Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Прем'єр-міністр Iндії відвідає Україну - ЗМІ

23:02:57

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідає Україну в серпні. Про це повідомляє  індійське видання Wionews в п'ятницю, 26 липня. Кілька джерел у дипломатичних колах Делі розповіли, що візит відбудеться в другій половині серпня, швидше за все, 23 серпня.   Це буде перший візит Моді до України з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Зазначається, що індійський прем'єр перед візитом до України, ймовірно, зупиниться у Польщі та проведе переговори з прем'єр-міністром Дональдом Туском. Нагадаємо, у березні президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Індії та запросив його відвідати Україну. У червні  Зеленський зустрівся із Моді в межах робочого візиту до Італії, на полях саміту G7. На початку липня прем'єр-міністр Індії відвідав Росію і провів переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Моді виступив із закликом до діалогу про завершення війни в Україні.

Допомога США: посол розповіла, коли будуть кошти

21:53:50

До кінця жовтня Україна отримає усі кошти, які були виділені США навесні цього року. Про це повідомила посол України в США Оксана Маркарова в ефірі телемарафону в п'ятницю, 26 липня.   "60 мільярдів доларів було виділено (сума пакета допомоги від США - ред.), з них 7,9 млрд доларів - це пряма бюджетна допомога. Найближчим часом ми побачимо велику частину, майже половину, яка буде перерахована до бюджету України", - сказала вона.   За словами Маркарової, решту коштів Україна очікує отримати до кінця жовтня.   "Тобто до кінця жовтня всі кошти бюджетної допомоги будуть отримані та використані Україною", - додала посол.   Нагадаємо, у квітні президент США Джо Байден затвердив додаткове фінансування потреб національної безпеки, яке містить понад 60 млрд доларів на підтримку України .    Днями  посли країн Євросоюзу затвердили транш Україні на 4,2 млрд євро за програмою Ukraine Facility. 

Фіцо обговорив зі Шмигалем перекриття нафти з РФ

20:42:00

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо провів телефонну розмову з українським колегою Денисом Шмигалем, під час якої запропонував "технічне рішення" для відновлення транзиту російської нафти через Україну. Про це повідомляє  TASR в п'ятницю, 26 липня.   Словацький прем'єр наголосив, що відновлення транзиту частини російської нафти є надзвичайно важливим для нафтопереробного заводу Slovneft, оскільки альтернативні джерела нафти є більш дорогими і можуть бути технологічно непридатними.   Зазначається, що найближчі дні триватимуть інтенсивні переговори на найвищому політичному та професійному рівні. Подробиць запропонованого рішення словацька сторона не розкрила.   Нагадаємо, 18 липня Словаччина та Угорщина заявили про зупинку Україною транзиту нафти Лукойлу нафтопроводом Дружба.    Угорщина наголосила, що їй  загрожує паливна криза  після того, як Україна ввела часткову заборону на транзит російської нафти через свою територію. Фіцо розкритикував рішення Києва посилити санкцій проти Лукойлу . В Угорщині заявили, що можуть подати до суду на Україну.  Заборона транзиту нафти. Нова сварка з Угорщиною

Росія раптово знайшла пестициди в овочах і фруктах з Вірменії

20:37:20

Росія заявила про п'ятиразове перевищення пестицидів у фруктах та овочах з Вірменії. Про це повідомила пресслужба Россільгоспнагляду в п'ятницю, 26 липня.   "У товарах, які прямують у супроводі вірменських фітосанітарних сертифікатів, виявляються карантинні для Євразійського економічного союзу об'єкти. Також зафіксовано 98 фактів перевищення максимально допустимих рівнів залишкового вмісту пестицидів та агрохімікатів", - йдеться у повідомленні.   У російському відомстві уточнили, що щодо окремих речовин норма перевищена у 5-8 разів.   З початку року на російський ринок із Вірменії завезено 73,9 тис. т плодоовочевої продукції. Основний обсяг припав на абрикоси (28,8 тис. т), яблука (12,4 тис. т), томати (8,7 тис. т), перець (5,7 тис. т).   У Россільгоспнагляді заявили, що майже половина ввезеної з Вірменії у 2024 році на територію Росії підкарантинної продукції не була пред'явлена ​​для фітосанітарного контролю. Варто зазначити, що Росія виявила пестициди у вірменських продуктах одразу після завершення вірмено-американських військових навчань Eagle Partner 2024 , які тривали в країні 10 днів і закінчились 24 липня. Раніше влада Вірменії підписала контракт на придбання самохідних артилерійських установок Caesar у Франції та призупинила членство в ОДКБ .