Уряд ФРН озвучив позицію щодо виплат біженцям з України
Наразі громадяни України, які в’їхали до ФРН після початку повномасштабного вторгнення РФ, отримують Bürgergeld, що є фактично допомогою по безробіттю, яку отримують і самі німці.
Німеччина не планує зменшувати виплати українцям, які покинули країну після нападу Росії. Таку заяву зробив речник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт, повідомив Укрінформ у понеділок, 17 червня.
"Ми не плануємо змін", – сказав він на прохання прокоментувати вимоги деяких політичних сил зменшити матеріальну допомогу.
Гебештрайт пояснив, що метою – є швидка інтеграція українців і можливість для них працювати.
"Ми хочемо залучити цих людей до роботи", – додав він і підтвердив, що останнім часом точиться дискусія навколо цього питання.
Так, опозиційний блок ХДС/ХСС наполягає на скасуванні громадянських пільг українцям призовного віку. А Вільна демократична партія, яка входять у трипартійну коаліцію (і один з лідерів яких очолює Мінфін) хотіла би, щоби принаймні новоприбулим виплачувалися лише пільги для шукачів притулку. Наразі громадяни України, які в’їхали після початку повномасштабного вторгнення, отримують Bürgergeld, що є фактично допомогою по безробіттю, яку отримують і самі німці.
Наразі в ФРН перебувають майже 1,2 млн українських шукачів притулку. Їх статус у ФРН не є статусом біженців.
Раніше стало відомо, наскільки українські біженці задоволені життям в Євросоюзі. Опитували громадян, які зараз проживають в Німеччині, Польщі та Чехії.
Нагадаємо, в Європі планують залишатися близько 70% українських біженців. Майже половина українців у країнах Європи мають роботу.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp