У Литві розділилися думки щодо того, чи приймати мігрантів, чи натомість платити внески
Серед литовців розділилися думки з приводу того, який підхід має обрати Литва у рамках нового підходу ЄС до прийому шукачів притулку, який передбачає, що країни мають певні квоти на прийом людей, але можуть замість того платити внески у фонд солідарності.
Про це повідомляє LRT, пише "Європейська правда".
За результатами соцопитування, 39% респондентів висловилися за прийом мігрантів за визначеною квотою (у випадку Литви – 158 осіб на рік) і майже стільки ж, 34%, вважають за краще платити внески у фонд солідарності і делегувати розміщення мігрантів іншим країнам ЄС.
Ще 27% опитаних не визначилися з думкою або не захотіли відповідати.
Реклама:
Значних відмінностей у відповідях за соціальними категоріями та віковими групами немає, лише серед людей віком 50+ років готовність приймати мігрантів дещо нижча, ніж серед решти.
Серед людей з вищою освітою і вищим рівнем доходу дещо більша частка тих, хто обирає варіант з прийняттям мігрантів, а не сплатою внесків.
Опитування проводилося дослідницькою компанією Baltijos tirimai в середині травня серед вибірки з 1027 респондентів віком 15-74 років.
Нагадаємо, 10 квітня Європарламент схвалив масштабну реформу міграційного законодавства ЄС, що покликана зробити прийом мігрантів більш впорядкованим та ефективним.
У травні міністри фінансів ЄС остаточно схвалили міграційний пакт, хоча три країни проголосували проти – Польща, Словаччина та Угорщина.
Варшава заявила, що не збирається приймати мігрантів за новим міграційним пактом, посилаючись на те, що прийняла близько мільйона українців та багатьох втікачів з Білорусі.