Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росіяни обстріляли два енергооб’єкти в Україні

11:46:20

Російські військові вранці 14 серпня обстріляли енергооб’єкт Укренерго у південному регіоні. Про це повідомила пресслужба компанії.    Зазначається, що знеструмлення споживачів не було, тривають аварійно-відновлювальні роботи.    Крім того, вночі російські безпілотники атакували енергооб’єкт обленерго у північному регіоні, знеструмлювались споживачі в окремих районах Чернігівської області. На ранок енергоживлення всіх споживачів відновлене.    Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 492 населені пункти.   "Через бойові дії: є знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях", - зазначили в Укренерго.   Нагадаємо, вночі 14 серпня росіяни атакували Чернігівщину дронами, під ударом потрапив один з інфраструктурних об'єктів . Сили ППО вночі знищили 17 із 23 російських ударних безпілотників типу Shahed . 

Українців закликали утриматися від поїздок до Білорусі

11:12:46

Служба зовнішньої розвідки України закликала громадян утриматися від подорожей до Білорусі. Про це повідомила пресслужба СЗР.   У Службі поінформували про ризики, які мають менший масштаб у порівнянні з Росією, але також можуть загрожувати безпеці та життю українських громадян. Українці можуть в’їхати на територію Білорусі через інші країни, які межують з РБ, окрім України.   Після прибуття громадяни України будуть піддані фільтраційним заходам (опитування про мету приїзду, особисті дані, політичні погляди тощо). Особисті телефони вилучаються для більш поглибленого аналізу - їх підключають до спеціалізованого "криміналістичного софту" для того, щоб вилучити інформацію із месенджерів.   "Навіть видалені діалоги чи окремі повідомлення відновлюються. На цьому етапі є ризик бути затриманим, адже трактування отриманої інформації з телефона може бути непередбачуваним і нести за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі", - підкреслили у Службі зовнішньої розвідки.   За наявності інформування чи передачі даних, що для білоруської влади є чутливими, трапляються випадки депортації з країни чи звинувачення, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність за статтею про екстремізм.   Громадяни України на території Білорусі, як і у Росії, піддаються прискіпливій увазі з боку спеціальних служб та поліції.   У СЗР закликали пам’ятати, що права українців у Білорусі можуть бути порушені у будь-який момент. Нагадаємо, 10 серпня у МЗС Білорусі викликали тимчасово повірену у справах України Ольгу Тимуш й заявили їй, що країна  може розглянути доцільність подальшої присутності у Мінську диппредставництва України .   Це сталося після того, як самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про виявлення у повітряному просторі країни 9 серпня "повітряних об'єктів, які прямували з території України".

Fitch погіршило рейтинг України до обмеженого дефолту

10:51:10

Рейтингове агентство Fitch Ratings 13 серпня погіршило кредитний рейтинг України у зв'язку з початком реструктуризації єврооблігацій. Про це повідомляється на сайті агентства.   Так, рейтинг України знизили з C до рівня RD (обмежений дефолт), а євробондів-2026 на 750 млн доларів, за якими Україна не сплатила купон, - до рівня D.   "Зниження рейтингу до рівня RD слідує за закінченням 10-денного пільгового періоду для виплати купонного доходу за єврооблігаціями на 750 млн доларів, що мав відбутися 1 серпня. Це означає дефолт відповідно до критеріїв Fitch", - йдеться в повідомленні.   Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє уряду тимчасово призупинити виплати за державним та гарантованим державою зовнішнім боргом до завершення угоди про реструктуризацію з кредиторами.   9 серпня Кабінет міністрів офіційно оголосив про початок процедури отримання згоди на реструктуризацію єврооблігацій . На думку агентства, така операція є обміном проблемного боргу, бо йдеться про списання частини тіла кредиту та відсотків, а також продовження термінів погашення облігацій.

Привласнили 12 млн на захисті для танків: ділки отримали підозру

10:39:30

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро України зібрали доказову базу на організаторів ще однієї схеми привласнення коштів оборонного бюджету України. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 14 серпня.   Мова йде про розкрадання на держзамовленні Міноборони щодо динамічного захисту для танків ЗСУ у березні 2022 року.   Тоді для серійного виготовлення відповідних комплектуючих було укладено договір з машинобудівною компанією у Києві. Однак, екскерівник держпідприємства та його головний бухгалтер вирішили за рахунок державного контракту отримати незаконний "прибуток".   Для цього вони штучно завищили вартість замовленої продукції, а отриману "різницю" вивели у тінь через підконтрольні комерційні структури.   Оборудка завдала збитків державному бюджету у майже 12 млн гривень.   Контррозвідники СБУ задокументували злочинні дії службових осіб держпідприємства та учасників схеми та заблокували її на початку 2023 року. З того часу тривали експертизи та інші процесуальні дії.   Наразі повідомлено про підозру колишньому генеральному директору держпідприємства, його бухгалтеру та одному з ключових фігурантів схеми - очільник комерційної структури, через яку фігуранти виводили бюджетні кошти у тінь.   Керівника комерційної структури затримано у Києві. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Торік спека вбила понад 47 тисяч людей у ​​Європі

10:14:31

У 2023 році понад 47 тисяч людей померли в Європі через екстремально високі температури. Про це йдеться у звіті Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я, пише Reuters.   Зазначається, що минулий рік був найспекотнішим у світі за всю історію спостережень.  Дослідники використовували записи про смерть і температуру з 35 європейських країн. За їхніми оцінками, 47 690 людей померли від причин, пов'язаних зі спекою.   Греція, Болгарія, Італія та Іспанія виявилися країнами з найвищими показниками смертності від спеки.   Кількість смертей у 2023 році була б на 80% вищою, якби за останні 20 років не були запроваджені заходи, що допомагають людям адаптуватися до підвищення температури, таких як системи раннього попередження та покращення охорони здоров'я.   "Наші результати показують, як відбувалися процеси адаптації суспільства до високих температур протягом нинішнього століття, які різко знизили пов'язану з теплом вразливість і ризик смертності влітку, особливо серед людей похилого віку", - сказала дослідниця Еліза Галло.   Нагадаємо, 25 липня у місті Бені-Меллал, що у центрі Марокко, впродовж доби через спеку загинула щонайменше 21 людина .