Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна встановила ракети на морські дрони Magura

15:51:40

Головне управління розвідки Міністерства оборони підтвердило встановлення на одній з нових модифікацій безекіпажної морської платформи Magura ракет Р-73. Про це сказав командир спецпідрозділу ГУР МО України Group 13 з позивним Тринадцятий в інтерв’ю журналісту Максиму Крапівному.  За його словами, одна з нових модифікацій дрона отримала Р-73 - радянські ракети класу "повітря-повітря" з інфрачервоною системою самонаведення.   Оснащені такими ракетами ударні морські дрони Magura вже використовувались під час бойових операцій на Чорному морі.   "Такі розробки ефективні - росіяни їх дуже бояться. Коли вони їх бачать, то бояться навіть підлітати.. Це озброєння вже встановлене, і воно буде давати свої результати", - сказав командир Group 13.   Ударні морські дрони Magura уже довели свою ефективність - позбавили Росію домінування в акваторії Чорного моря та знизили загрози для України.   Magura V5 - це багатоцільовий надводний корабель, здатний вести спостереження, розвідку, патрулювання, рятувальні роботи та виконувати бойові місії. За його допомогою вже ліквідовано декілька російських кораблів. Нагадаємо, ГУР розглядає будь-які військові цілі на території Росії у радіусі 800 км для ураження надводними безпілотними човнами Magura . Морські дрони також планують адаптувати для полювання на повітряні цілі . Спеціалісти працюють над тим, щоб на безпілотну платформу поставити засоби ППО.

ЗСУ вперше захопили танк-"черепаху": екіпаж потрапив у полон

15:26:25

Воїни 22-ї окремої механізованої бригади затрофеїли російський танк-"черепаху" та взяли у полон його екіпаж. Сталося це на Краматорському напрямку в районі Кліщіївки Донецької області, повідомило  Оперативно-стратегічне угруповання військ Хортиця в Telegram 17 червня.   Зазначається, що завдяки підрозділу безпілотних систем було виявлено ворожий танк в районі села Кліщіївка. Застосувавши БпАК по танку були здійснені скиди. Уражений танк та дезорієнтований екіпаж противника, намагаючись втекти, втратив будь-яку можливість віднайти вірний напрямок для повернення до своїх позицій. "Завдяки артилерії бригади, танк було зупинено на одному з рубежів, і вже піхотинці з механізованого батальйону взяли в полон екіпаж разом з танком. Під час перемовин з екіпажем, механік-водій заховався всередині разом з гранатою і намагався підірвати танк. Але наші піхотинці знайшли вагомі аргументи для переконання, що краще жити, ніж вмерти", - йдеться у повідомленні.   В ОСУВ Хортиця наголосили, що це - перший випадок захоплення такого танку.

Мігранти намагались потрапити з Білорусі до Польщі у вантажному потязі

14:59:28

Четверо мігрантів намагались потрапити з Білорусі до Польщі у вантажному потязі. Про це повідомили польські прикордонники, пише RMF24 в понеділок, 17 червня.   На одному із залізничних пунктів пропуску на кордоні Білорусі з Польщею польські митники виявили у вагоні з керамзитом чотирьох мігрантів, які сподівались таким чином перетнути кордон.   Це перший подібний випадок на цьому залізничному пункті пропуску. До цього митники час від часу виявляли спроби контрабанди цигарок, проте не людей.    Зловмисниками виявились чоловіки-громадяни Алжиру 21-29 років. Один з них понад п'ять років тому вже жив у Західній Європі та мав проблеми з законом, його депортували з 10-річною забороною в’їзду.   Тепер чоловіків депортували з Польщі та заборонили в’їзд до Шенгенської зони на п'ять років.    Нагадаємо, з 13 червня Польща запровадила буферну зону на кордоні з Білоруссю . Ділянка охоплює 60,67 км польсько-білоруського кордону. Вона розташована в межах зони відповідальності прикордонних постів у Наревці, Біловезі, Дубичі-Церкевні та Черемсі. На початку червня  у Польщі помер військовий, який кілька днів тому був поранений ножем нелегальним мігрантом , що намагався потрапити до країни з території Білорусі.

Комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків ХАЕС

14:12:01

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на засіданні в понеділок, 17 червня, схвалив законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Про це йдеться на сайті парламенту.   Для спорудження блоків на основі реактора ВВЕР-1000 передбачено закупівлю Енергоатом ядерного палива, технологій, устаткування, установок, спеціальних неядерних матеріалів і пов'язаних із ними послуг у Westinghouse (США).   Будівництво Х3/Х4 дасть змогу збільшити річне виробництво електроенергії на 16,2 млрд кВт-год, а відпуск - на 15,4 млрд кВт-год.   За словами міністра енергетики Германа Галущенка, третій блок може бути під'єднаний до мережі за три роки після початку робіт із його добудови, четвертий - за чотири роки.   Фінансування будівництва енергоблоків здебільшого планується за рахунок кредитних коштів, а також власними коштами Енергоатома.   Третій блок споруджуватимуть не з нуля, а обладнання для будівельної частини третього блока готове на 80%.   У роботах зі спорудження блоків візьме участь велика кількість фахівців з тимчасово окупованої Запорізької АЕС, які виїхали з території станції. Раніше повідомлялося, що в 2024 році Україна почне  будівництво чотирьох реакторів на ХАЕС . Два з них раніше будувалися, але були заморожені.   На Хмельницькій АЕС стартував проєкт з будівництва енергоблоків №5 та №6 за американською технологією АР1000 компанії Westinghouse.