонщини вдалося повернути з окупації

14:26:19

Ще семеро дітей були врятовані з тимчасово окупованої Херсонщини. Це три хлопчики та чотири дівчинки, віком від 7 до 17 років, повідомив голова ОВА Олександр Прокудін у Telegram в середу, 9 жовтня.   «Діти пройшли пекло російської окупації - безпідставні обшуки та небезпеку. Військові вдиралися до їх будинків, погрожували родинам та намагалися виселити. Окупаційна влада неодноразово вимагала записати дітей до російських шкіл та отримати російські паспорти», - написав він.    Наразі діти вже знаходяться у безпечному місці, де отримують необхідну допомогу.   З початку 2024 року на підконтрольну Україні територію  вдалось повернути 217 дітей із Херсонської області.   Нагадаємо, раніше Україна повернула додому з окупованих Херсонщині та Криму сімох дітей . На підконтрольну Україні територію з окупації також вдалося повернути ще 12 маленьких українських громадян .

Страти полонених бійців ЗСУ підпадають під юрисдикцію суду - прокурор МКС

13:19:25

Випадки страти цивільних та військовополонених українців можуть підпадати під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду як безкарна дія. Про це заявив прокурор МКС Карім Хан, передає Укрінформ в середу, 9 жовтня.   "Не можна без суду і слідства стратити цивільного або військовополоненого, який склав зброю", - зазначив він.   Відповідаючи на запитання, чи несуть російські командири відповідальність за воєнні злочини, скоєні іноземними найманцями під їхнім керівництвом, прокурор МКС сказав: "Будь-хто, хто бере участь у бойових діях, - чи безпосередньо військовослужбовці, чи інші особи, мають певні обов'язки, не повинен думати, що може знайти спосіб обійти фундаментальний принцип, який закріплений у Женевській конвенції".   Відповідаючи на запитання, чи очікуються незабаром нові ордери на арешт за скоєння воєнних злочинів в Україні, Хан нагадав про видані раніше шість ордерів проти російських вищих посадовців і зазначив, що робота у цьому напрямку триває.   Він зауважив, що з березня 2022 року Офіс прокурора МКС проводить незалежне розслідування російських воєнних злочинів, скоєних в Україні.   Нагадаємо, в Україні розслідують розстріл 16 полонених бійців ЗСУ росіянами на Покровському напрямку. Вже встановили підрозділ окупантів, які могли здійснити страту .