Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна запровадила нові санкції проти російської авіагалузі

19:31:55

Президент Володимир Зеленський підтримав новий пакет санкцій Рада національної безпеки і оборони України проти 73 об'єктів господарювання - аеропортів та авіавантажних компаній - та 74 фізосіб РФ. Про це йдеться у відповідному указі президента.   Серед об'єктів господарювання, на які наклали санкції, є російські громадянські та вантажні аеропорти Москви (Внуково та Домодєдово), Хабаровська, Курська, Брянська Бєлгорода та десятка інших міст Росії.   Під обмеження також потрапили транспортні, авіавантажні та обслуговуючі компанії Росії.   Крім того, РНБО ввела санкції проти 74 фізичних осіб РФ. Серед обмежень є блокування активів, обмеження торгових операцій, польотів та перевезень на території України, запобігання виведення капіталу за межі України, припинення дії торговельних угод й заборона передавання технологій. Нагадаємо, раніше Зеленський продовжив на 10 років санкції проти проросійських діячів , а США посилили санкції проти металургійних компаній Росії .

АРМА передасть майже 150 картин Медведчука до музею

18:51:40

Агентство з розшуку й управління активами отримало висновки експертів щодо заарештованих картин, які належали підозрюваному в державній зраді колишньому нардепу Віктору Медведчуку. Про це повідомила очільниця АРМА Олена Дума вTelegram в понеділок, 2 вересня.   З 284 картин - 148 мають культурну цінність і їх передадуть до Національного художнього музею України. Інші 136 картин не мають значної культурної цінності й будуть продані через Prozorro.Продажі.   Дума зазначила, що раніше агентство не мало законодавчого механізму, що дозволяє передавати заарештовані активи та культурні цінності до національних музеїв. Цей законодавчий механізм може бути створений цього тижня. Йдеться про законопроєкт №11280-1 про особливості управління культурними цінностями й іншими активами.   У жовтні 2022 року правоохоронці вилучили з маєтку Медведчука у Пущі-Водиці 316 предметів мистецтва, більшість із яких - картини. Зокрема, це роботи Івана Айвазовського, Володимира Орловського, Сергія Васильківського, Йосипа Бокшая, Костянтина Коровіна, Костянтина Крижицького.   Спочатку АРМА хотіло продати всі картини із заарештованої колекції Медведчука, але Міністерство культури виступило проти цієї ідеї, наполягаючи, що частина картин має знаходитись у музеях.   Згодом експерти Національного художнього музею України вказали, що 112 картин мають історичну та культурну цінність .  Нагадаємо, раніше на онлайн-аукціони у системі Prozorro.Продажі виставили колекцію годинників колишнього Медведчука , оцінену у 10,6 млн грн.

Волинська трагедія: подано приватний запит до України щодо ексгумації жертв

18:11:22

Громадянка Польщі Кароліна Романовська подала перший приватний запит від Польщі на імʼя Президента України Володимира Зеленського щодо ексгумації жертв Волинської трагедії в Україні. Про це повідомляє Onet в понеділок, 2 вересня.   "Польський уряд та Інститут національної пам’яті Польщі неодноразово подавали такі запити (до українських органів влади - ред.), пробували і щоразу отримували відмову. Наскільки мені відомо, це один з перших запитів такого типу від приватної особи", - зазначила Романовська.   Жінка звернулася із запитом про можливість ексгумації 18-ти осіб, зокрема і членів її родини, які загинули в селі Угли, розташованого сьогодні в Рівненській області.   З 2020 року Варшава вже девʼять разів подавала запити до української сторони щодо проведення ексгумацій польських жертв, але щоразу отримувала відмову.   Тема Волинської трагедії є однією з найсуперечливіших в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін відрізняються. Польська сторона наполягає, що виключну відповідальність за злочини, скоєні в 1943-1945 роках на Волині, несе українська сторона. Натомість українська сторона наголошує, що відповідальність несуть обидві сторони. Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей  Дуда звинуватив Українську повстанську армію і дивізію СС Галичина у знищенні польського села  Гута Пеняцька (Бродівський район, Львівська область) в 1944 році. Відносини між Польщею та Україною знову загострилися

Перші 40 шкіл приєдналися до Мрії - Зеленський

17:43:18

Президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф у Запоріжжі узяли участь у регіональному освітньому форумі, під час якого відбулася презентація застосунку Мрія. Про це повідомила пресслужба глави держави в понеділок, 2 вересня.   За словами президента, освітній застосунок зможе реально модернізувати українську шкільну освіту. "Він зможе дати дітям максимум позитиву від навчання у школі. Який зможе дати батькам максимум розуміння того, що відбувається у школі. І який зможе дати вчителю максимум свободи будувати навчання, і будувати його ефективно", - сказав Зеленський.   За його словами, сьогодні перші 40 шкіл приєдналися до Мрії, і вже є 100 тисяч користувачів.   "Мрія - це окремий застосунок для дітей, батьків і вчителів та вебпортал для педагогів і адміністрації школи. Тобто смартфон дасть змогу легше та ефективніше керувати всім процесом навчання. Вебпортал дасть змогу прибрати всю бюрократію і планувати й керувати навчальним процесом швидше та без нікому непотрібних паперів", - зауважив президент.   У застосунку школярі отримають ID-картку, зможуть виконувати навчальні завдання, якісніше планувати свій день, знаходити й переглядати освітній контент. Батьки матимуть змогу бачити, як дитина вчиться. Учителі зможуть формувати навчальні плани та розклад, заповнювати журнали, визначатись із домашнім завданням, додатковими матеріалами, ставити оцінки та позначати відвідування.

