Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

МВФ розпочав місію для надання Україні траншу $1,1 млрд

21:39:54

Міжнародний валютний фонд розпочинає місію для п'ятого перегляду програми розширеного фінансування EFF, що дасть змогу Україні залучити 1,1 млрд доларів восени 2024 року. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Telegram в понеділок, 2 вересня.   "Обговорили початок роботи місії під час розмови з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером. Подякував пану Каммеру та всій команді Фонду за послідовну роботу над четвертим переглядом програми, що відбувся цього літа", - сказав Шмигаль.   За його словами, вони обговорили також впровадження реформ і виконання структурних маяків. "Відзначили прогрес у цьому напрямку. Україна системно працює з партнерами для забезпечення макрофінансової стабільності. Зокрема успішно реалізовує програму ЄС Ukraine Facility на суму 50 млрд євро", - наголосив прем'єр.   Шмигаль розповів, що в розмові з Каммером також зосередилися на питанні конфіскації російських активів, "які повинні стати вагомим ресурсом для підтримки України". Нагадаємо, глава місії МВФ в Україні Гевін Грей вважає, що  війна в Україні триватиме і наступного року.  У зв'язку з цим Україні потрібно більше грошей для фінансування бюджету, ніж вважалося раніше. 

Іран готується передати Росії балістичні ракети - ЗМІ

20:56:29

Іран поставить балістичні ракети до Росії. Про це 2 вересня  повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела. Співрозмовники агенства вважають, що Іран надав Росії сотні безпілотників, але потенційна передача балістичних ракет означатиме тривожний розвиток конфлікту.   Джерела Bloomberg відмовилися надати оцінку типу та обсягу поставок або термінів. Один із них лише сказав, що поставки можуть розпочатися протягом кількох днів.   США та інші союзники по НАТО неодноразово застерігали Іран від такого кроку і докладають дипломатичних зусиль, щоб не допустити цього.   29 серпня високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі запевнив, що його країна не збирається передавати країні-агресору Росії балістичні ракети.   Нагадаємо, раніше іранському бригадному генералу СБУ повідомила про підозру в пособництві Росії в агресії проти України . 2 вересня  Росія атакувала Україну 58 повітряними цілями  - 35 ракетами різних типів та 23 безпілотниками. Силам оборони вдалося збити дев'ять балістичних ракет, 13 крилатих ракет та 20 шахедів.

Фінська АЕС переходить з російського палива на американське

20:32:51

Фінська державна енергетична компанія Fortum почала використовувати ядерне паливо американської компанії Westinghouse Electric для того, щоб замінити російські постачання. Про це повідомила пресслужба компанії в понеділок, 2 вересня.   "Перша партія ядерного палива Westinghouse Electric Company була завантажена на АЕС Ловііса компанії Fortum під час її щорічної зупинки в серпні... Вперше в історії АЕС Ловііса ми маємо повністю західне паливо", - йдеться у заяві.   Атомна електростанція Ловііса залежала від ядерного палива дочірньої компанії Росатому - ТВЕЛ. Після початку повномасштабної війни в Україні Fortum почав шукати заміну російському паливу. При цьому в компанії запевнили, що поважатимуть свої чинні контракти з ТВЕЛ, які діють до 2027 і 2030 років.   Два ядерні реактори компанії Fortum у Ловіісі забезпечують близько 10% загального виробництва електроенергії у Фінляндії. Нагадаємо, у червні  Болгарія вперше імпортувала паливо для АЕС не з Росії , а з США. А Вірменія обговорює зі США будівництво нової атомної електростанції .

Китай зробив заяву про багатополярний світ

19:55:02

  Країни Африки разом із Китаєм мають спільно відстоювати міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві, та будувати "рівноправний і впорядкований багатополярний світ". Про це заявив міністр закордонних справ КНР Ван Ї, йдеться на сайті китайського МЗС.   "В останні роки світ увійшов у новий період турбулентності та змін. Проте незалежно від того, як змінюється міжнародна ситуація, початкове прагнення Китаю та Африки працювати спільно для забезпечення міжнародної чесності і справедливості залишається непорушним", - заявив дипломат.   Ван Ї наголосив, що Китай виступає за "рівноправний і впорядкований багатополярний світ" та всеосяжну економічну глобалізацію.   "Китай і Африка спільно захищають справжню багатосторонність, виступають проти гегемонізму та протекціонізму, твердо підтримують міжнародну систему, ядром якої є ООН та міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві. Вони також твердо відстоюють спільні законні права та інтереси Глобального Півдня і сприяють світовому миру й розвитку", - підкреслив МЗС КНР. Нагадаємо, раніше Росія заявила, що " згодна з необхідністю встановлення нового світопорядку , але його не мають побудувати США". Китай зробив заяву щодо переговорів України та РФ

Україна запровадила нові санкції проти російської авіагалузі

19:31:55

Президент Володимир Зеленський підтримав новий пакет санкцій Рада національної безпеки і оборони України проти 73 об'єктів господарювання - аеропортів та авіавантажних компаній - та 74 фізосіб РФ. Про це йдеться у відповідному указі президента.   Серед об'єктів господарювання, на які наклали санкції, є російські громадянські та вантажні аеропорти Москви (Внуково та Домодєдово), Хабаровська, Курська, Брянська Бєлгорода та десятка інших міст Росії.   Під обмеження також потрапили транспортні, авіавантажні та обслуговуючі компанії Росії.   Крім того, РНБО ввела санкції проти 74 фізичних осіб РФ. Серед обмежень є блокування активів, обмеження торгових операцій, польотів та перевезень на території України, запобігання виведення капіталу за межі України, припинення дії торговельних угод й заборона передавання технологій. Нагадаємо, раніше Зеленський продовжив на 10 років санкції проти проросійських діячів , а США посилили санкції проти металургійних компаній Росії .

