Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Підсумки 16.06: Комюніке Саміту і плани України

07:01:42

Комюніке Саміту миру підтримали 78 країн Підсумкову декларацію Глобального саміту миру у Швейцарії підписали 80 країн і чотири організації. Однак згодом Ірак та Йорданія з неназваних причин  відкликали свої підписи . Серед тих, хто не підтримав комюніке - Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати. У документі учасники Саміту узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: повернення Запорізької АЕС під контроль України, відновлення безпечного доступу до українських морських портів та обмін військовополоненими. Підбиваючи підсумки Саміту миру, президент Володимир Зеленський заявив про правильність вибору українською стороною пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. За його словами, дискусія з цих питань може мати як результат абсолютно практичні кроки.

У Росії різко дорожчає доставка товарів з Китаю

05:56:44

Ціни на доставку вантажів з Китаю до Росії кожні два тижні збільшуються щонайменше на третину. Про це у неділю, 16 червня, повідомляє The Moscow Times .   Зазначається, що зараз доставка контейнера 40 футів поїздом з китайського Гуанчжоу до Москви обійдеться в рекордні $8500. Це на 40% дорожче, ніж на початку червня, коли той же маршрут коштував $6000, і на 70% дорожче, ніж у середині травня, коли контейнер можна було привезти за $5000.   Ціни зараз впритул наближаються до пікових значень початку 2023 року, коли розцінки на перевезення з Китаю були на максимумах.   Як розповів виданню один із імпортерів, вже оголошено, що до кінця червня ставки зростуть ще на 20-30%.   "Раніше цей шлях був найшвидшим – вантаж приїжджав лише за два тижні, але тепер ще кілька тижнів можна витратити на пошук контейнера та очікування завантаження", - повідомив виданню неназваний бізнесмен. За його словами, через дефіцит контейнерів терміни доставки вже досягають двох місяців, це як мінімум на третину довше, ніж у травні.   Повідомляється, що доставка морем ненабагато дешевша, і при цьому відчувається гостра нестача контейнерів, оскільки судам доводиться тепер йти навколо Африки, в обхід мису Доброї надії. Такий маршрут значно подовжує час доставки.   Раніше повідомлялося, що китайські банки збільшили терміни платежів із РФ у 12 разів .   Нагадаємо, раніше головний для імпортерів із РФ китайський банк Chouzhou Commercial  повідомив клієнтів про припинення операцій із Росією та Білоруссю , незалежно від платіжної системи.

ЗМІ назвали, скільки засуджених долучилися до ЗСУ

22:57:34

Уже понад 2750 засуджених чоловіків були звільнені з українських в’язниць для участі в бойових діях, відтоді, як у травні парламент ухвалив відповідний закон. Про це повідомляє The Washington Post в неділю, 16 червня.   Міністр юстиції Денис Малюська у коментарі виданню зазначив, що, за його пронозами, щонайменше 4000 засуджених чоловіків зголосяться стати добровольцями під час першого етапу набору. Поки що засуджені служитимуть лише у штурмових підрозділах, що повністю складаються із колишніх ув'язнених.   "Мотивація наших ув'язнених сильніша, ніж у звичайних солдатів. Їхнє звільнення - це лише частина мотиву. Вони хочуть захистити свою країну і хочуть перегорнути сторінку", - сказав глава Мін'юсту. Малюська зазначив, що між військовими командирами є конкуренція за добровольців з-поміж колишніх засуджених.   "Існує конкуренція між військовими командирами за наймання (засуджених - ред.). Є нестача живої сили, тому вони дуже хочуть отримати доступ до в'язниць", - заявив міністр. Ув'язнений, який бажає воювати, повинен бути фізично здоровим, пройти психологічне обстеження і бути не старшим 57 років, що дозволить йому прослужити щонайменше три роки до досягнення 60-річного віку, який дає право на звільнення.   Ті, хто вбив більше однієї людини, вчинив акти сексуального насильства або порушив закони про національну безпеку, не мають права на участь у бойових діях.   Нагадаємо, 17 травня президент Володимир Зеленський  підписав закон про мобілізацію засуджених . Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

В ОП пояснили, чому не всі країни підписали комюніке Саміту миру

22:18:43

Представники деяких країн, які брали участь у Саміті миру у Швейцарії, не мали необхідних повноважень для підписання важливих документів. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі національного телемарафону в неділю, 16 червня.   Так він пояснив відсутність підписів від низки країн під підсумковим комюніке Глобального саміту миру з питань України.   За словами представника Офісу президента, у кожної країни були різні причини. Зокрема, не всі міністри закордонних справ могли ухвалювати такі рішення без погодження з керівництвом своїх держав.   "Десь це вимагає процедур - в одній із країн це має бути навіть рішення парламенту. У певних країн були представники такого рівня, що не могли ухвалювати такі рішення", - пояснив Жовква. Як повідомлялося, серед країн, які не підписали спільне підсумкове комюніке - Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Індонезія, Мексика, ПАР, Бразилія та ОАЕ. Чотири країни з цього переліку - Бразилія, Індія, ПАР та ОАЕ - разом з Росією входять до міжнародної організації БРІКС.    Нагадаємо, загалом підсумкове комюніке мирного саміту  підтримали 80 країн та чотири організації. 

Швейцарія допустила участь Путіна в новому Саміті миру

21:35:53

Російський диктатор Володимир Путін може бути присутнім на подальших потенційних конференціях і переговорах щодо миру в Україні, організованих Швейцарією. Про це заявила президентка Швейцарії Віола Амерд на пресконференції за результатами Саміту мир в неділю, 16 червня, передає Інтерфакс-Україна.   На питання журналістів щодо можливої присутності Путіна у Швейцарії з урахуванням виданого Міжнародним кримінальним судом ордера на його арешт для подальших переговорів і, можливо, конференції щодо миру в Україні, Амерд сказала, що це можливо.   "Так, якщо присутність державного діяча необхідна для проведення конференції, то можна зробити виняток. І в разі переговорів про мир в Україні з Росією це було б якраз таким випадком. Але це має бути рішення уряду", - сказала вона.   Зі свого боку міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс також зазначив, що це може бути організовано.   "Це можливо відповідно до наших законів. Звичайно, ми маємо робити це разом із МКС, але як держава, що приймає, - можемо зробити виняток із цього", - сказав глава МЗС. Нагадаємо, у березні 2023 року  Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна у зв'язку з його причетністю до злочинів, скоєних під час війни в Україні. 15-16 червня у Швейцарії відбувався історичний Глобальний саміт миру, організований Україною. Президент Володимир Зеленський заявив, що  Саміт миру може мати практичні кроки на шляху до миру . За його словами, після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до  проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.