Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Обстріл Охматдиту: уряд вирішує, куди переїдуть персонал і пацієнти

18:01:47

  Кабінет міністрів розглядає нові локації для переїзду працівників і пацієнтів київської дитячій лікарні Охматдит, яка постраждала внаслідок російської атаки. Про це повідомив  прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram в понеділок, 8 липня.   Глава уряду вказав, що росіяни завдали цілеспрямовані удари по цивільній інфраструктурі. Є влучання в медичні заклади, зокрема зруйнована будівля однієї з найбільших дитячих лікарень Охматдит у Києві.   "Наслідки цієї варварської атаки розглянемо на найближчому засіданні уряду. Дав доручення МОЗ, Мінекономіки, Мінфіну невідкладно опрацювати питання щодо виділення коштів для відновлення медичних закладів і допомоги постраждалим", - написав Шмигаль.     Також, за словами прем'єра, на доручення президента уряд розглядає нові локації для переїзду працівників і пацієнтів Охматдиту.

Зеленський відповів, чи може Орбан бути посередником між Україною та РФ

16:56:43

Посередниками у переговорах між Україною та Росією можуть бути США, Китай або Європейський Союз, але не Угорщина. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском в понеділок, 8 липня.   "Що стосується Орбана (прем'єр-міністра Угорщини - ред.), він був у Києві, після цього полетів у Москву. Я не знав, що він летить в Москву. Це його незалежний вибір. Чи може бути він посередником? Не має посередництва між Росією та Україною", - сказав глава держави. Зеленський наголосив, що посередниками можуть бути лише сильні союзники.   "Весь світ може змусити Росію зупинити цю війну. Це не про посередництво. Це про можливості. У тебе повинна бути економіка, яка впливає на Росію, і Путін залежить від неї. Або у тебе дуже потужна армія, яку боїться Путін, яка сильніша ніж російська. Чи багато таких країн у світі? Небагато. Я думаю, США така країна, Китай і ЄС. Не якась одна країна, а весь Євросоюз. Це дійсно може бути така посередницька місія", - зазначив президент.   Зеленський також додав, що коли Путін зустрічається з лідерами тієї чи іншої держави, це не означає, що він хоче завершити війну в Україні.   "І навіть якщо він зустрічається з представником тієї чи іншої держави, це не значить, що він хоче закінчити війну. Він хоче продемонструвати якісь кроки, але за цією демонстрацією у нього завжди йде кривава демонстрація, як сьогодні зранку в Україні", - зазначив глава держави. Нагадаємо, 2 липня прем'єр Угорщини вперше побував в Україні з початку повномасштабної війни і зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Він  запропонував Україні припинити вогонь , після чого почати мирні переговори з Росією.

Червень 2024 року визнали найтеплішим в історії

16:18:06

  Цьогорічний червень став найспекотнішим за всю історію спостережень. Про це повідомив Європейський центр з питань зміни клімату (C3S), пише Reuters в понеділок, 8 липня.   Зазначається, що кожен місяць, починаючи із червня 2023 року, тобто 13 місяців поспіль, вважався найспекотнішим на планеті із початку ведення записів порівняно із відповідним місяцем попередніх років.   Дані C3S сягають 1940 року, і вчені порівняли їх з іншими даними, щоб підтвердити, що минулий місяць був найспекотнішим червнем з доіндустріального періоду 1850-1900 років.   Від червня 2023 року, середня температура у світі була найвищою за весь час спостережень, на 1,64 градуса за Цельсієм вище, ніж доіндустріальний показник. Основною причиною зміни клімату є викиди парникових газів від спалювання викопного палива.   Останні дані свідчать, що 2024 рік може стати найспекотнішим з початку ведення записів після антропогенної зміни клімату та погодного явища Ель-Ніньо, які цьогоріч наблизили температуру до рекордно високих показників.   Як повідомлялося,  травень цього року став найтеплішим  за всю історію спостережень. Спекотна зима. Глобальне потепління б'є рекорди