Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росіяни обстріляли Херсон: п'ятеро постраждалих

12:04:56

Російські війська масовано завдали ударів по Херсону. Попередньо, у різних районах міста через ворожі удари постраждали пʼятеро людей. Про це повідомив голова ОВА Олександр Прокудін у Telegram у вівторок, 2 липня. За його словами, лікарі надають усім потерпілим необхідну медичну допомогу.    Пресслужба Херсонської ОВА раніше повідомила , що унаслідок російських обстрілів постраждали троє людей постраждали. Так, 54-річного місцевого жителя із черепно-мозковою травмою, контузією та  струсом головного мозку доправили до лікарні. Ще одного 80-річного чоловіка госпіталізували із пораненням стопи, грудної клітки, кості, черепно-мозковою та вибуховою травмами. Одна людина також потрапила під російських обстріл у середмісті Херсона.  Нагадаємо, 20 червня росіяни обстріляли одне з міських кладовищ у Херсоні . Ворожі снаряди пошкодили понад 10 могил. 26 червня окупанти атакували Херсон . Під удар потрапили пʼятеро цивільних чоловіків, у них діагностували контузії.

Нафтогаз збільшив видобуток газу на 8% з початку року

11:43:03

За шість місяців 2024 року компанії групи Нафтогаз збільшили видобуток газу на 8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила пресслужба групи Нафтогаз у вівторок, 2 липня.   "За шість місяців 2024 року компанії Групи Нафтогаз - Укргазвидобування і Укрнафта - уже видобули 7,3 млрд куб. м товарного газу. Це на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року", - йдеться у повідомленні.   Голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов зазначив, що показники видобутку газу перевищують операційний план майже на 2%.   "Такого результату нам вдалося досягти завдяки запуску 41 свердловини, що на одну більше, ніж планувалося. З них 14 - високодебітні, дають понад 100 тисяч кубометрів газу на добу", - сказав він.   Фахівці Нафтогазу постійно аналізують старі свердловини, які можна повернути в експлуатацію шляхом нових технічних рішень. Нагадаємо, в червні  в Україні запустили нову газову свердловину , яка дає 280 тисяч кубометрів газу на добу. Чистий прибуток групи Нафтогаз  в першому кварталі 2024 року склав 10,9 млрд грн, тоді як за аналогічний період минулого року група отримала чистий збиток 1,4 млрд грн.

ЄС відновив мита на українські яйця та цукор

11:08:18

Європейський Союз з 2 липня ввів захисні мита для яєць та цукру з України через перевищення обсягів імпорту. Про це повідомили у Генеральному директораті із сільського господарства та розвитку сільських районів. Це відбулося попри твердження Кабінету міністрів, що Євросоюз не має таких планів найближчим часом.   Навесні ЄС створив механізм запобіжників для обмеження вільної торгівлі з Україною. У червні його задіяли вперше щодо українського вівса .    Новий механізм запобіжників передбачає, що так зване " екстрене гальмо" для семи сільськогосподарських товарів автоматично спрацьовує, якщо обсяги імпорту досягнули середньорічного обсягу імпорту, зафіксованого в період з 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року.    Для яєць та цукру цей середній показник становить 23 188,96 тонни та 262 652,68 тонни відповідно.    Оскільки імпорт яєць та цукру з України з початку року вже перевищує обсяги, встановлені тарифною квотою, додатковий імпорт буде з митами. Раніше Рада Євросоюзу  схвалила мита на зернові та олійні з території Росії та Білорусі .

Сі Цзіньпін приїхав до Казахстану, де знову зустрінеться з Путіним

10:59:19

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у вівторок, 2 липня, прибув із візитом до Казахстану. Політик візьме участь у засіданні Ради глав держав-членів Шанхайської організації співробітництва, де зустрінеться з російським диктатором Володимиром Путіним, повідомляє  Сіньхуа.   Глава Китаю здійснить візити до Казахстану і Таджикистану на запрошення президентів Казахстану Касим-Жомарта Токаєва і Таджикистану Емомалі Рахмона.   Путін 3-4 липня також завітає до Астани, де візьме участь у саміті ШОС. Крім зустрічі з Сі Цзіньпіном, російський диктатор розраховує на переговори з президентом Туреччини.   Цьогорічний саміт ШОС пройде в Астані 4 липня. Узаході візьмуть участь глави держав та представництв Казахстану, Індії, Ірану, Китаю, Киргизстану, Пакистану, Росії, Таджикистану, Узбекистану, Білорусі, Монголії, Азербайджану, Катару, ОАЕ, Туреччини та Туркменістану, а також генеральний секретар ШОС Чжан Мін та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.  Нагадаємо, це другий закордонний візит китайського лідера цього року. У травні Сі Цзіньпін здійснив європейське турне,  відвідавши Францію, Сербію та Угорщину . Раніше Сі Цзіньпін заявив, що Китай шукатиме врегулювання "кризи в Україні" (так китайські високопосадовці називають війну Росії проти України - ред.) у власний спосіб. 16-17 травня Путін перебував з візитом у Китаї . За підсумками переговорів Сі й Путін оголосили, що посилять співпрацю в оборонній сфері, а також заявили про спільність позицій в "українському питанні".

