Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Опалювальний сезон: Зеленський зробив заяву

19:50:43

Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо ситуації з енергетикою в Україні та заявив, що готуються рішення, які допоможуть легше пройти опалювальний сезон. Про це глава держави сказав у вечірньому відеозверненні в середу, 19 червня.   "Сьогодні провів нараду з урядовцями, з командою Офісу та секретарем РНБО щодо ситуації - наразі - з енергетикою. Готуємо рішення, які зроблять надійнішим проходження опалювального сезону і дадуть людям більше можливостей пройти і цей надзвичайно складний період з точки зору енергетики, дефіцитів і відключень", - заявив президент.   Зеленський також повідомив, що доручив учасникам наради надати йому всі деталі того, що держава може зробити, і деталі того, на які конкретні напрями з енергетики треба й надалі мобілізувати партнерів.

Укргідроенерго планує відновити 1 ГВт потужностей до зими

19:39:19

Укргідроенерго в короткостроковій перспективі планує відновити 1 ГВт потужностей для нормального проходження осінньо-зимового періоду. Про це повідомила пресслужба компанії в середу, 19 червня.   "У довгострокових планах - будівництво 2500 МВт нових потужностей (добудова Дністровської ГАЕС та будівництво Канівської ГАЕС - ред.). Окрім того, ключовим проєктом є відбудова Каховської ГЕС", - йдеться в повідомленні.   Компанія також активізує співпрацю з міжнародними партнерами задля якнайшвидшого відновлення енергетичної інфраструктури, а також накопичує водні ресурси для того, щоб у важкі для енергосистеми місяці їй допомогти.   В Укргідроенерго нагадали, що близько 45% потужностей було знищено Росією.   Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ по станціям Укргідроенерго завдано 118 ракетних ударів.  Нагадаємо, 6 червня 2023 року  російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС , що викликало масштабне затоплення територій у Херсонській області та завдало значних екологічних, економічних та гуманітарних збитків Україні. Укргідроенерго підготували проєкт будівництва тимчасової гідроспоруди на місці зруйнованої Каховської ГЕС. 

Швеція надасть доступ США до своїх військових об'єктів

19:22:44

Шведський парламент затвердив угоду про оборонну співпрацю зі США, яка має посилити стримування Росії. Про це повідомляє Euractiv в середу, 19 червня.   Документ надає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз та полігонів - на додачу до нових зобов'язань Швеції в межах НАТО.   Аналогічні угоди США уклали, зокрема, з Фінляндією, Норвегією, Данією, країнами Балтії та Польщею.   Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив про "спільний інтерес, щоб угода була укладена якнайшвидше". Він очікує, що Швеція виконає угоду протягом місяця і надішле відповідну ноту до США. "Ми сказали, що меморандум може бути підписаний приблизно у серпні, і тоді робота може просунутися", - зазначив глава Міноборони Швеції.   Нагадаємо, 7 березня Швеція офіційно стала 32-м членом НАТО . Країна подала заявку на членство в Альянсі у 2022 році, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 31 травня Україна та Швеція підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки . Упродовж 2024-2026 років Швеція надасть Україні військову допомогу на 6,5 млрд євро.

Екоактивісти розпилили фарбу на Стоунхендж

19:00:34

Двоє активістів кліматичного руху Just Stop Oil розпилили речовину помаранчевого кольору на відому британську історичну памʼятку Стоунхендж. У такий спосіб вони закликали уряд країни відмовитися від викопного палива до 2030 року, пише The National.   На відео видно, як двоє людей у білих футболках з написом Just Stop Oil підбігають до монолітів Стоунхенджа з балонами й розпилюють фарбу. Екоактивісти встигли вкрити речовиною кілька каменів.   У Just Stop Oil заявили, що протестувальниками були 21-річна студентка Оксфорду Ніам Лінч і 73-річний Раджан Найду з Бірмінгему. Вони розпилили на Стоунхендж порошкову фарбу, яка змиється дощем.   У такий спосіб активісти вимагали від наступного уряду Великої Британії погодити з іншими країнами план припинення видобутку та спалювання нафти, газу та вугілля до 2030 року.

На кордоні почали приймати військово-облікові документи із Резерв+

18:19:27

Військово-облікові документи із додатку Резерв+ є чинними для пред’явлення на кордоні. Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі Українській правді в середу, 19 червня.   Міністерством оборони було анонсовано можливість оформлення військово-облікового документу в електронній формі з використанням мобільного додатку.   "У зв’язку з цим Держприкордонслужба зазначає, що в пунктах пропуску на кордоні заходи прикордонного контролю відбуватимуться як і раніше з дотриманням норм чинного законодавства. Рішення щодо пропуску осіб прийматимуться на основі наявності всіх необхідних умов пропуску та інформації, яка дає підстави для перетину кордону", - сказав Демченко.   Зокрема, за словами речника ДПСУ, це стосується й наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації з зазначенням підстав про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я.   Для унеможливлення використання підробних документів прикордонники, у разі необхідності, здійснюють перевірку інформації з військово-облікових документів через систему Оберіг. Зокрема, у разі невідповідності даних, представники ДПСУ мають право відмовити громадянину у перетині кордону на виїзд з України.  Нагадаємо, 18 червня у мобільному застосунку Резерв+  став доступний електронний військово-обліковий документ . Користувачі Резерв+ отримали вже понад 500 000 військово-облікових документів .