Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росіяни обстріляли два енергооб’єкти в Україні

11:46:20

Російські військові вранці 14 серпня обстріляли енергооб’єкт Укренерго у південному регіоні. Про це повідомила пресслужба компанії.    Зазначається, що знеструмлення споживачів не було, тривають аварійно-відновлювальні роботи.    Крім того, вночі російські безпілотники атакували енергооб’єкт обленерго у північному регіоні, знеструмлювались споживачі в окремих районах Чернігівської області. На ранок енергоживлення всіх споживачів відновлене.    Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 492 населені пункти.   "Через бойові дії: є знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях", - зазначили в Укренерго.   Нагадаємо, вночі 14 серпня росіяни атакували Чернігівщину дронами, під ударом потрапив один з інфраструктурних об'єктів . Сили ППО вночі знищили 17 із 23 російських ударних безпілотників типу Shahed . 

Українців закликали утриматися від поїздок до Білорусі

11:12:46

Служба зовнішньої розвідки України закликала громадян утриматися від подорожей до Білорусі. Про це повідомила пресслужба СЗР.   У Службі поінформували про ризики, які мають менший масштаб у порівнянні з Росією, але також можуть загрожувати безпеці та життю українських громадян. Українці можуть в’їхати на територію Білорусі через інші країни, які межують з РБ, окрім України.   Після прибуття громадяни України будуть піддані фільтраційним заходам (опитування про мету приїзду, особисті дані, політичні погляди тощо). Особисті телефони вилучаються для більш поглибленого аналізу - їх підключають до спеціалізованого "криміналістичного софту" для того, щоб вилучити інформацію із месенджерів.   "Навіть видалені діалоги чи окремі повідомлення відновлюються. На цьому етапі є ризик бути затриманим, адже трактування отриманої інформації з телефона може бути непередбачуваним і нести за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі", - підкреслили у Службі зовнішньої розвідки.   За наявності інформування чи передачі даних, що для білоруської влади є чутливими, трапляються випадки депортації з країни чи звинувачення, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність за статтею про екстремізм.   Громадяни України на території Білорусі, як і у Росії, піддаються прискіпливій увазі з боку спеціальних служб та поліції.   У СЗР закликали пам’ятати, що права українців у Білорусі можуть бути порушені у будь-який момент. Нагадаємо, 10 серпня у МЗС Білорусі викликали тимчасово повірену у справах України Ольгу Тимуш й заявили їй, що країна  може розглянути доцільність подальшої присутності у Мінську диппредставництва України .   Це сталося після того, як самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про виявлення у повітряному просторі країни 9 серпня "повітряних об'єктів, які прямували з території України".

Fitch погіршило рейтинг України до обмеженого дефолту

10:51:10

Рейтингове агентство Fitch Ratings 13 серпня погіршило кредитний рейтинг України у зв'язку з початком реструктуризації єврооблігацій. Про це повідомляється на сайті агентства.   Так, рейтинг України знизили з C до рівня RD (обмежений дефолт), а євробондів-2026 на 750 млн доларів, за якими Україна не сплатила купон, - до рівня D.   "Зниження рейтингу до рівня RD слідує за закінченням 10-денного пільгового періоду для виплати купонного доходу за єврооблігаціями на 750 млн доларів, що мав відбутися 1 серпня. Це означає дефолт відповідно до критеріїв Fitch", - йдеться в повідомленні.   Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє уряду тимчасово призупинити виплати за державним та гарантованим державою зовнішнім боргом до завершення угоди про реструктуризацію з кредиторами.   9 серпня Кабінет міністрів офіційно оголосив про початок процедури отримання згоди на реструктуризацію єврооблігацій . На думку агентства, така операція є обміном проблемного боргу, бо йдеться про списання частини тіла кредиту та відсотків, а також продовження термінів погашення облігацій.

Привласнили 12 млн на захисті для танків: ділки отримали підозру

10:39:30

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро України зібрали доказову базу на організаторів ще однієї схеми привласнення коштів оборонного бюджету України. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 14 серпня.   Мова йде про розкрадання на держзамовленні Міноборони щодо динамічного захисту для танків ЗСУ у березні 2022 року.   Тоді для серійного виготовлення відповідних комплектуючих було укладено договір з машинобудівною компанією у Києві. Однак, екскерівник держпідприємства та його головний бухгалтер вирішили за рахунок державного контракту отримати незаконний "прибуток".   Для цього вони штучно завищили вартість замовленої продукції, а отриману "різницю" вивели у тінь через підконтрольні комерційні структури.   Оборудка завдала збитків державному бюджету у майже 12 млн гривень.   Контррозвідники СБУ задокументували злочинні дії службових осіб держпідприємства та учасників схеми та заблокували її на початку 2023 року. З того часу тривали експертизи та інші процесуальні дії.   Наразі повідомлено про підозру колишньому генеральному директору держпідприємства, його бухгалтеру та одному з ключових фігурантів схеми - очільник комерційної структури, через яку фігуранти виводили бюджетні кошти у тінь.   Керівника комерційної структури затримано у Києві. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.