Midjourney — AI для генерації зображень. Як з ним працювати
Midjourney — це нейромережа, що перетворює написаний користувачем текст на зображення, які потім можна використовувати навіть у комерційних цілях. Звичайно, поки вона не може замінити людського дизайнера, але з простими завданнями, які не вимагають високої точності та відповідності справляється легко.
В цьому матеріалі редакція AIN.UA розповість про особливості використання нейромережі Midjourney, авторські права на згенеровані нею зображення та шляхи отримання практично необмеженої кількості генерацій без платної підписки.
Що таке Midjourney і як нею користуватися?
Midjourney — це генеративна нейромережа, що може створювати зображення на основі текстового опису, наданого користувачем. Такі зображення можна використовувати в блогах, соцмережах, ЗМІ, проте про юридичні особливості та права користувачів ми поговоримо нижче.
Midjourney наразі доступний лише через бота Discord. Користувачі можуть генерувати зображення через пряме спілкування з ботом на офіційному сервері Midjourney або шляхом запрошення бота на сторонній сервер.
Як згенерувати зображення в Midjourney:
Які умови використання згенерованих зображень?
Як ви зможете використати отримане зображення? На офіційному сайті Midjourney є розділ «Умови використання», де прописані як права користувача, так і права, які користувач сервісу надає Midjourney. Щодо некомерційного використання з цього розділу нас цікавить два пункти правил:
Таким чином, перше, про що нас повідомляє компанія — це про її право на подальше відтворення, редагування, демонстрацію та практично будь-яке інше використання згенерованих вами зображень чи текстових підказок для нейромережі. Крім того, такі самі дії може виконувати й будь-який інших користувач сервісу, а не лише компанія. Проте й користувачі мають певні права.
Таким чином авторські права на згенерований контент належать користувачу, який створив картинку. Користувач може відносно вільно розпоряджатися згенерованим зображенням — викладати його на сайти, створювати постери, одягу та інші речі з цим зображенням. Проте такі самі дії можуть робити й інші користувачі Midjourney, які побачать/відтворять це або подібне зображення.
Якщо говорити про комерційне використання, то тут вже необхідно купувати преміум підписку Midjourney, оскільки в правилах компанії написано, що ви не є власником активів, якщо використовуєте безплатну версію сервісу.
Ця ліцензія передбачає, що ви маєте дотримуватись наступних правил:
- Можете вільно ділитись (обмінюватися) — копіювати та розповсюджувати матеріал на будь-якому носії та у будь-якому форматі;
- Можете вільно адаптувати (створювати похідні матеріали) — робити ремікси, видозмінювати та створювати нове, спираючись на вихідний матеріал;
- Мусите забезпечити відповідну вказівку авторства, надати посилання на ліцензію, та позначити зміни, якщо такі були зроблені.
- Не маєте права використовувати цей матеріал у комерційних цілях.
При цьому платні користувачі отримують права на комерційне використання результатів роботи Midjourney. Крім того, як сказано в правилах, ви зможете обійти деякі з цих загальнодоступних налаштувань, які роблять вашу роботу доступною інших користувачам.
Скільки коштує використання Midjourney?
Midjourney — це платна нейромережа, яка має безплатний демо-доступ, в якому доступна генерація всього 25 зображень. Крім того, передбачається, що прості користувачі спілкуються з нею в загальному чаті, де всі бачать ваш запит і результат роботи нейромережі, а величезна кількість запитів не дозволяє адекватно користуватися генерацією.
Крім базового безплатного користування Midjourney пропонує також і три тарифних плани на вибір: Basic, Standard та Pro, які відрізняються між собою ціною, кількістю доступних генерацій в режимах Relax (коли нейромережа який обробляє запити по черзі) та Fast (обробляє запит із найвищим пріоритетом в режимі реального часу).
- Безплатний. Демо-версія сервісу з обмеженою кількістю генерацій.
- Basic Plan. Вартість тарифу — $10 на місяць. До нього входить: 200 генерацій картинок, 3 генерації у режимі «Fast» одночасно;
- Standard Plan. Вартість тарифу — $30 на місяць. До нього входить: необмежена кількість генерацій картинок у режимі «Relax», 15 годин у режимі «Fast», 3 генерації у режимі «Fast» одночасно;
- Pro Plan. Вартість тарифу — $60 на місяць. До нього входить: необмежена кількість генерацій картинок у режимі «Relax», 30 годин у режимі «Fast», генерація у приватному режимі, 12 генерацій у режимі «Fast» одночасно.
Як користуватися Midjourney безкоштовно і без обмежень?
Якщо вам недостатньо 25 генерацій зображення, проте не потрібні додаткові переваги платних тарифних планів, то є спосіб отримати практично нескінченну кількість генерацій. Для цього необхідно:
- Зайти в Discord та створити власний сервер, натиснувши на «+» у списку доступних вам серверів;
- У вікні «Створити сервер» вибрати «Створити власний», а потім «Для мене та моїх друзів». Вигадати будь-яку назву для нового серверу та завершити його створення;
- Зайдіть в Discord Midjourney, знайдіть категорію Newcomer rooms і перейти у гілку Newbies. Там ви знайдете акаунт бота Midjourney. Натисніть на нього, виберіть пункт «Додати на сервер» і додайте його в новостворений сервер.
- Переходимо на свій сервер. Щоб запустити бота, у чаті пишемо /image та вибираємо цю команду зі списку. Бот попросить погодитись з правилами користування і після цього почне працювати на вашому приватному сервері, де ваші повідомлення і його генерації не бачить ніхто крім вас.
- Проте в на цьому сервері досі діє обмеження у 25 зображень на акаунт. Тому робимо наш сервер відкритим і доступним за посиланням. Для цього потрібно знайти сервер у списку зліва та вибираємо «Запросити людей».
- Далі натискаємо «Редагувати посилання на запрошення. В налаштуваннях робимо так, щоб термін дії посилання «Ніколи» не закінчувався і кількість використань була «Без обмежень», щоб не довелося оновлювати його раз на тиждень.
- Тепер вам потрібно скопіювати нове посилання та вийти з облікового запису в Discord з якого ви створили сервер.
- Відкрити нову вкладку в режимі інкогніто і перейти по скопійованому посиланню. Вигадати ім’я користувача, натиснути «Продовжити». І пропустити «Завершення реєстрації».
- Таким чином ви можете в 3 кліки створювати безмежну кількість акаунтів без використання пошти та паролів, на кожному з яких у вас буде по 25 генерацій з доступом до попередньої історії спілкування з ботом.