Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Грошей на допомогу українцям цієї зими мало - ООН

06:32:28

Організація Об’єднаних Націй (ООН) не має коштів, необхідних для допомоги українцям цієї зими, у той час, коли країна відчуває брак енергії. Про це у четвер, 26 вересня, повідомила представниця агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Кароліна Ліндхольм Біллінг.   "Рівень фінансування таких організацій, як наша, занадто низький для цієї пори року", - пояснила посадовиця.   Вона уточнила, що УВКБ ООН наразі має лише 47% коштів, необхідних для допомоги мільйонам українців, переміщеним особам або постраждалим від війни   "Минулого року в цей час ця програма була профінансована на 70%", - зауважила Біллінг.    Вона додала, що зараз в Україні близько 3,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО), проте обстріли інфраструктури та активізація російських військ спричиняють нові переміщення населення, а тому кількість тих, хто потребує допомоги росте.   "Майже 99 тисяч людей, наприклад, евакуювалися або покинули прифронтові села в Донецькій області з 1 серпня", - зазначила вона. У Німеччині бюджетний комітет Бундестагу 25 вересня схвалив пакет допомоги Україні на загальну суму 70 мільйонів євро. Кошти призначені для підтримки сектора тепло- та електропостачання.   Як відомо, що російська атака 26 серпня  порушила роботу двох АЕС в Україні . Від мережі були відключені чотири енергоблоки.

Катар оголосив про угоду з Україною та Росією щодо обміну дітьми

06:03:04

Катар оголосив про угоду з Києвом та Москвою щодо обміну під його егідою тринадцятьма дітьми, які Росія депортувала на свою територію. Про це у четвер, 26 вересня, повідомляє французька газета Le Figaro.       "Дев'ять неповнолітніх, яким від 12 до 17 років і один дорослий возз'єднаються зі своїми сім'ями в Україні", - заявив катарський чиновник журналістам.   Він уточнив, що четверо неповнолітніх, яким від 2 до 7 років, возз'єднаються зі своїми сім'ями в Росії.   Співрозмовник агентства розповів, що усіх зустрінуть у посольстві Катару в Москві перед возз’єднанням зі своїми родинами.   Катар, як посередник у питанні обміну дітей, з липня 2023 року допомагав репатріювати українських дітей, які Росія незаконно вивезла на свою територію з початку вторгнення в лютому 2022 року.   За оцінками України, 20 000 українських дітей "депортовані або примусово переміщені" до Росії, хоча загальна кількість може бути набагато більшою, оскільки ця цифра стосується лише офіційно ідентифікованих дітей. За даними Києва, наразі близько 400 із них повернули.

Ізраїль назвав головний пріоритет для власної армії

05:03:52

Запобігання будь-яким постачанням зброї з Ірану угрупуванню Хезбалла до Лівану є пріоритетом ізраїльської армії на сьогодні. Про це у четвер, 26 вересня, заявив  командувач Військово-повітряних сил Ізраїлю Томер Бар.   "Ми збираємося запобігти будь-якій можливості передачі зброї з Ірану", - сказав командувач.   Він додав, що Армія оборони Ізраїлю разом із Північним командуванням готуються "до виходу на наземний маневр" і що найближчим часом операція Ізраїлю пошириться і на Північний Ліван.   "Ми готуємося, але чи буде це проведено - це вже наше рішення. Загрози там більші", - сказав Томер Бар.   Минулого тижня Ізраїль завдав найсильніших авіаударів по Лівану з часів війни 2006 року. Хезболла випустила сотні ракет по цілях в Ізраїлі, включно з його економічним центром Тель-Авівом.   Нагадаємо, зранку 23 вересня  Ізраїль розпочав "широкомасштабні" удари по об'єктах Хезболли  у Лівані. Армія оборони Ізраїлю  завдала ударів по кількох сотнях об'єктів угруповання . ЦАХАЛ також атакує будинки місцевих жителів, у яких, за даними армії, може зберігатися зброя угруповання. Ізраїль перед атакою розсилає ліванцям повідомлення із закликом залишити вдома.   Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) в середу оголосила про рішення призвати на службу дві резервні бригади для дій у північних районах Ізраїлю.

