Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Севастополі заявили про атаку українських дронів

08:50:07

Вранці 21 червня українські дрони нібито атакували тимчасово окупований Севастополь. Про це заявив так званий губернатор міста Михайло Развожаєв.   "Військові відбивають ворожу атаку БпЛА. За попередньою інформацією збито вже чотири безпілотники", - написав він у Telegram.   За словами гауляйтера, в районі Монастирського шосе внаслідок падіння уламків збитих безпілотників загорілася трава. Пошкоджень об'єктів і постраждалих нібито немає.     При цьому Развожаєв додав, що рятувальні служби продовжують роботу.   Нагадаємо, у ніч проти 21 червня безпілотники атакували Краснодарський край Росії. Після атаки в районі аеродрому у Єйську спалахнула пожежа .  Вночі 18 червня у Росії під удар дронів потрапили дві нафтобази:  нафтоналивні термінали в місті Азов  Ростовській області та  нафтобаза у Краснодарському краї . 

Військові є винуватцями більшості випадків домашнього насилля - МВС

08:29:36

  Необхідність організувати належну психологічну реабілітацію бійців, які повертаються з фронту. Зокрема, 60% тих, хто чинить домашнє насильство, є військовими. Про це заявив  міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в інтерв'ю Радіо свобода.   "Домашнє насильство тільки з початку року збільшилось на 14%, і цифра зростає", - сказав очільник МВС. За словами міністра, це стосується не лише військовослужбовців Сил оборони, а всіх бійців, які були на фронті.   "Вона (психологічна реабілітація - ред.), я вважаю, зараз у зародковому стані. Якщо ми не підберемо фахівців, не навчимо їх, то матимемо великі проблеми після закінчення війни", - зазначив Клименко.   Глава МВС пояснив, що людина з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад - ред.) або іншими ментальними змінами після війни "може бути або алкоголіком, або наркоманом, або може піти у кримінальне середовище, або все це буде об'єднано між собою".   "Частина людей після війни навчилися холоднокровно вбивати, з цього їх треба буде витягувати", - наголосив міністр. Нагадаємо, у 2023 році Національна поліція України зареєструвала понад 291 тисячу фактів домашнього насильства , що на 20% більше, ніж у 2022 році. У поліції нагадали про ознаки домашнього насилля . Воно буває не лише фізичним, а й психологічним, сексуальним та економічним. Жертвами можуть стати жінки, чоловіки, діти, і навіть літні люди.

У ВМС повідомили, чи є ракетна загроза з Чорного моря

07:50:18

У Чорному й Азовському морях в п'ятницю, 21 червня, Росія тримає дев'ять кораблів. Серед них є носії крилатих ракет типу Калібр. Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ. Так, станом на 06:00 фіксуються:   Так, у Чорному морі перебуває один ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет Калібр загальним залпом до чотирьох ракет.   В Азовському морі - вісім ворожих кораблів, три з яких є носіями крилатих ракет Калібр загальним залпом до 24 ракет.   Крім того, в Середземному морі також перебуває один ворожий корабель, який теж є носієм крилатих ракет Калібр. Загальний залп - до восьми ракет.   Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну  ЗСУ знищили 28 кораблів/катерів та один підводний човен  окупантів. 6 червня українські військові  знищили російський буксир Сатурн в Криму . Ураження судна було здійснено після успішного прориву лінії оборонних загороджень окупантів у Чорноморській акваторії.

Росія вночі атакувала ракетами, ППО збила всі цілі

07:35:38

Вночі 21 червня сили протиповітряної оборони збили чотири керовані авіаційні ракети у Кіровоградській та Херсонській областях. Про це повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук у Telegram.   В ніч проти 21 червня російські військові завдали удару з літаків тактичної авіації керованими авіаційними ракетами Х-59/Х-69.   "Усі ракети було збито протиповітряною обороною у Кіровоградській та Херсонській областях", - зазначив Олещук. Нагадаємо,  Румунія оголосила про передачу Patriot для України . Бухарест прийняв таке рішення, зважаючи на значне погіршення ситуації з безпекою в Україні через атаки Росії на цивільне населення та інфраструктуру. США оголосили про зміну пріоритетів у постачанні ракет для передових систем ППО, спрямувавши замовлення інших країн на забезпечення потреб України .

Марк Рютте стане наступним головою НАТО

00:48:39

Усі 32 країни-учасниці НАТО підтримали кандидатуру прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду Генсека НАТО. Іншим претендентом, окрім Рютте, був президент Румунії Клаус Йоханніс, але він оголосив, що знімає свою кандидатуру . Про це у четвер, 20 червня, повідомляє  Politico .    Марк Рютте піде з посади прем'єра Нідерландів за кілька тижнів - коли буде сформовано новий уряд. Нинішній Генсек НАТО Йенс Столтенберг залишить посаду 1 жовтня.   Раніше проти Рютте виступала Румунія, чий президент Клаус Йоханніс заявив про намір поборотися за посаду генсека, проте він відкликав свою кандидатуру.   За даними Politico, одним із основних завдань Рютте стане підвищення військових витрат усіх країн-учасниць альянсу до 2% ВВП.   Марк Рютте народився 14 лютого 1967 року у Гаазі у сім'ї директора великої нідерландської торгової компанії. Він зацікавився політикою у студентські роки, очоливши молодіжну організацію ліберально-консервативної Народної партії за свободу та демократію. У травні 2006-го його обрали лідером партії, а 2010 року вона перемогла на парламентських виборах, і Рютте став першим лібералом за 90 років на посаді глави уряду Нідерландів.   Рютте отримав прізвисько "тефлоновий Марк" за стійкість на посаді прем'єра і здатність виходити з будь-яких політичних колотнеч.   Як відомо, Альянс ухвалює рішення консенсусом і будь-якому кандидату необхідна підтримка всіх 32 союзників. Раніше стало відмо, що  Угорщина відмовилася блокувати кандидатуру Рютте  на посаду генсека НАТО.