Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

ЗМІ назвали, скільки засуджених долучилися до ЗСУ

22:57:34

Уже понад 2750 засуджених чоловіків були звільнені з українських в’язниць для участі в бойових діях, відтоді, як у травні парламент ухвалив відповідний закон. Про це повідомляє The Washington Post в неділю, 16 червня.   Міністр юстиції Денис Малюська у коментарі виданню зазначив, що, за його пронозами, щонайменше 4000 засуджених чоловіків зголосяться стати добровольцями під час першого етапу набору. Поки що засуджені служитимуть лише у штурмових підрозділах, що повністю складаються із колишніх ув'язнених.   "Мотивація наших ув'язнених сильніша, ніж у звичайних солдатів. Їхнє звільнення - це лише частина мотиву. Вони хочуть захистити свою країну і хочуть перегорнути сторінку", - сказав глава Мін'юсту. Малюська зазначив, що між військовими командирами є конкуренція за добровольців з-поміж колишніх засуджених.   "Існує конкуренція між військовими командирами за наймання (засуджених - ред.). Є нестача живої сили, тому вони дуже хочуть отримати доступ до в'язниць", - заявив міністр. Ув'язнений, який бажає воювати, повинен бути фізично здоровим, пройти психологічне обстеження і бути не старшим 57 років, що дозволить йому прослужити щонайменше три роки до досягнення 60-річного віку, який дає право на звільнення.   Ті, хто вбив більше однієї людини, вчинив акти сексуального насильства або порушив закони про національну безпеку, не мають права на участь у бойових діях.   Нагадаємо, 17 травня президент Володимир Зеленський  підписав закон про мобілізацію засуджених . Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

В ОП пояснили, чому не всі країни підписали комюніке Саміту миру

22:18:43

Представники деяких країн, які брали участь у Саміті миру у Швейцарії, не мали необхідних повноважень для підписання важливих документів. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі національного телемарафону в неділю, 16 червня.   Так він пояснив відсутність підписів від низки країн під підсумковим комюніке Глобального саміту миру з питань України.   За словами представника Офісу президента, у кожної країни були різні причини. Зокрема, не всі міністри закордонних справ могли ухвалювати такі рішення без погодження з керівництвом своїх держав.   "Десь це вимагає процедур - в одній із країн це має бути навіть рішення парламенту. У певних країн були представники такого рівня, що не могли ухвалювати такі рішення", - пояснив Жовква. Як повідомлялося, серед країн, які не підписали спільне підсумкове комюніке - Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Індонезія, Мексика, ПАР, Бразилія та ОАЕ. Чотири країни з цього переліку - Бразилія, Індія, ПАР та ОАЕ - разом з Росією входять до міжнародної організації БРІКС.    Нагадаємо, загалом підсумкове комюніке мирного саміту  підтримали 80 країн та чотири організації. 

Швейцарія допустила участь Путіна в новому Саміті миру

21:35:53

Російський диктатор Володимир Путін може бути присутнім на подальших потенційних конференціях і переговорах щодо миру в Україні, організованих Швейцарією. Про це заявила президентка Швейцарії Віола Амерд на пресконференції за результатами Саміту мир в неділю, 16 червня, передає Інтерфакс-Україна.   На питання журналістів щодо можливої присутності Путіна у Швейцарії з урахуванням виданого Міжнародним кримінальним судом ордера на його арешт для подальших переговорів і, можливо, конференції щодо миру в Україні, Амерд сказала, що це можливо.   "Так, якщо присутність державного діяча необхідна для проведення конференції, то можна зробити виняток. І в разі переговорів про мир в Україні з Росією це було б якраз таким випадком. Але це має бути рішення уряду", - сказала вона.   Зі свого боку міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс також зазначив, що це може бути організовано.   "Це можливо відповідно до наших законів. Звичайно, ми маємо робити це разом із МКС, але як держава, що приймає, - можемо зробити виняток із цього", - сказав глава МЗС. Нагадаємо, у березні 2023 року  Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна у зв'язку з його причетністю до злочинів, скоєних під час війни в Україні. 15-16 червня у Швейцарії відбувався історичний Глобальний саміт миру, організований Україною. Президент Володимир Зеленський заявив, що  Саміт миру може мати практичні кроки на шляху до миру . За його словами, після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до  проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.

