Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Китай відмовився коментуватиме підсумки Саміту миру

13:47:27

Представник Китаю не був присутній на Глобальному саміті миру, який відбувся 15-16 червня у Швейцарії, тому Пекін не коментуватиме його результати й підсумкове комюніке. Про це заявив речник Міністерства закордонних прав КНР Лінь Цзянь, передає Укрінформ.   У підсумковому комюніке йшлося про відновлення територіальної цілісності України як основи для будь-якої мирної угоди з Росією.   "Китай не був присутній на цьому мирному саміті і не коментуватиме спільну заяву", - сказав Лінь у відповідь на прохання журналістів поділитися думками з приводу підсумкового документа саміту.    За словами речника МЗС Китаю, в українському питанні позиція КНР "залишається послідовною і чіткою" (одним із її ключових пунктів є негайне припинення вогню і встановлення перемир’я, що відповідає прагненню Росії - ред.). Нагадаємо, цими вихідними у Швейцарії відбувся Глобальний саміт миру з питань України. Загалом  підсумкове комюніке мирного саміту  підтримали 80 країн та чотири організації.   Китай, який не був присутній на Саміті миру у Швейцарії,  лобіює свій "мирний план" серед світових урядів . У Китаї заявили, що  не братимуть участі у Саміті миру , оскільки вимоги КНР щодо участі Росії не були враховані.

Реструктуризація боргу: кредитори відмовилися йти на поступки Україні

12:46:11

Україна не змогла досягти угоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації комерційного боргу на суму близько 20 млрд доларів. Про це пише  Reuters в понеділок, 17 червня.   Угода з власниками міжнародних облігацій, яка дозволяла Україні призупинити виплати після вторгнення Росії у 2022 році, спливає у серпні.   Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що переговори буде продовжено, і очікує, що уряд досягне угоди до 1 серпня. "Своєчасна реструктуризація боргу є важливою частиною цієї підтримки (з боку партнерів - ред.). Щоб перемагати у війнах, сильні армії мають спиратися на сильну економіку", - заявив глава Мінфіну.   Офіційні переговори з власниками облігацій ведуться вже майже два тижні з метою реструктуризації боргу, щоб зберегти доступ до міжнародних ринків та одночасно виконати вимоги Міжнародного валютного фонду щодо реструктуризації.   "Хоча Україна та Спеціальний комітет кредиторів не дійшли згоди про умови реструктуризації протягом періоду консультацій, вони продовжать взаємодію та конструктивні дискусії через своїх відповідних радників", - заявили в Кабінеті міністрів. Уряд продовжить двосторонні переговори з іншими інвесторами. Нагадаємо, за підсумками лютого державний та гарантований державою борг України становив 5 трлн 490,10 млрд гривень або 143,69 млрд доларів. Україна готується до реструктуризації боргу . Потреба цьому загострилась після того, як міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг нашої держави. 10 серпня 2022 року Україна одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну 22,6 млрд доларів, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на 1,5 млрд доларів, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.   Ринок із середини весни 2024 року очікує пропозиції Мінфіну про нову реструктуризацію комерційного боргу за єврооблігаціями. 

Американці врятували екіпаж грецького судна після нападу хуситів

12:22:44

Центральне командування Військово-морських сил США врятувало екіпаж суховантажу Tutor під ліберійським прапором, що належить грецькій компанії, після атаки єменських хуситів. Про це йдеться в повідомленні американських військових у X.   Судно зазнало пошкоджень після атаки безпілотника, який запустили хусити під час нападу в Червоному морі 12 червня. Атака спричинила значне затоплення корабля та пошкодження машинного відділення. Наразі один моряк вважається зниклим безвісти.   Гелікоптер 74-ї вертолітної морської ударної ескадрильї доставив 24 цивільних моряків з судна на ракетний крейсер ВМС США USS Philippine Sea, звідки їх переправили на авіаносець Дуайт Ейзенхауер, який доставив моряків на берег для подальшого лікування. Нагадаємо, днями єменські хусити атакували українське судно Verbena двома протикорабельними крилатими ракетами в Аденській затоці. Корабель Verbena під прапором Палау належить українському власнику, а на борту - екіпаж з Польщі. Між Іраном та саудами. Хто такі хусити