Болгарія продовжила переговори з Україною про продаж реакторів
Цього року Україна планує розпочати зведення чотирьох нових атомних блоків на Хмельницькій АЕС.
Парламент Болгарії вирішив продовжити на шість місяців термін, наданий уряду для переговорів про продаж Україні двох російських ядерних реакторів і відповідного обладнання. Про це повідомляє Euractiv у четвер, 12 вересня.
Влада Софії отримала реактори від російського Атомбудекспорту більше шести років тому, але країна країна відмовилася від будівництва АЕС Белене.
Болгарія вела переговори про продаж обладнання з Україною майже два роки, парламент зобов'язав уряд укласти угоду за ціною не менше 600 мільйонів євро, стільки ж, скільки Болгарська національна електроенергетична компанія заплатила російському Атомстройекспорту.
Зауважується, що свою роль у рішенні про продаж реакторів зіграла війна РФ проти України.
Європейська комісія визнала, що потенційна угода щодо реакторів може бути профінансована за кошти допомоги ЄС Україні.
У повідомленні наголошується, що болгарсько-українська угода є унікальною, оскільки лише Болгарія має два непотрібних їй російських реактори, тоді як Україна є єдиною країною, котра може від них отримати вигоду.
Цього року Україна планує розпочати зведення чотирьох нових атомних блоків на Хмельницькій АЕС.
Два з них планується побудувати на російському обладнанні, яке Україна планує імпортувати з Болгарії. Два інших використовуватимуть американську технологію Westinghouse.
Раніше ми повідомили, що болгарська атомна електростанція Козлодуй почала використовувати в одному зі своїх реакторів атомне паливо, вироблене американською компанією Westinghouse.
Нагадаємо, у березні для двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції доставили ядерне паливо американської компанії Westinghouse. Україна планує збудувати завод з виробництва тепловидільних збірок (ТВЗ) для забезпечення паливом атомних станцій.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp