Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Генштаб розповів про ситуацію на фронті

08:31:27

Протягом минулої доби на фронті відбулось 119 бойових зіткнень. На Покровському напрямку українські захисники відбили 31 штурм росіян. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні у вівторок, 16 липня.   Ворог завдав по позиціях українських військ та населених пунктах один ракетний удар, 131 авіаційний удар, при цьому скинувши 135 керованих авіаційних бомб, задіяв для ураження 909 дронів-камікадзе, здійснив 4323 обстріли, з них 139 - із реактивних систем залпового вогню. На Харківському напрямку загалом відбулося 18 бойових зіткнень. Бої точилися біля Вовчанська і Глибокого. Противник активно задіював для підтримки штурмових дій  авіацію.   На Куп’янському напрямку кількість атак вчора склала п’ять. Сили оборони відбивали штурмові дії окупантів біля Петропавлівки Харківської області та Стельмахівки на Луганщині.   На Лиманському напрямку війська відбили вісім атак росіян в районах населених пунктів Невського Луганської та Тернів Донецької областей.   На Сіверському напрямку Силами оборони відбито сім штурмових дій поблизу Білогорівки Луганської області, Роздолівки, Верхньокам’янського та Спірного Донецької області.   На Краматорському напрямку Сили оборони зупинили шість спроб противника прорвати оборону в районах Григорівки та Часового Яру Донецької області.   На Торецькому напрямку ворог здійснив 14 атак. Концентрував свої зусилля у бік Нью-Йорку та Північного. Підтримував свої дії ударами бомбардувальної та штурмової авіації.   На Покровському напрямку захисниками відбито 31 штурмову дію в районах населених пунктів Новоселівка Перша, Новоолександрівка, Прогрес та Яснобродівка Донецької області, де агресор, за підтримки авіації, намагався витіснити наші підрозділи із займаних позицій.    На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Красногорівки, Парасковіївки та Карлівки, де ворог 17 разів намагався захопити наші укріплення.    На Времівському напрямку агресор здійснив сім безуспішних штурмів біля Водяного, Костянтинівки та Макарівки Донецької області.    Тричі окупанти безуспішно штурмували наші позиції на Оріхівському напрямку, в районі Малої Токмачки та Новоандріївки.   На Придніпровському напрямку противник не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Три невдалі штурми ворожої піхоти було відбито українськими воїнами. Авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони нанесли ураження по 11 районам зосередження особового складу, пункту управління, двом засобам ППО, РЛС та станції РЕБ росіян. Нагадаємо, минулої доби загальні втрати російських загарбників склали 1110 осіб . 

Ексрозвідника Червінського випустять з-під варти під заставу в 9 млн

08:16:12

Ексрозвіднику Роману Червінському змінили запобіжний захід: його відпустять з-під варти під заставу в розмірі 9 млн гривень. Таке рішення ухвалив апеляційний суд Кропивницького, повідомив  адвокат Червінського Віктор Василюк у Facebook. Засідання суду відбулося в понеділок, 15 липня, і тривало сім годин поспіль.   Інший адвокат, Костянтин Глоба, написав, що 27 народних депутатів та окремо 51 особа виявили бажання взяти колишнього розвідника на поруки.   Як відомо, Червінський є фігурантом справи про російський удар по аеродрому біля Кропивницького.  За даними слідства, колишній розвідник разом з іншими особами самовільно вирішили провести так звану "спецоперацію" - заволодіти літаком повітряно-космічних сил РФ. Російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України. Ця операція проводилася попри заперечення СБУ та без згоди відповідних державних органів.    У результаті росіяни отримали дані про розміщення на аеродромі Канатове особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків і це дало змогу ЗС РФ  обстріляти летовище . В результаті - один військовий загинув, 17 отримало поранення. Також було повністю знищено два бойові винищувачі Повітряних сил ЗСУ, а злітна смуга та інша техніка і будівлі зазнали значних пошкоджень. У квітні 2023 року Червінському оголосили підозру за статтею Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень . Суд його заарештував .   У грудні 2023 року Червінському оголосили підозру в спробі заволодіти 100 тисяч доларів видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.

