Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Послу Росії у Чехії доручили передати у Кремль, що вони "сміття людства"

19:15:25

Глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Ліпавський передав через посла росіянам, що вони є "сміттям людства", бо бомблять дитячі лікарні. Про це повідомляє  Seznam Zpravy у вівторок, 9 липня.   Очільник чеського МЗС розпорядився викликати посла Росії Александра Змєєвського після удару по дитячій лікарні Охматдит у Києві.   "Убивці, які нападають на дітей у лікарнях, - це сміття людства. Йому доручили передати це до Москви", - сказав міністр.   Змєєвський після виклику до МЗС Чехії повторив, що "це була не російська ракета, це була українська ракета", а зустріч у міністерстві минула "як завжди".   Російського посла вже втретє з початку року викликають до чеського МЗС: у лютому - у зв'язку зі смертю опозиціонера Олексія Навального, а на початку травня - через кібератаки на чеські установи та об'єкти критичної інфраструктури.   Нагадаємо, 8 липня росіяни завдали масованого удару по Україні.  Однією з цілей стала лікарня Охматдит  у Києві. У закладі загинуло двоє людей і 30 були поранені, серед них 10 дітей.

Рішення щодо удару по Охматдиту ухвалювало керівництво РФ - генпрокурор

18:52:22

Рішення про ракетні удари по Україні, зокрема по дитячій лікарні Охматдит у Києві, ухвалювало найвище керівництво Росії. Про це заявив генеральний прокурор Андрій Костін у коментарі Інтерфакс-Україна у вівторок, 9 липня.   "Це був комбінований удар, який одночасно було завдано ракетами повітряного, морського та наземного базування, тому очевидно, що рішення про ураження ухвалювало найвище керівництво Росії", - сказав він. Костін зазначив, що за попередніми даними військових експертів, ракета, якою росіяни влучили в Охматдит, - це крилата ракета Х-101.   "Це підтверджується відеозаписом влучання, конструкцією ракети і траєкторією її польоту. Такі висновки також підтверджуються аналізом осколків із місця злочину. На відео ураження дитячої лікарні Охматдит чітко видно ракету, яка рухається без будь-яких відхилень на визначену ціль", - сказав генпрокурор.   Оскільки, за твердженням самих представників Росії, крилата ракета Х-101 є високоточною і стійкою до засобів РЕБ, можна дійти висновку, що саме дитяча лікарня була метою атаки високоточною російською зброєю, наголосив Костін.   Генпрокурор додав, що найімовірніше, решта ударів РФ були спеціально спрямовані проти цивільних об'єктів у Києві, Кривому Розі, Дніпрі та інших містах України. Нагадаємо, 8 липня росіяни завдали масованого удару по Україні.  Однією з цілей стала лікарня Охматдит  у Києві. У закладі загинуло двоє людей і 30 були поранені, серед них 10 дітей.

Омбудсмен щотижня отримує від українців 150 скарг на ТЦК

18:03:17

Омбудсмен отримує близько 150 звернень від українців щотижня щодо нібито порушень їхніх прав з боку Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає  hromadske.   За його словами, у більшості зі звернень не було знайдено ознак порушення прав громадян України.   Лубінець зазначив, що його команда розглядає і вивчає кожну скаргу від громадян: вивчає дії представників ТЦК, надсилає потрібні запити тощо.   "Як омбудсмен я розумію, що насамперед захищаю права громадян України від дій українських державних органів, правоохоронних органів. Але якщо я не знаходжу в їхніх діях порушення законодавства, порушення прав, я так само це публічно коментую. І в такий спосіб захищаю від необґрунтованої критики представників державних органів влади", - сказав чиновник.   Нагадаємо, раніше омбудсмен до поліції й ДБР із закликом розслідувати факт порушення чернівецькими поліцейськими прав і свобод людини. Поліцейські затримали чоловіка, побили та доставили його до ТЦК . У Чернівецькій області  військовозобов'язаний напав на працівника ТЦК і СП  і застосував проти нього газовий балончик.

Путін пообіцяв Моді відкликати індійських найманців з України - ЗМІ

16:48:51

Громадяни Індії, які підписали контракти з Міністерством оборони РФ і зараз беруть участь у війні проти України, будуть звільнені та зможуть повернутися додому. Про це повідомив індійський телеканал NDTV у вівторок, 9 липня.   Зазначається, що прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який перебуває в Москві з дводенним офіційним візитом, порушив це питання в розмові з очільником Кремля Володимиром Путіним, після чого той ухвалив відповідне рішення.   У лютому цього року влада Індії заявила, що намагається повернути додому 20 громадян, які опинилися на війні в Україні. У березні семеро індійців записали відеозвернення, в якому заявили, що їх заманили в російську армію обманом. У травні Центральне бюро розслідувань Індії заявило про арешт чотирьох осіб, підозрюваних в участі у великій мережі торгівлі людьми , члени якої вербували молодих чоловіків для роботи в Росії, де їх після приїзду змушували підписувати контракти з Міноборони РФ.   Раніше ЗМІ повідомляли про близько 100 громадян Індії, які підписали контракти з Міноборони РФ.  Міністерство закордонних справ Індії оголосило про загибель двох громадян країни, завербованих в армію Росії , та закликало припинити будь-яке подальше вербування своїх громадян.