Російські магазини зіткнулися з рекордним за 20 років дефіцитом співробітників
Торгові мережі в Росії зіткнулися з найсильнішим за останні 20 років дефіцитом кадрів.
Про це заявив голова президії Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Ігор Караваєв, пише The Moscow Times.
"Кількість вакансій у продуктових мережах із 2022 року зросла майже на 60%, у сегменті дрогері (невеликі магазини непродовольчих товарів), одягу та взуття - на понад 50%, на ринку побутової техніки та електроніки - на понад 40%. При цьому зростання кількості резюме не досягає і 5%", - сказав Караваєв.
За його словами, великі ритейлери намагаються вирішити проблему дефіциту персоналу, впроваджуючи технології автоматизації праці. "Але це допомагає лише частково. За нашими оцінками, високий попит на кадри в ритейлі збережеться в середньостроковій перспективі", - визнав він.
Реклама:
Як показало проведене в травні спільне дослідження сервісу "Работа.ру" та онлайн-платформи "Подработка", більше половини (56%) росіян регулярно виконують понаднормову роботу, ще 32% - нечасто, але стикаються з цією проблемою, і лише 12% працівників позбавлені цього.
Найбільше перепрацьовують співробітники транспортної сфери та логістики (71%), працівники різних виробництв і сільськогосподарського сектора (59%). Серед представників ритейлу регулярно працюють понаднормово 54% співробітників, а 32% роблять це, але рідко, випливало з опитування.
Згідно з останніми даними Росстату, у квітні рівень безробіття в Росії опустився до нового історичного мінімуму - 2,6%. Однак, як зазначали в Центробанку РФ, низький рівень безробіття супроводжується дефіцитом кадрів на ринку праці.
Реклама:
"Це означає, що в економіці практично не залишилося вільних рук, ситуація з кадрами справді дуже гостра, особливо в тих галузях, які вже переступили докризовий рівень", - стверджувала глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна. За її словами, дефіцит кадрів став основною проблемою для економіки Росії.
Економічна правда