Росіяни створюють фільтраційні загони на окупованих територіях - ЦНС

08:02:47

На тимчасово окупованих територіях російські загарбники створюють окремі загони при "МВС", завданням яких будуть фільтраційні дії місцевого населення. Про це повідомив Центр національного спротиву (ЦНС).   Зокрема, представники цих загонів будуть перевіряти населення і техніку, а також "охороняти" фільтраційні табори, де окупанти незаконно утримують українців за підозрою в нелояльності.   "Фактично ТОТ перетворився на в’язницю просто неба, де функціонують правила стратегічного об’єкта. Саме для підтримання та посилення цього стану й створюються окремі загони поліцаїв", - йдеться у повідомленні. Нагадаємо, раніше в ЦНС повідомляли, що росіяни активно вербують 17-літніх підлітків до військкоматів на укладання контракту з досягненням повноліття. Окупанти  створюють фейкові локальні медіа  на тимчасово захоплених територіях України з метою ізоляції інформаційного поля.

США підтримали участь Росії у другому Саміті миру

07:41:42

США підтримують ініціативу України щодо залучення Росії до участі в другому Саміті миру, адже тільки Київ має вирішувати, коли вести перемовини з країною-агресором. Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер на брифінгу.   На запитання, чи заохочували офіційні особи США президента України Володимира Зеленського запросити Росію на майбутній захід, він відповів, що це питання обговорювалось між українською та американською сторонами. "Але, як ми вже говорили раніше, будь-які рішення щодо дипломатичних переговорів - це рішення, які має приймати Україна, а не США, не будь-яка інша країна, яка не є стороною конфлікту", - заявив Міллер.   Речник Держдепу зазначив, що саме Україна вирішує, коли та в якій формі починати перемовини з Росією. І Вашингтон як партнер підтримає Київ, якщо "вони виберуть цей шлях".   "Ми завжди чітко пояснювали це. І я зауважу - і це стосується того, як Кремль відповів, принаймні спочатку, на ті заяви з боку України - ми завжди підтримували дипломатію, коли Україна готова, але ніколи не було ясно, що Кремль готовий до реальної дипломатії", - додав Міллер.   Нагадаємо, 15-16 червня  відбувся перший Саміт миру  у Швейцарії за участі 100 країн і міжнародних організацій.

Камала Гарріс викликала віцепрезидента від Трампа на дебати

05:32:34

Віцепрезидентка США Камала Гарріс зателефонувала сенаторові Джеймсу Девіду Венсу, привітала з приводу його обрання кандидатом у віцепрезиденти від колишнього президента Дональда Трампа, та викликала на дебати. Про це у понеділок, 15 липня, пише Politico  з посиланням на повідомлення представника президента Джо Байдена.   "Ми знаємо, що Дональд Трамп хоче бачити на посаді віцепрезидента не партнера у владі, а того, хто буде його підтримувати. Він не хоче іншого Майка Пенса, і це очевидно", - сказала Гарріс у коментарі для Politico   Очікується, що Гарріс і Венс зустрінуться в дебатах влітку, які відбудуться або 23 липня, або 13 серпня.   "Я планую бути в студії CBS в липні або серпні. І подивимось, чи з'явиться інша сторона. Я готова аргументувати свою позицію - незалежно від того, кого він обере", - додала Гарріс.    Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020 році, - Джо Байден та Дональд Трамп.

В Молдові затримали організатора схеми незаконної міграції українців до ЄС

04:16:01

Прикордонна поліція Молдови затримала чоловіка, причетного до організації схеми незаконної міграції громадян України до країн ЄС. Наразі підозрюваний перебуває під домашнім арештом. Про це у понеділок, 15 липня, повідомляє News Maker.   Правоохоронці сусідньої країни повідомили, що затриманий був учасником злочинного угрупування, яке організувало нелегальну міграцію українських громадян до країн Євросоюза.   Зокрема, група причетна до незаконного перетину кордону 15 осіб, що з 20 до 21 червня перевзли через молдовський кордон у рефрижераторі.   "За це українці заплатили злочинному угрупуванню близько 8 тис. доларів кожен. Підозрюваний на своєму автомобілі доправив п'ятьох людей до Кишинева", - розвовіли в поліції.    Там зазначили, що про схему незаконного перетину кордону їм стало відомо після того, як 25 червня двоє громадян України прийшли на КПП Скульєни та розповіли, як і коли вони прибули до Молдови.   Прикордонна поліція затримала одного підозрюваного. Ним виявився 29-річний громадянин Молдови. Наразі він знаходиться під домашнім арештом. Правоохоронні органи продовжують розслідування, щоб знайти всіх, хто причетний до цієї справи.  