В ОП пояснили, що робитимуть далі з результатами Саміту миру

21:01:13

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква розповів у Facebook про подальші плани України після Глобального саміту миру, що пройшов 15-16 червня у Швейцарії.   За його словами, наступні кроки - це проведення тематичних заходів щодо кожного пункту на рівні міністрів та радників, де вже є відповідна готовність до їх організації від низки країн.   Жовква зазначив, що ними є Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія.   "А після цього - виходимо на другий Саміт, що має закласти основи тривалого та справедливого миру", - сказав заступник керівника ОП.   Жовква підтвердив документ залишається відкритим для приєднання кожної держави чи міжнародної організації, що поважає Статут ООН та міжнародне право.   "І кількість держав, що приєднались до комюніке, точно зростатиме", - заявив представник Офісу президента.   Нагадаємо, учасники Глобального саміту миру оприлюднили спільне комюніке про основи миру . Підсумковий документ підписали 80 держав та чотири організації . Президент Володимир Зеленський заявив, що після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до  проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.

Генштаб оцінив ситуацію на різних фронтах

20:40:43

Від початку доби кількість бойових зіткнень усією лінією фронту зросла до 88, зокрема на Покровському напрямку окупанти 36 разів атакували позиції Сил оборони. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в неділю, 16 червня. Зазначається, що впродовж дня ворог інтенсивно нарощує темпи наступальних та штурмових дій, шукає шляхи аби вклинитися в оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів. Бійці ЗСУ дають гідну відсіч окупантам, нищать особовий склад і техніку. На Харківському напрямку російські загарбники двічі атакували в районі Вовчанська. Підрозділи Сил оборони успішно відбили один штурм противника, ще один триває. По Вовчанських Хуторах ворожа авіація зі сторони російського Бєлгорода завдала два удари 16 НАРами.    На Куп’янському напрямку українські бійці стримують натиск росіян біля Берестового та Степової Новоселівки. На даний час там триває два боєзіткнення. По селу Піски-Радьківські окупанти завдали удару керованою авіаційною бомбою, по Синьківці вдарили 16 НАРами.    На Лиманському напрямку впродовж дня противник 10 разів атакував в районах Макіївки, Невського, Дружелюбівки та Греківки. Активно застосовує авіацію, зокрема,  завдав три удари шістьма КАБами по Дружелюбівці, ще два удари, теж шістьма КАБами, по Шийківці. Українські воїни три штурмові дії відбили, ще сім боєзіткнень тривають.    За попередньою інформацією, втрати армії Росії на даному напрямку склали: 54 окупанти,  одна ББМ та склад боєприпасів.    На Покровському напрямку росіяни не зменшують темпів наступу. Від початку доби ворог 36 разів атакував оборонні рубежі українських захисників. 25 штурмів агресора успіху не мали, ще 11 атак тривають.   Ще 10 бойових зіткнень відбулося на Курахівському напрямку. ЗСУ відбили п’ять атакувальних дій ворога. Ще стільки ж продовжуються. Авіаційних ударів КАБами зазнали Гірник та Костянтинівка.  За попередньою інформацією, втрати ворога на даному напрямку склали 56 окупантів та одна станція РЕБ.    На Придніпровському напрямку захисниками відбито п’ять атак росіян в районі Кринок. Ситуація контрольована. На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала. Нагадаємо, на початку травня російські війська почали наступ на півночі Харківської області. Окупанти захопили близько 10 сіл, переважно у "сірій зоні" і почали бої за місто Вовчанськ. 

