Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський зустрівся з Дудою

19:30:15

  Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідером Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві. Про це повідомила пресслужба Офісу президента в понеділок, 8 липня.   Глава держави подякував Дуді за підтримку України та внесок Польщі в боротьбу з російською агресією. Зеленський також відзначив підтримку України на шляху до ЄС і НАТО з боку Польщі. "Ми багато чого досягли за ці понад два роки: від заявки на кандидатство та інших кроків щодо переговорів до відкритого шляху щодо членства в Євросоюзі. Дякуємо за вашу позицію. Віримо в мирну, сильну Україну разом із мирною, сильною Польщею. Українська армія захищає безпеку Польщі та всієї Європи. І ми вдячні, що Польща завжди нам допомагає", - сказав президент.   Зеленський та Дуда детально обговорили оборонну співпрацю та потреби Сил оборони України.   Президенти відзначили важливість інавгураційного Саміту миру, підписаної сьогодні двосторонньої безпекової угоди та нового оборонного пакету нашій країні від Польщі. Нагадаємо, сьогодні Україна та Польща підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.  Україна та Польща розроблюють механізм, в межах якого польська протиповітряна оборона буде збивати російські ракети та дрони .

НАТО планує створити до 50 бригад для захисту від нападу Росії - ЗМІ

18:44:06

НАТО буде потрібно від 35 до 50 додаткових бригад, щоб повністю реалізувати свої нові плани щодо захисту від нападу з боку Росії. Про це 8 липня  пише Reuters з посиланням на військові джерела.   Бригада налічує від 3 000 до 7 000 військовослужбовців, тому створення ще 35-50 таких підрозділів стане значним викликом. За словами джерела, лише Німеччині доведеться вчетверо посилити свої сили і засоби протиповітряної оборони. Наразі незрозуміло, звідки союзники по НАТО можуть взяти додатковий персонал для 35-50 бригад.   На саміті у Вільнюсі минулого року лідери НАТО погодили перші великі оборонні плани Альянсу. Відтоді посадовці працюють над тим, щоб перевести ці документи в конкретні військові вимоги.   Очікується, що лідери НАТО отримають оновлену інформацію про плани у Вашингтоні цього тижня на саміті з нагоди 75-ї річниці Альянсу.   "Протиповітряна і протиракетна оборона, далекобійні озброєння, логістика, а також великі сухопутні маневрені формування є одними з наших ключових пріоритетів", - прокоментувати ситуацію офіційний представник НАТО. Нагадаємо, раніше парламент Фінляндії затвердив угоду про співробітництво в області оборони і надав США доступ до 15 військових об'єктів . Китай кидає виклик НАТО та його цінностям - Столтенберг

Обстріл Охматдиту: уряд вирішує, куди переїдуть персонал і пацієнти

18:01:47

  Кабінет міністрів розглядає нові локації для переїзду працівників і пацієнтів київської дитячій лікарні Охматдит, яка постраждала внаслідок російської атаки. Про це повідомив  прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram в понеділок, 8 липня.   Глава уряду вказав, що росіяни завдали цілеспрямовані удари по цивільній інфраструктурі. Є влучання в медичні заклади, зокрема зруйнована будівля однієї з найбільших дитячих лікарень Охматдит у Києві.   "Наслідки цієї варварської атаки розглянемо на найближчому засіданні уряду. Дав доручення МОЗ, Мінекономіки, Мінфіну невідкладно опрацювати питання щодо виділення коштів для відновлення медичних закладів і допомоги постраждалим", - написав Шмигаль.     Також, за словами прем'єра, на доручення президента уряд розглядає нові локації для переїзду працівників і пацієнтів Охматдиту.

Зеленський відповів, чи може Орбан бути посередником між Україною та РФ

16:56:43

Посередниками у переговорах між Україною та Росією можуть бути США, Китай або Європейський Союз, але не Угорщина. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском в понеділок, 8 липня.   "Що стосується Орбана (прем'єр-міністра Угорщини - ред.), він був у Києві, після цього полетів у Москву. Я не знав, що він летить в Москву. Це його незалежний вибір. Чи може бути він посередником? Не має посередництва між Росією та Україною", - сказав глава держави. Зеленський наголосив, що посередниками можуть бути лише сильні союзники.   "Весь світ може змусити Росію зупинити цю війну. Це не про посередництво. Це про можливості. У тебе повинна бути економіка, яка впливає на Росію, і Путін залежить від неї. Або у тебе дуже потужна армія, яку боїться Путін, яка сильніша ніж російська. Чи багато таких країн у світі? Небагато. Я думаю, США така країна, Китай і ЄС. Не якась одна країна, а весь Євросоюз. Це дійсно може бути така посередницька місія", - зазначив президент.   Зеленський також додав, що коли Путін зустрічається з лідерами тієї чи іншої держави, це не означає, що він хоче завершити війну в Україні.   "І навіть якщо він зустрічається з представником тієї чи іншої держави, це не значить, що він хоче закінчити війну. Він хоче продемонструвати якісь кроки, але за цією демонстрацією у нього завжди йде кривава демонстрація, як сьогодні зранку в Україні", - зазначив глава держави. Нагадаємо, 2 липня прем'єр Угорщини вперше побував в Україні з початку повномасштабної війни і зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Він  запропонував Україні припинити вогонь , після чого почати мирні переговори з Росією.

Червень 2024 року визнали найтеплішим в історії

16:18:06

  Цьогорічний червень став найспекотнішим за всю історію спостережень. Про це повідомив Європейський центр з питань зміни клімату (C3S), пише Reuters в понеділок, 8 липня.   Зазначається, що кожен місяць, починаючи із червня 2023 року, тобто 13 місяців поспіль, вважався найспекотнішим на планеті із початку ведення записів порівняно із відповідним місяцем попередніх років.   Дані C3S сягають 1940 року, і вчені порівняли їх з іншими даними, щоб підтвердити, що минулий місяць був найспекотнішим червнем з доіндустріального періоду 1850-1900 років.   Від червня 2023 року, середня температура у світі була найвищою за весь час спостережень, на 1,64 градуса за Цельсієм вище, ніж доіндустріальний показник. Основною причиною зміни клімату є викиди парникових газів від спалювання викопного палива.   Останні дані свідчать, що 2024 рік може стати найспекотнішим з початку ведення записів після антропогенної зміни клімату та погодного явища Ель-Ніньо, які цьогоріч наблизили температуру до рекордно високих показників.   Як повідомлялося,  травень цього року став найтеплішим  за всю історію спостережень. Спекотна зима. Глобальне потепління б'є рекорди