Росіяни обстріляли офіс Норвезької церковної допомоги

17:15:04

  Під час масованої атаки по території України у ніч проти 2 вересня Росія пошкодила офіс Норвезької церковної допомоги. Про це заявила пресслужба Міністерства закордонних справ Норвегії в соцмережі X в понеділок, 2 вересня.   У відомстві наголосили, що "цивільні особи не є законними цілями". У МЗС Норвегії розповіли, що під час атаки був пошкоджений офіс Норвезької церковної допомоги.   "Невинні українські школярі та інші цивільні особи страждають від жорстоких хвиль нападів Росії на Київ та решту території країни, що відбуваються останнім часом", - заявили у МЗС країни.   Нагадаэмо, 2 вересня Росія атакувала Україну 58 повітряними цілями - 35 ракетами різних типів та 23 безпілотниками. Силам оборони вдалося збити дев'ять балістичних ракет, 13 крилатих ракет та 20 шахедів.   Під час ранкового обстрілу Києва суттєвих пошкоджень зазнав Ісламський культурний центр в одній зі столичних мечетей. 

Візит Путіна до Монголії: ЄС нагадав країні про зобов'язання перед МКС

16:29:39

Європейський Союз заявив про підтримку рішень Міжнародного кримінального суду та нагадав Монголії про обов’язки країни-учасниці Римського статуту щодо виконання рішень МКС, зокрема, виконання ордеру МКС на арешт лідера РФ Володимира Путіна. Про це оголосила речниця Єврокомісії Набіла Массралі, повідомляє Укрінформ в понеділок, 2 вересня.   "Ми бачили повідомлення про наступний візит Путіна в Монголію. Монголія, як і будь-які інші країни, має право на розвиток власних міжнародних зв’язків, виходячи із власних інтересів. Разом з цим є ордер на арешт Путіна, що був виданим Міжнародним кримінальним судом за злочинну депортацію та передання тисяч українських дітей з тимчасово окупованих територій України в Росію. Монголія є країною-учасницею Римського статуту МКС з 2002 року, із відповідними правовими зобов’язаннями", - зауважила вона.   Речниця Єврокомісії нагадала, що ЄС вже висловлював своє занепокоєння щодо оголошеного візиту Путіна та позицію на підтримку рішення МКС. Ця позиція, за її словами, була доведена до влади Монголії через делегацію ЄС в цій країні.   "Безумовно ЄС підтримує розслідування, що проводиться прокурором МКС в Україні, і ми закликаємо до повного співробітництва всі держави, що до беруть у ньому участь", - додала Массралі. Як відомо, Путін 3 вересня планує здійснити візит до Монголії. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі нагадав, що на Монголію поширюється зобов'язання виконувати вимоги МКС . У Кремлі заявили, що "не переживають"  через візит Путіна до Монголії. За даними ЗМІ, Путін отримав запевнення перед запланованим візитом до Монголії, що він не буде заарештований за ордером МКС.

Ще одного російського генерала заарештували за підозрою в хабарництві

16:16:47

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно заступника командувача Ленінградського військового округу генерал-майора Валерія Мумінджанова. Про це повідомляють росЗМІ в понеділок, 2 вересня.   Військового підозрюють у отриманні хабара в особливо великому розмірі.   За даними слідства, Мумінджанов, як керівник департаменту ресурсного забезпечення Міноборони РФ, відповідав за речове забезпечення ЗС РФ. Генерал-майор допомагав укладати договори з комерційними організаціями, за що отримав винагороду, що перевищує 20 млн рублів. Наразі Мумінджанов затриманий.   Мумінджанов сприяв укладенню договорів з комерційними організаціями на постачання обмундирування на користь Міноборони РФ у сумі понад 1,5 млрд рублів. За здійснення зазначеного сприяння він отримав хабар в особливо великому розмірі на загальну суму понад 20 млн рублів.   Слідчі встановили, що Мумінджанов та члени його родини володіють нерухомістю у Воронежі та Москві на загальну суму 120 млн рублів. Законність придбання об'єктів перевіряється.   Раніше у РФ розкрили схему збагачення затриманого у справі про шахрайство генерала армії запасу ексзаступника міністра оборони РФ Павла Попова. Військовий організував постачання різних матеріальних цінностей на свою заміську ділянку в Красногірському районі Підмосков'я за рахунок парку Патріот. Нагадаємо, колишнього заступника міністра оборони РФ, генерала армії запасу Дмитра Булгакова звинувачують в шахрайстві . Відчинив вхід. Генерал РФ "допоміг" ЗСУ на Курщині