Зеленський прокоментував тезу про втому Заходу від війни

20:37:24

Президент Володимир Зеленський не вважає, що Захід може втомитись через допомогу Києву у протистоянні російській агресії. За його словами, це "не та ціна". Про це глава держави заявив  на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії в неділю, 16 червня.   Президент зазначив, що в Україні наразі не стоїть питання втоми, лише питання виживання. Зеленський додав, що російського диктатора Владіміра Путіна треба зупинити, адже він піде далі та "буде все те, що було перед Другою світовою". За його словами, після цього "в Європі ніхто вже не буде думати про втому".   "Ми повинні просто зупинити цю людину (Путіна - ред.) Сьогодні ми якраз пропонуємо мирний процес, то давайте це зробимо дипломатичним шляхом", - наголосив президент України. Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувався історичний Глобальний саміт миру, організований Україною. Зеленський заявив, що  Саміт миру може мати практичні кроки на шляху до миру . За його словами, після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до  проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні. 80 країн та чотири організації підписали  спільне комюніке Саміту миру . Офіс президента опублікував повний текст документа. 

Відключення світла: в Укренерго зробили заяву

19:51:58

У понеділок, 17 червня, через збільшення навантаження на енергосистему на початку робочого тижня в усій Україні вимикатимуть світло за графіками з 8:00 до 24:00. Про це повідомила пресслужба Укренерго.   В компанії зазначили, що в години з 11:00 до 22:00 відключення будуть у більшої кількості споживачів, ніж у решту годин. Вимкнення з понеділка пов'язане з тим, що на початку робочого тижня зросте споживання.   Живлення об'єктів критичної інфраструктури не будуть обмежувати. Нагадаємо, енергетики прогнозують, що  липень стане найважчим періодом для енергосистеми  України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти. Президент Володимир Зеленський повідомив, що росіяни знищили 80% теплової генерації та третину гідрогенерації України . Знеструмлення України: Росії не вдасться погасити у нас світло

Швейцарія обговорить підсумки Саміту миру з Росією

19:31:31

Швейцарія має намір обговорити підсумки Саміту миру з питань України, що відбувся 15-16 червня. Про це заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс на пресконференції за підсумками заходу, передає Інтерфакс-Україна.   "У нас є чинне посольство в Москві, і кожні два тижні ми спілкуємося з міністром закордонних справ, і у нас також є намір обговорити з Росією підсумки цієї конференції. Я прошу вас зрозуміти, що я не буду говорити про це більш конкретно", - сказав він. Глава МЗС Швейцарії зазначив, переважна більшість рішень, які було ухвалено, не можуть бути ухвалені без участі Росії. Водночас Кассіс наголосив, що саме з погляду можливої зацікавленості російської сторони та побудови шляху до миру було обрано три теми для першого саміту - ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення полонених, а також тисяч дітей. Міністр додав, що з цієї причини таким питанням не стало, наприклад, питання територіальної цілісності, тому що наразі перспективи його обговорення між сторонами безвихідні.   Коментуючи, чому підсумковим документом саміту стало спільне комюніке, а не декларація, Кассіс зазначив, що "в дипломатії кожне слово має значення".   "Спільне комюніке менш зобов'язувальне, ніж декларація, це точно. І оскільки це перший крок, ідея полягала в тому, щоб робити по одному маленькому кроку за раз, щоб залучити якомога більше людей. І я думаю, що те, що майже всі учасники долучилися - лише сім чи вісім людей відмовилися - це великий успіх... Тож це все ще основа, основа, на якій ми можемо побудувати трохи впевненості, щоб зробити кілька кроків уперед", - заявив глава МЗС Швейцарії.   Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувався історичний Глобальний саміт миру, організований Україною. Зеленський заявив, що  Саміт миру може мати практичні кроки на шляху до миру . За його словами, після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до  проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.   Як відомо, 80 країн та чотири організації підписали  спільне комюніке Саміту миру . Офіс президента опублікував повний текст документа. 

Названо плани України на полі бою у цьому році

18:56:33

Завдання Збройних сил України на полі бою у цьому році полягає в тому, аби не дати російським загарбникам досягти успіху в їхньому наступі. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії в неділю, 16 червня.   "На Харківщині, я вважаю, ситуація зараз краща, вона стабілізувалася. Завдяки нашим воїнам. І найближчим часом, завдяки нашим партнерам, буде посилення наших воїнів, і будуть відповіді загарбникам вже на полі бою міцніші", - сказав глава держави.   При цьому Зеленський не ризикнув прогнозувати хід бойових дій у 2025 році. За словами президента, все залежатиме від двох речей - сил України на полі бою та результатів дипломатичної роботи. Нагадаємо, в ніч проти 10 травня російські війська почали наступ на півночі Харківської області. Окупанти захопили близько 10 сіл, переважно у "сірій зоні" і почали бої за місто Вовчанськ. 