"План перемоги". Зустріч Зеленського та Байдена

00:18:33

  Президенти України та США розпочали переговори у Білому домі. Володимир Зеленський та Джо Байден обговорюють так званий “План перемоги” у війні, який український лідер підготував незадовго до візиту.   Розширення допомоги   Байден нагадав про масштабний пакет військової допомоги Україні на суму близько 8 млрд доларів, про який він оголосив у четвер, і зазначив: "До кінця мого президентського терміну, тобто до 20 січня, це зміцнить позиції України на переговорах у майбутньому".   Байден сказав, що для успіху України потрібні два елементи: продовження військової допомоги країн Заходу та міжнародна підтримка для забезпечення довгострокової безпеки, у тому числі за рахунок наближення Києва до членства в ЄС та НАТО.   За його словами, для цього також потрібно "реалізувати реформи для боротьби з корупцією та зміцнення демократії".   “Ці два елементи критично важливі визначення того, як закінчиться ця війна. Хочу чітко сказати – Росія не переможе у цій війні. Росія не переможе. Переможе Україна, і ми стоятимемо поруч із нею протягом усього шляху до перемоги”, — сказав Байден.   Зеленський заявив, що США та Україна “поділяють одне бачення, що майбутнє безпеки України лежить у НАТО та ЄС, і Україна проводить безпрецедентну кількість реформ на цьому шляху”.   Що відомо про план   Як казав сам Володимир Зеленський, план перемоги складається з чотирьох основних пунктів – військових, політичних, дипломатичних та економічних кроків, необхідних для посилення позиції України, та ще одного, який стане потрібним після закінчення війни.   Керівник Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив, що запрошення України до НАТО є частиною плану Зеленського.   Один із людей, які знайомі з процесом підготовки плану, пояснив виданню NV: розроблений на Банковому документ містить такі базові речі, як підтримка України на фронті, дозвіл на далекобійні удари територією Росії, а також чіткий перелік озброєння, необхідного ЗСУ. Ще там є порівняння сил та можливостей України та Росії на полі бою.   Водночас авторитетне американське видання The Wall Street Journal посилаючись на анонімні коментарі високопосадовців, які знають спільні риси плану, повідомляє, що документ не пропонує чіткого шляху до перемоги України, особливо з урахуванням того, що російські війська просуваються на сході країни. .   За твердженням видання, адміністрація Байдена стурбована тим, що план не містить комплексної стратегії і є «не більш ніж переробленим проханням про надання більшої кількості озброєнь» та зняття обмежень на ракети великої дальності.    

У Білому домі прокоментували візит Зеленського на збройовий завод

22:10:40

У візиті президента України Володимира Зеленського на збройовий завод у Пенсильванії, що є ключовим штатом на виборах, немає нічого надзвичайного. Про це заявила  речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінг в четвер, 26 вересня. Вона закликала республіканців відмовитись від вимоги провести розслідування через нібито політичність такого візиту. Речниця Білого дому зазначила, що українська сторона звернулись із проханням відвідати завод, де працевлаштовані американські працівники, та назвала це звичайним запитом від українців під час війни.   Жан-П'єр нагадала про схожий візит Зеленського два місяці тому в Юті.   "Лише два місяці тому президент Зеленський відвідав штат Юта і провів дуже схожий захід з губернатором-республіканцем. На тому заході були присутні представники Республіканської партії, і не було жодної вимоги провести розслідування. Тому ми закликаємо республіканців у Палаті представників відмовитися від цього", - сказала вона.   Нагадаємо, в США розпочали розслідування нібито причетності Зеленського до втручання в вибори США . Це відбулось після його візиту на завод боєприпасів у штаті Пенсильванія .   Ініціатором розслідування став прибічник кандидата в президенти США Дональда Трампа очільник комітету Палати представників із нагляду Джеймс Комер. Скандал з республіканцями. Україна та вибори в США