Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Екоактивісти розпилили фарбу на Стоунхендж

19:00:34

Двоє активістів кліматичного руху Just Stop Oil розпилили речовину помаранчевого кольору на відому британську історичну памʼятку Стоунхендж. У такий спосіб вони закликали уряд країни відмовитися від викопного палива до 2030 року, пише The National.   На відео видно, як двоє людей у білих футболках з написом Just Stop Oil підбігають до монолітів Стоунхенджа з балонами й розпилюють фарбу. Екоактивісти встигли вкрити речовиною кілька каменів.   У Just Stop Oil заявили, що протестувальниками були 21-річна студентка Оксфорду Ніам Лінч і 73-річний Раджан Найду з Бірмінгему. Вони розпилили на Стоунхендж порошкову фарбу, яка змиється дощем.   У такий спосіб активісти вимагали від наступного уряду Великої Британії погодити з іншими країнами план припинення видобутку та спалювання нафти, газу та вугілля до 2030 року.

На кордоні почали приймати військово-облікові документи із Резерв+

18:19:27

Військово-облікові документи із додатку Резерв+ є чинними для пред’явлення на кордоні. Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі Українській правді в середу, 19 червня.   Міністерством оборони було анонсовано можливість оформлення військово-облікового документу в електронній формі з використанням мобільного додатку.   "У зв’язку з цим Держприкордонслужба зазначає, що в пунктах пропуску на кордоні заходи прикордонного контролю відбуватимуться як і раніше з дотриманням норм чинного законодавства. Рішення щодо пропуску осіб прийматимуться на основі наявності всіх необхідних умов пропуску та інформації, яка дає підстави для перетину кордону", - сказав Демченко.   Зокрема, за словами речника ДПСУ, це стосується й наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації з зазначенням підстав про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я.   Для унеможливлення використання підробних документів прикордонники, у разі необхідності, здійснюють перевірку інформації з військово-облікових документів через систему Оберіг. Зокрема, у разі невідповідності даних, представники ДПСУ мають право відмовити громадянину у перетині кордону на виїзд з України.  Нагадаємо, 18 червня у мобільному застосунку Резерв+  став доступний електронний військово-обліковий документ . Користувачі Резерв+ отримали вже понад 500 000 військово-облікових документів . 

Реструктуризація боргу на $20 млрд: у НБУ прокоментували ситуацію

17:43:14

Україна зможе досягти угоди з кредиторами стосовно реструктуризації комерційного боргу. Параметри реструктуризації визначені програмою з Міжнародним валютним фондом. Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в середу, 19 червня.   "Я не хотіла б це формулювати як ризик переговорів. Ми всі розуміємо, як і наші кредитори, що борг необхідно реструктуризувати, що реструктуризація необхідна", - сказала вона.   За словами Рожкової, цьому питанню присвячений окремий розділ в меморандумі з МВФ. "Параметри стійкості державного боргу передбачають певні параметри реструктуризації", - додала вона, зазначивши, що цей "процес непростий і ніколи він не відбувався за один раунд".   Рожкова висловила впевненість в тому, що "в результаті цих переговорів ми отримаємо реструктуризацію на тих умовах, яка не підважить стійкість державних фінансів", та додала, що міжнародні партнери, в тому числі МВФ активно в цьому допомагають. Нагадаємо,  переговори України з приватними кредиторами щодо реструктуризації боргу у понад 20 млрд доларів поки не дали результату. За відсутності компромісу вже у серпні Україні доведеться оголосити дефолт. Потреба в  реструктуризації боргу  загострилась після того, як міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг України. 10 серпня 2022 року Україна одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну 22,6 млрд доларів, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на 1,5 млрд доларів, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.   Ринок із середини весни 2024 року очікує пропозиції Мінфіну про нову реструктуризацію комерційного боргу за єврооблігаціями.