Зеленський відповів, чи вважає Китай ворогом

18:34:52

  Китай має економічний і політичний вплив на Росію та міг би допомогти Україні. Про це заявив  президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії в неділю, 16 червня.   "Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет вашої держави. Все, що ми хотіли, щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності і ваш вибір. І хотілося б, щоб Китай робив те саме", - сказав глава держави, відповідаючи на запитання журналіста з Китаю. Президент України наголосив, що Китай має економічний і політичний вплив на Росію.   "Вважаю, що Китай міг би нам допомогти. Тому хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є у китайської сторони, щоб вони були в нашому діалозі. Я не можу приймати пропозиції просто через медіа - це не правильно", - сказав Зеленський.   Президент наголосив, що "Україна ніколи не говорила, що Китай наш ворог".   "І я прошу вас не використовувати такі речі. Я завжди кажу, що в України ворог один - Путін", - заявив Зеленський, зазначивши, що хотів би, щоб Китай був другом для України.   Український лідер додав, що російський диктатор Володимир Путін зробив усе, щоб представники Китаю працювали з іншими дипломатичними установами, щоб ті скасували свою присутність на Саміті миру і підтримку України, і приєдналися до китайсько-бразильських пропозицій. Нагадаємо, Китай, який не був присутній на Саміті миру у Швейцарії, лобіює свій "мирний план" серед світових урядів . У Китаї заявили, що  не братиме участі у Саміті миру , оскільки вимоги КНР щодо участі Росії не були враховані.

Зеленський назвав умови для переговорів з Росією

17:56:27

Тиснути на Росію, щоб вона закінчила війну проти України, можна двома шляхами. Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками Саміту миру, що завершився у Швейцарії в неділю, 16 червня.   "Перший шлях - дипломатичний. Це Саміт миру, потім зустрічі, спільний план. Це цей шлях. Другий шлях - це міцна оборона, міцна армія, міцний український солдат на полі бою, який захищає свою сім'ю та державу", - сказав глава держави. Зеленський також озвучив умови для переговорів з Росією. За словами президента, Росія блокувала будь-які ініціативи ще перед повномасштабним вторгненням. Тому було обрано правильний процес - саміт миру, а потім розробка детального плану, який буде передано Росії.    "Буде конкретний план, і представникам Російської Федерації цей план буде переданий, а потім ми побачимо, чи готові вони до завершення війни. Ось така розмова з окупантом", - зазначив український лідер. Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.   Як відомо, 80 країн та чотири організації підписали спільне комюніке Саміту миру . Офіс президента опублікував повний текст документа.    Російський диктатор Володимир Путін напередодні Саміту миру озвучив нові умови миру . Вони передбачать відмову України від наміру вступити в НАТО та повний вихід ЗСУ із Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.  Зеленський відповів на ультиматум Путіна .

Машинобудівники ДТЕК з початку року виготовили сім вугільних комбайнів

17:20:43

За п’ять місяців поточного року машинобудівники ДТЕК виготовили сім комбайнів та 450 тисяч запчастин для забезпечення вуглевидобутку. Про це повідомила пресслужба компанії. Зазначається, що з початку 2024 року машинобудівники ДТЕК виготовили та відремонтували 606 одиниць гірничо-шахтного обладнання (ГШО). Серед них – сім нових прохідницьких та очисних комбайнів.   Фахівці також забезпечили шахтарів 450 тисячами запчастин та комплектуючих. Це дозволяє продовжувати закладати опору для проходження тепловою генерацією наступного опалювального сезону. Нагадаємо, шахти ДТЕК з початку року  запустили вісім нових вугільних лав , а загалом у 2024 році планують ввести в роботу 26 лав. Минулого року компанія  інвестувала в український вуглевидобуток близько 7 млрд гривень .