На тлі операції ЗСУ у Курській області РФ нагадав про себе помічник Кремля у війні проти України. Олександр Лукашенко нафантазував, що повітряний простір країни порушив "десять українських дронів". Тому, враховуючи ситуацію в Курській області, він заявив про нібито перекидання військових до українського кордону. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін розповів, що до кордону "направили" системи залпового вогню Полонез та ракетні комплекси Іскандер. Білорусь готує новий фронт?
Прикордонники нікого не бачать
Представник Держприкордонслужби Андрій Демченко після заяв із Білорусі зазначив, що переміщень білоруської техніки та солдатів поряд з українським кордоном не зафіксовано, і назвав дії Білорусі «нагнітанням, щоб продовжувати підігравати Росії».
«Ситуація там уже довгий час повністю контрольована. Тільки білоруси-прикордонники, чи можливо якісь інші складові, які знаходяться поряд із кордоном», — сказав речник.
Втім, Демченко не виключає того, що білоруси «кататимуть» свою техніку, щоб напружити ситуацію на кордоні.
"Ні сьогодні, ні останніми днями ми не фіксуємо, щоб у максимальній близькості до нашого кордону знаходилися і техніка армії Білорусі, і здійснювалися якісь переміщення особового складу", - сказав він.
Демченко зазначив, що також у ДПСУ не бачать жодних змін у діях білоруського прикордонного наряду, прикордонного комітету Білорусі.
Суїцид Мінська
Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що якщо Білорусь наважиться атакувати Україну, то для неї це стане "суїцидальною місією".
"Вся сухопутна армія Білорусі кількісно трохи більша, ніж російське угрупування, яке було в Курській області. Тому в наступі, якщо ми говоримо про півночі України, вони зазнають великих втрат. З урахуванням тих ліній оборони, які підготовлені після 2022 року", - розповів він.
Гра для Путіна
“Те, що робить Лукашенко – це спроба, з одного боку, показати свою потребу російському диктатору Володимиру Путіну, а з іншого боку, створити додаткові проблеми Україні. Тому що це дилема для нас: що в нього в голові? Чи вирішив він спробувати вступити в цю війну відкрито вже власними військами, чи просто поки що загрожує?”, - зазначає дипломат, експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара.
Тому я не думаю, що це серйозно. Але в будь-якому разі ми маємо сприймати Білорусь як країну-агресора. І якщо будуть провокації, якщо вони вступлять у цю війну, то ми маємо всі легітимні права — не лише моральне право, а й легітимне з точки зору міжнародного права — можливості завершити цю війну і покарати тих, хто її розв'язав”, - наголосив Хара.