Папа Франциск розпочав свій найтриваліший закордонний тур
Папа Римський Франциск розпочав свій найтриваліший тур з візиту до Індонезії – регіону, який стає все більш вразливим до геополітичної боротьби, пише BBC. Індонезія є центром перегонів за контроль над такими ключовими товарами, як нікель, що перетворило її частину на простір змагань за вплив.
Окрім того, Індонезія вразлива до наслідків кліматичних змін, зокрема через вирубку лісів, підвищення рівня моря та екстремальні погодні явища. Очікується, що Франциск, активний прихильник піклування про навколишнє середовище, підніме ці питання.
У Джакарті Папа Римський проведе три дні. Він зустрінеться з президентом Джоко Відодою й проведе месу для 70 тисяч людей.
Після Індонезії Папа рушить до Папуа-Нової Гвінеї, щоб зустрітися з місіонерами з його рідної Аргентини.
Потім, у Східному Тіморі, Франциск проведе месу в столиці Ділі, де в 1989 році Іван Павло II виступав із промовою, аби втішити місцевих католиків, які постраждали від окупації Індонезії.
Тур Папа Римський завершить у Сінгапурі, де відслужить месу на стадіоні на 55 000 місць. У BBC зазначили, що візит Франциска до Сінгапуру, де три чверті населення складають етнічні китайці, багато хто сприймає як спробу покращити зв'язки з Китаєм.
До Рима Франциск має повернутися 13 вересня. Ця поїздка є його найтривалішою. 44 попередні закордонні візити Франциска включали Південну Корею, Японію, Філіппіни, Таїланд, М'янму та Бангладеш. Він також призначив кардиналів з Філіппін і Південної Кореї на керівні посади у Ватикані.