Більшість в ЄС стурбована безпекою в Євросоюзі, для 50% війна в Україні – найбільший виклик
Майже дві третини громадян країн ЄС стурбовані безпекою Європейського Союзу, найбільше проблемами безпеки занепокоєні мешканці Португалії.
Це випливає з результатів нещодавно оприлюдненого опитування, проведеного за дорученням Європейської комісії, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.
Близько 47% опитаних громадян ЄС заявили, що вони "досить стурбовані" безпекою Євросоюзу протягом наступних п'яти років, тоді як ще 17% сказали, що вони "дуже стурбовані".
Згідно з результатами, найбільше занепокоєні безпекою жителі Португалії (77%). У Німеччині 54% респондентів заявили, що вони "досить" або "дуже" стурбовані безпекою ЄС.
Реклама:
В рамках репрезентативного опитування інститут дослідження громадської думки Ipsos провів онлайн-опитування серед більш ніж 25 000 громадян ЄС віком від 15 років і старше в кінці червня – на початку липня.
Згідно з опитуванням, близько 58% громадян ЄС все ще налаштовані оптимістично щодо майбутнього ЄС, тоді як близько 37% висловили песимістичні настрої.
Близько 50% громадян ЄС вважають війну в Україні найбільшим нинішнім викликом для ЄС, тоді як 41% опитаних наразі вважають нелегальну міграцію найбільшим викликом.
Ще 35% респондентів також назвали екологічні проблеми та зміну клімату.
Що стосується питань, які ЄС повинен визначити як пріоритетні, респонденти найчастіше називали навколишнє середовище та зміну клімату (33%) і нелегальну міграцію (також 33%), за ними йдуть безпека і оборона (29%) і війна в Україні (25%).
Думки громадян ЄС щодо розвитку економіки в ЄС протягом наступних п'яти років розділилися.
Близько 50% респондентів висловили впевненість щодо майбутнього економіки, в той час як 45% заявили, що вони налаштовані більш скептично.
Нагадаємо, у Польщі 70% опитаних вважає нинішню ситуацію в Україні загрозою для суверенітету й незалежності країни, водночас 30% назвала її незначною або відсутньою.
Крім того, переважна більшість українців вважають, що безпекові угоди з партнерами у продовження Вільнюської декларації G7 є корисними для обороноздатності України, але при цьому покладають на них стримані надії.