Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Швейцарія обговорить підсумки Саміту миру з Росією

19:31:31

Швейцарія має намір обговорити підсумки Саміту миру з питань України, що відбувся 15-16 червня. Про це заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс на пресконференції за підсумками заходу, передає Інтерфакс-Україна.   "У нас є чинне посольство в Москві, і кожні два тижні ми спілкуємося з міністром закордонних справ, і у нас також є намір обговорити з Росією підсумки цієї конференції. Я прошу вас зрозуміти, що я не буду говорити про це більш конкретно", - сказав він. Глава МЗС Швейцарії зазначив, переважна більшість рішень, які було ухвалено, не можуть бути ухвалені без участі Росії. Водночас Кассіс наголосив, що саме з погляду можливої зацікавленості російської сторони та побудови шляху до миру було обрано три теми для першого саміту - ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення полонених, а також тисяч дітей. Міністр додав, що з цієї причини таким питанням не стало, наприклад, питання територіальної цілісності, тому що наразі перспективи його обговорення між сторонами безвихідні.   Коментуючи, чому підсумковим документом саміту стало спільне комюніке, а не декларація, Кассіс зазначив, що "в дипломатії кожне слово має значення".   "Спільне комюніке менш зобов'язувальне, ніж декларація, це точно. І оскільки це перший крок, ідея полягала в тому, щоб робити по одному маленькому кроку за раз, щоб залучити якомога більше людей. І я думаю, що те, що майже всі учасники долучилися - лише сім чи вісім людей відмовилися - це великий успіх... Тож це все ще основа, основа, на якій ми можемо побудувати трохи впевненості, щоб зробити кілька кроків уперед", - заявив глава МЗС Швейцарії.   Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувався історичний Глобальний саміт миру, організований Україною. Зеленський заявив, що  Саміт миру може мати практичні кроки на шляху до миру . За його словами, після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до  проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.   Як відомо, 80 країн та чотири організації підписали  спільне комюніке Саміту миру . Офіс президента опублікував повний текст документа. 

Названо плани України на полі бою у цьому році

18:56:33

Завдання Збройних сил України на полі бою у цьому році полягає в тому, аби не дати російським загарбникам досягти успіху в їхньому наступі. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії в неділю, 16 червня.   "На Харківщині, я вважаю, ситуація зараз краща, вона стабілізувалася. Завдяки нашим воїнам. І найближчим часом, завдяки нашим партнерам, буде посилення наших воїнів, і будуть відповіді загарбникам вже на полі бою міцніші", - сказав глава держави.   При цьому Зеленський не ризикнув прогнозувати хід бойових дій у 2025 році. За словами президента, все залежатиме від двох речей - сил України на полі бою та результатів дипломатичної роботи. Нагадаємо, в ніч проти 10 травня російські війська почали наступ на півночі Харківської області. Окупанти захопили близько 10 сіл, переважно у "сірій зоні" і почали бої за місто Вовчанськ. 

Зеленський відповів, чи вважає Китай ворогом

18:34:52

  Китай має економічний і політичний вплив на Росію та міг би допомогти Україні. Про це заявив  президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії в неділю, 16 червня.   "Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет вашої держави. Все, що ми хотіли, щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності і ваш вибір. І хотілося б, щоб Китай робив те саме", - сказав глава держави, відповідаючи на запитання журналіста з Китаю. Президент України наголосив, що Китай має економічний і політичний вплив на Росію.   "Вважаю, що Китай міг би нам допомогти. Тому хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є у китайської сторони, щоб вони були в нашому діалозі. Я не можу приймати пропозиції просто через медіа - це не правильно", - сказав Зеленський.   Президент наголосив, що "Україна ніколи не говорила, що Китай наш ворог".   "І я прошу вас не використовувати такі речі. Я завжди кажу, що в України ворог один - Путін", - заявив Зеленський, зазначивши, що хотів би, щоб Китай був другом для України.   Український лідер додав, що російський диктатор Володимир Путін зробив усе, щоб представники Китаю працювали з іншими дипломатичними установами, щоб ті скасували свою присутність на Саміті миру і підтримку України, і приєдналися до китайсько-бразильських пропозицій. Нагадаємо, Китай, який не був присутній на Саміті миру у Швейцарії, лобіює свій "мирний план" серед світових урядів . У Китаї заявили, що  не братиме участі у Саміті миру , оскільки вимоги КНР щодо участі Росії не були враховані.

