Торгові мережі РФ мають рекордний за 20 років дефіцит кадрів
Великі ритейлери намагаються вирішити проблему дефіциту персоналу, впроваджуючи технології автоматизації праці.
У Росії торгові мережі зіткнулися з найсильнішим за останні 20 років дефіцитом кадрів. Про це заявив голова президії Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Ігор Караваєв, пише The Moscow Times.
"Кількість вакансій у продуктових мережах із 2022 року зросла майже на 60%, у сегменті дрогері (невеликі магазини непродовольчих товарів), одягу та взуття - на понад 50%, на ринку побутової техніки та електроніки - на понад 40%. При цьому зростання кількості резюме не досягає і 5%", - зазначив Караваєв.
Він додав, що великі ритейлери намагаються вирішити проблему дефіциту персоналу, впроваджуючи технології автоматизації праці.
"Але це допомагає лише частково. За нашими оцінками, високий попит на кадри в ритейлі збережеться в середньостроковій перспективі", - визнав Караваєв.
За даними проведеного в травні спільного дослідження сервісу Работа.ру та онлайн-платформи Подработка, більше половини (56%) росіян регулярно виконують понаднормову роботу, ще 32% - нечасто, але стикаються з цією проблемою, і лише 12% працівників позбавлені цього.
Опитування показало, що найбільше перепрацьовують співробітники транспортної сфери та логістики (71%), працівники різних виробництв і сільськогосподарського сектора (59%). Серед представників ритейлу регулярно працюють понаднормово 54% співробітників, а 32% роблять це, але рідко.
Згідно з даними Росстату, у квітні рівень безробіття в Росії опустився до нового історичного мінімуму - 2,6%. Як зазначали в Центробанку РФ, низький рівень безробіття супроводжується дефіцитом кадрів на ринку праці.
Як заявляла глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна, "ситуація з кадрами справді дуже гостра, особливо в тих галузях, які вже переступили докризовий рівень".
Раніше повідомлялося, що російська економіка стикається з проблемами. Російські аналітики заговорили про стагнацію промислового виробництва та інвестиції у РФ. Крім того, експорт продовжує просідати, а прибутковість у більшості галузей промисловості падає.
Нагадаємо, МВФ прогнозує Росії за п’ять років суттєве просідання економіки.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp