Понад 400 людей померли від холери в Судані, де понад рік триває громадянська війна
Понад 430 людей померли від холери за останні декілька місяців у Судані, де триває громадянська війна. Відповідні дані озвучив міністр охорони здоров'я, пише BBC.
Число інфікованих перевищує 14 000. Спецпосланник США у Судані Том Перріелло повідомив, що допомога постраждалим дуже ускладнена через війну, внаслідок якої початку з минулого року загинули вже 150 000 людей.
Благодійна організація "Лікарі без кордонів" заявляла, що "регулярно зазнає перешкод з боку обох воюючих сторін, а гуманітарна відповідь залишається значно нижчою, ніж потрібно".
Холера характерна швидким поширенням та високою заразністю. Вона спричинює діарею та дегідрацію і може призвести до смерті. Про спалах захворювання в Судані оголосили в середині серпня. Окрім воєнних дій, поширенню хвороби сприяють зливи і повені, а також скупчення біженців у таборах.
Війна в Судані
У квітні 2023 в Судані спалахнули бої між армією та Силами швидкого реагування. Спецпризначенці Сил швидкого реагування почали боротьбу за владу з військовими, які відібрали її в ході перевороту 2021 року. Тоді суданські збройні сили під проводом генерала Аль-Бурхана взяли під контроль уряд. Військові провели затримання суданських посадовців, зокрема міністрів та премʼєр-міністра Абдаллу Гамдока. Гамдока згодом звільнили і він повернувся до влади. У ході переговорів збройним силам та цивільній владі вдалося досягти певних домовленостей, але періодично в країні спалахували протести з закликом стати на шлях демократії. Протести розганялися силовиками. Гамдок подав у відставку в січні 2022. RSF до перевороту контролював суданський уряд, відомо також, що ці сили повʼязані з російською ПВК "Вагнера".
За даними різних медіа, українські спецпризначенці брали участь у боях у Судані проти російських угруповань.