Трамп – кандидат. Віце-президент – антиукраїнський

00:50:32

  У США відбувається національний з'їзд Республіканської партії. На ньому Дональд Трамп офіційно висунутий кандидатом у президенти. Трамп оголосив свого кандидата на посаду віце-президента – сенатора Джеймса Девіда Венса.   Чому Венс?   Уродженець Огайо, Венс привернув до себе увагу після виходу свого бестселера Сільська елегія, в якому він розповів, як ріс у робочому середовищі і як це вплинуло на його політику та світогляд. Завдяки своєму досвіду Венс здатний залучити тих білих виборців із робітничого класу, які неохоче голосували за Трампа у 2016 році. Можливо, на це розрахунок.   Венс критикував Трампа напередодні президентських перегонів вісім років тому — на що демократи, безперечно, вкажуть. В одному з інтерв'ю він назвав себе "never-Trump guy". Тобто хлопцем, який категорично проти Трампу. А ще називав президента США "американським Гітлером", а трампізм - "опіумом для мас".   Але через кілька років думка змінилася. Влітку 2021 року в інтерв'ю Fox News він вибачився. З того часу Венс став затятим захисником колишнього президента — особливо на телеканалах новин. Його нещодавня лояльність та ефективність як політика, безумовно, вплинули на рішення Трампа.   За оцінкою Reuters, Венс близький до Трамп у поглядах на зовнішню, внутрішню та економічну політику: він ізоляціоніст та економічний популіст.   Значення для України   Венс належить до тієї групи республіканців у Конгресі, через яку на півроку загальмувалась американська допомога Україні. Він разом із соратниками вважає, що США мають насамперед займатися зміцненням південного кордону та боротьбою з нелегальною імміграцією, а також протистоянням із Китаєм.   Військову допомогу Україні у її протистоянні російській агресії Венс вважає недоцільною для Америки.   Серед іншого він пропонував, щоб Київ проголосив нейтральний статус, пішов на переговори з Росією і був готовий йти на територіальні поступки. Перед візитом президента України Володимира Зеленського до Вашингтона у грудні 2023 року Венс зажадав від Білого дому визнати, що Україна врешті-решт поступиться частиною своїх територій Росії.   Варто зазначити, що кандидатура віце-президента не обов'язково визначатиме політику майбутнього лідера Білого дому щодо України. Наприклад, в адміністрації Джо Байдена Камала Харріс не займається українським напрямком. Але вибір Трампа наголошує на пануванні скептичних до підтримки України настроїв у його оточенні.  

Глава ЄК скасувала візит в Угорщину

23:59:25

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн скасувала візит колегії комісарів в Угорщину і відкоригувала рівень представництва на засіданнях Ради ЄС під угорським головуванням. Про це у понеділок, 15 липня, повідомив у соцмережі Х речник Єврокомісії Ерік Мамер.     “У світлі останніх подій, пов'язаних з початком головування Угорщини, президентка Європейської Комісії вирішила, що Європейська Комісія буде представлена на рівні вищих державних службовців лише під час неформальних засідань Ради. Візит Колегії до головуючої країни не відбудеться”, - йдеться у повідомленні.   У червні Угорщина прийняла головування в ЄС від Бельгії. Відтоді прем’єр-міністр Віктор Орбан здійснював неузгоджені візити  до Києва, Москви, Пекіна та Вашингтона. Свої поїздки сам Орбан називав «мирною місією», під час якої він обговорював із лідерами країн умови миру між Москвою та Києвом.