Пентагон стежить, чи не відправить КНДР свої війська в Україну

10:06:20

У Міністерстві оборони США наразі не бачать підтверджень того, що Північна Корея відправила свої інженерні війська на підтримку збройної агресії Росії проти України. Про це повідомила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу.   "У мене немає нічого із цього приводу", - сказала вона.   Водночас Сінгх наголосила, що в США усвідомлюють позицію КНДР щодо війни Росії проти України. "Ми, безумовно, знаємо, що Північна Корея підтримує зусилля Росії в Україні, надаючи їй різну військову підтримку, але я не маю жодної інформації про конкретні війська, які зараз направляються в Росію", - зазначила заступниця речника Пентагону.   Нагадаємо, раніше південнокорейські ЗМІ заявили, що Північна Корея в межах угоди з Росією про "автоматичну військову допомогу" відправить свої інженерні війська на тимчасово окуповані території Донецької області України. Зазначалося, що вони можуть прибути в Україну вже в липні.   Як відомо, 19 червня лідери Росії та КНДР Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами.  Аналітики ISW заявили, що поки що не бачать повідомлень, які б свідчили про те, що північнокорейські військовослужбовці мають намір брати участь у бойових діях в Україні .    Війська в Україні. Як ще КНДР може допомогти Росії

Орбан прибув до Києва - ЗМІ

09:48:24

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва вранці 2 липня. Про це повідомляє  Європейська правда.   Зазначається, що кортеж політика з численних автомобілів прибув до посольства Угорщини.   Орбан не відвідував Україну ані за каденції Володимира Зеленського, ані за попереднього президента Петра Порошенка. Востаннє Орбан відвідував Київ у 2012 році для зустрічей з тодішнім президентом Януковичем.    Очікуються, що сьогодні відбудуться переговори Орбана з президентом Володимиром Зеленським та іншими топпосадовцями.    Нагадаємо, наприкінці минулого тижня Орбан і Зеленський зустрілися на полях саміту лідерів ЄС у Брюсселі.    З 1 липня Угорщина почала піврічне головування у Раді ЄС , Зеленський привітав Будапешт з початком головування.   Орбан знову дорікнув Заходу грошима для Києва

Генштаб оцінив ситуацію на фронті

08:49:32

  Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 189 бойових зіткнень. На Покровському напрямку українські військові відбивали 49 атак російських загарбників. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні у вівторок, 2 липня.   На Харківському напрямку ворог продовжував наступальні (штурмові) дії за підтримки авіації. Загалом тут відбулося 13 бойових зіткнень в районах населених пунктів Липці, Вовчанськ, Глибоке.   На Куп’янському напрямку кількість бойових зіткнень за добу склала 17. Сили оборони відбивали атаки ворога в районах Синьківки, Степової Новоселівки, Берестового та Піщаного Харківської області; Стельмахівки Луганської області. На Лиманському напрямку наші війська стали на заваді 16 штурмовим діям противника в районах населених пунктів Греківка, Макіївка, Невське і Торське Луганської області.   На Сіверському напрямку Силами оборони відбито 21 атаку в районах Білогорівки Луганської області, Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки, Спірного та Виїмки Донецької області.   На Краматорському напрямку українські захисники зупинили сім спроб противника прорвати оборону наших захисників в районах Кліщіївки і Нового Донецької області.   На Торецькому напрямку противник вчинив 28 атак у районах населених пунктів Торецьк, Північне, Південне, Залізне та Нью-Йорк Донецької області.   На Покровському напрямку наші оборонці відбивали 49 атак росіян поблизу населених пунктів Новоолександрівка, Воздвиженка, Євгенівка, Новоселівка Перша, Сокіл, Восход, Яснобродівка і Нетайлове Донецької області.    На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районі населених пунктів Георгіївка, Красногорівка, Парасковіївка та Костянтинівка, де ворог 10 разів намагався прорвати оборону наших військ.    На Времівському напрямку ворог здійснив 14 штурмів наших позицій в районі Водяного, Макарівки та Урожайного Донецької області.   На Оріхівському напрямку відбулось три бойових зіткнення в районах Новоданилівки, Малої Токмачки і Роботиного Запорізької області.   На Придніпровському напрямку окупанти і надалі намагаються вибити підрозділи Сил оборони з позицій на плацдармах. Усі дев’ять атак росіян успіху не мали.   На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.   На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України.    Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 1280 окупантів . З початку повномасштабної війни втрати армії Росії склали 545 090 осіб.