Україна зможе досягти угоди з кредиторами стосовно реструктуризації комерційного боргу. Параметри реструктуризації визначені програмою з Міжнародним валютним фондом. Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в середу, 19 червня.
"Я не хотіла б це формулювати як ризик переговорів. Ми всі розуміємо, як і наші кредитори, що борг необхідно реструктуризувати, що реструктуризація необхідна", - сказала вона.
За словами Рожкової, цьому питанню присвячений окремий розділ в меморандумі з МВФ.
"Параметри стійкості державного боргу передбачають певні параметри реструктуризації", - додала вона, зазначивши, що цей "процес непростий і ніколи він не відбувався за один раунд".
Рожкова висловила впевненість в тому, що "в результаті цих переговорів ми отримаємо реструктуризацію на тих умовах, яка не підважить стійкість державних фінансів", та додала, що міжнародні партнери, в тому числі МВФ активно в цьому допомагають.
Нагадаємо, переговори України з приватними кредиторами щодо реструктуризації боргу у понад 20 млрд доларів поки не дали результату. За відсутності компромісу вже у серпні Україні доведеться оголосити дефолт.
Потреба в реструктуризації боргу загострилась після того, як міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг України.
10 серпня 2022 року Україна одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну 22,6 млрд доларів, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на 1,5 млрд доларів, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.
Ринок із середини весни 2024 року очікує пропозиції Мінфіну про нову реструктуризацію комерційного боргу за єврооблігаціями.