ЗМІ: Країни ЄС розглядають можливість відкриття посольств в Афганістані
Кілька європейських країн розглядають можливість відновлення роботи своїх посольств в Афганістані, що означатиме дипломатичне визнання влади Талібану.
Про це агентству Bloomberg розповіли джерела, повідомляє "Європейська правда".
У публікації йдеться, що, зокрема Італія провела ознайомчу місію зі своїми спецслужбами в Кабулі протягом останніх кількох тижнів.
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтвердив, що посол Риму, який зараз перебуває в столиці Катару Досі, відвідав Кабул.
Реклама:
"Ми працюємо над цим. Наш посол направив туди місію.Є проблеми з правами людини. Рішення дуже складне, воно потребуватиме часу", – сказав Таяні у кулуарах саміту НАТО у Вашингтоні.
Водночас представники Франції, Німеччини та Великої Британії заявили, що не планують найближчим часом відновлювати роботу своїх представництв у Кабулі.
Наразі в країні немає жодного європейського посольства, хоча Європейський союз має в країні свою місію.
Представник ЄС заявив, що ця місія – єдина присутність із 27 країн-членів блоку, але відмовився коментувати можливе повернення окремих держав-членів, сказавши, що це рішення за урядами цих країн.
Один із високопоставлених європейських дипломатів сказав, що думка офіційних осіб у Брюсселі змінилася в бік визнання необхідності фізичної присутності в країні для здійснення проєктів розвитку, захисту прав жінок і створення стратегічної присутності.
У Німеччині влада відкрито обговорює питання про те, як повертати афганських прохачів притулку, які скоїли злочини або були засуджені за тероризм. Наразі такі особи не можуть бути депортовані назад у країну, оскільки Німеччина не має дипломатичних відносин із режимом Талібану.
Французький посадовець підтвердив, що наразі немає планів щодо відновлення роботи посольства, але сказав, що врешті-решт це питання необхідно буде вирішити.
Нинішня ситуація з нульовою присутністю на місцях не може зберігатися нескінченно, додав співрозмовник агентства.
В Британії заявили, що "розглянуть можливість встановлення дипломатичної присутності в Афганістані, щойно дасть змогу ситуація з безпекою і політикою".
Високопоставлений представник американської адміністрації заявив, що США не мають наміру політично визнавати Талібан або знову відкривати посольство в Кабулі.
Посадовець додав, що США ясно дали зрозуміти талібам, що існують проблеми – насамперед справедливе поводження з жінками та дівчатками – які не дають їм змоги рухатися в цьому напрямку.
Західні країни, включно зі США, покинули Афганістан, поспіхом евакуювавши своїх громадян і співробітників служб безпеки 2021 року, коли Кабул упав внаслідок наступу талібів після виведення з країни американських військ.
Талібан досі перебуває під санкціями ООН за терористичну діяльність, і більшість держав світу так і не визнали їхню владу в Афганістані. Але європейські держави обережно підтримують контакти з талібами, передусім через занепокоєння щодо гуманітарної ситуації в країні.