АРМА передасть майже 150 картин Медведчука до музею

18:51:40

Агентство з розшуку й управління активами отримало висновки експертів щодо заарештованих картин, які належали підозрюваному в державній зраді колишньому нардепу Віктору Медведчуку. Про це повідомила очільниця АРМА Олена Дума вTelegram в понеділок, 2 вересня.   З 284 картин - 148 мають культурну цінність і їх передадуть до Національного художнього музею України. Інші 136 картин не мають значної культурної цінності й будуть продані через Prozorro.Продажі.   Дума зазначила, що раніше агентство не мало законодавчого механізму, що дозволяє передавати заарештовані активи та культурні цінності до національних музеїв. Цей законодавчий механізм може бути створений цього тижня. Йдеться про законопроєкт №11280-1 про особливості управління культурними цінностями й іншими активами.   У жовтні 2022 року правоохоронці вилучили з маєтку Медведчука у Пущі-Водиці 316 предметів мистецтва, більшість із яких - картини. Зокрема, це роботи Івана Айвазовського, Володимира Орловського, Сергія Васильківського, Йосипа Бокшая, Костянтина Коровіна, Костянтина Крижицького.   Спочатку АРМА хотіло продати всі картини із заарештованої колекції Медведчука, але Міністерство культури виступило проти цієї ідеї, наполягаючи, що частина картин має знаходитись у музеях.   Згодом експерти Національного художнього музею України вказали, що 112 картин мають історичну та культурну цінність .  Нагадаємо, раніше на онлайн-аукціони у системі Prozorro.Продажі виставили колекцію годинників колишнього Медведчука , оцінену у 10,6 млн грн.

Волинська трагедія: подано приватний запит до України щодо ексгумації жертв

18:11:22

Громадянка Польщі Кароліна Романовська подала перший приватний запит від Польщі на імʼя Президента України Володимира Зеленського щодо ексгумації жертв Волинської трагедії в Україні. Про це повідомляє Onet в понеділок, 2 вересня.   "Польський уряд та Інститут національної пам’яті Польщі неодноразово подавали такі запити (до українських органів влади - ред.), пробували і щоразу отримували відмову. Наскільки мені відомо, це один з перших запитів такого типу від приватної особи", - зазначила Романовська.   Жінка звернулася із запитом про можливість ексгумації 18-ти осіб, зокрема і членів її родини, які загинули в селі Угли, розташованого сьогодні в Рівненській області.   З 2020 року Варшава вже девʼять разів подавала запити до української сторони щодо проведення ексгумацій польських жертв, але щоразу отримувала відмову.   Тема Волинської трагедії є однією з найсуперечливіших в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін відрізняються. Польська сторона наполягає, що виключну відповідальність за злочини, скоєні в 1943-1945 роках на Волині, несе українська сторона. Натомість українська сторона наголошує, що відповідальність несуть обидві сторони. Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей  Дуда звинуватив Українську повстанську армію і дивізію СС Галичина у знищенні польського села  Гута Пеняцька (Бродівський район, Львівська область) в 1944 році. Відносини між Польщею та Україною знову загострилися

Перші 40 шкіл приєдналися до Мрії - Зеленський

17:43:18

Президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф у Запоріжжі узяли участь у регіональному освітньому форумі, під час якого відбулася презентація застосунку Мрія. Про це повідомила пресслужба глави держави в понеділок, 2 вересня.   За словами президента, освітній застосунок зможе реально модернізувати українську шкільну освіту. "Він зможе дати дітям максимум позитиву від навчання у школі. Який зможе дати батькам максимум розуміння того, що відбувається у школі. І який зможе дати вчителю максимум свободи будувати навчання, і будувати його ефективно", - сказав Зеленський.   За його словами, сьогодні перші 40 шкіл приєдналися до Мрії, і вже є 100 тисяч користувачів.   "Мрія - це окремий застосунок для дітей, батьків і вчителів та вебпортал для педагогів і адміністрації школи. Тобто смартфон дасть змогу легше та ефективніше керувати всім процесом навчання. Вебпортал дасть змогу прибрати всю бюрократію і планувати й керувати навчальним процесом швидше та без нікому непотрібних паперів", - зауважив президент.   У застосунку школярі отримають ID-картку, зможуть виконувати навчальні завдання, якісніше планувати свій день, знаходити й переглядати освітній контент. Батьки матимуть змогу бачити, як дитина вчиться. Учителі зможуть формувати навчальні плани та розклад, заповнювати журнали, визначатись із домашнім завданням, додатковими матеріалами, ставити оцінки та позначати відвідування.