Зеленський назвав умови для переговорів з Росією

17:56:27

Тиснути на Росію, щоб вона закінчила війну проти України, можна двома шляхами. Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками Саміту миру, що завершився у Швейцарії в неділю, 16 червня.   "Перший шлях - дипломатичний. Це Саміт миру, потім зустрічі, спільний план. Це цей шлях. Другий шлях - це міцна оборона, міцна армія, міцний український солдат на полі бою, який захищає свою сім'ю та державу", - сказав глава держави. Зеленський також озвучив умови для переговорів з Росією. За словами президента, Росія блокувала будь-які ініціативи ще перед повномасштабним вторгненням. Тому було обрано правильний процес - саміт миру, а потім розробка детального плану, який буде передано Росії.    "Буде конкретний план, і представникам Російської Федерації цей план буде переданий, а потім ми побачимо, чи готові вони до завершення війни. Ось така розмова з окупантом", - зазначив український лідер. Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що після завершення першого Саміту миру минуть місяці, а не роки до проведення наступного саміту . Там будуть представники Росії. Деякі країни вже висловили свою зацікавленість у його проведенні.   Як відомо, 80 країн та чотири організації підписали спільне комюніке Саміту миру . Офіс президента опублікував повний текст документа.    Російський диктатор Володимир Путін напередодні Саміту миру озвучив нові умови миру . Вони передбачать відмову України від наміру вступити в НАТО та повний вихід ЗСУ із Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.  Зеленський відповів на ультиматум Путіна .

Машинобудівники ДТЕК з початку року виготовили сім вугільних комбайнів

17:20:43

За п’ять місяців поточного року машинобудівники ДТЕК виготовили сім комбайнів та 450 тисяч запчастин для забезпечення вуглевидобутку. Про це повідомила пресслужба компанії. Зазначається, що з початку 2024 року машинобудівники ДТЕК виготовили та відремонтували 606 одиниць гірничо-шахтного обладнання (ГШО). Серед них – сім нових прохідницьких та очисних комбайнів.   Фахівці також забезпечили шахтарів 450 тисячами запчастин та комплектуючих. Це дозволяє продовжувати закладати опору для проходження тепловою генерацією наступного опалювального сезону. Нагадаємо, шахти ДТЕК з початку року  запустили вісім нових вугільних лав , а загалом у 2024 році планують ввести в роботу 26 лав. Минулого року компанія  інвестувала в український вуглевидобуток близько 7 млрд гривень .

У Зеленського оприлюднили комюніке Саміту миру

16:48:15

Під час Саміту миру у Швейцарії, який відбувся 15-16 червня, учасники узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека й звільнення всіх полонених і депортованих українців, яких викрала Росія. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України в неділю, 16 червня. "Ключові принципи щодо цих елементів задля справедливого та сталого миру викладені у Спільному комюніке про основи миру", - йдеться в повідомленні.   Саміт став наймасштабнішим міжнародним заходом заради України та миру - у ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація, що представляють усі частини світу та континенти. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні. "Саміт дав змогу кожному з учасників продемонструвати глобальне лідерство. Фактично цей захід є першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права", - заявили в Офісі президента.   У комюніке учасники Саміту наголосили, що використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю, а українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.   Спільне комюніке також містить пункт про безперебійне виробництво й постачання продуктів харчування. Напади на торговельні судна, цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними. У комюніке наголошується: продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю.   Військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а всі депортовані та незаконно переміщені українські діти й цивільні - повернуті в Україну.   Це три з десяти пунктів Формули миру, яку президент Володимир Зеленський презентував у листопаді 2022 року, під час зустрічі G20 в Індонезії. Робота щодо решти пунктів буде продовжена разом зі світовою спільнотою у визначених на Саміті робочих форматах.

У Зеленського оприлюднили комюніке Саміту миру

16:28:36

Під час Саміту миру у Швейцарії, який відбувся 15-16 червня, учасники узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека й звільнення всіх полонених і депортованих українців, яких викрала Росія. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України в неділю, 16 червня. "Ключові принципи щодо цих елементів задля справедливого та сталого миру викладені у Спільному комюніке про основи миру", - йдеться в повідомленні.   Саміт став наймасштабнішим міжнародним заходом заради України та миру - у ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація, що представляють усі частини світу та континенти. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні. "Саміт дав змогу кожному з учасників продемонструвати глобальне лідерство. Фактично цей захід є першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права", - заявили в Офісі президента.   У комюніке учасники Саміту наголосили, що використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю, а українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.   Спільне комюніке також містить пункт про безперебійне виробництво й постачання продуктів харчування. Напади на торговельні судна, цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними. У комюніке наголошується: продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю.   Військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а всі депортовані та незаконно переміщені українські діти й цивільні - повернуті в Україну.   Це три з десяти пунктів Формули миру, яку президент Володимир Зеленський презентував у листопаді 2022 року, під час зустрічі G20 в Індонезії. Робота щодо решти пунктів буде продовжена разом зі світовою спільнотою у визначених на Саміті робочих форматах.