Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Розстріли на Майдані: суд призначив до розгляду справу Януковича

13:27:20

Броварський міськрайонний суд Київської області призначив на 24 червня підготовче засідання у справі проти експрезидента Віктора Януковича. Про це повідомив  заступник очільника Департаменту у справах Майдану Офісу генпрокурора Денис Іванов у коментарі Укрінформу. "Броварський міськрайонний суд призначив підготовче засідання у справі проти Януковича і представників його силового блоку, яких звинувачують в організації розгону та розстрілів демонстрантів 18-20 лютого 2014 року на 11:00 24 червня", - сказав він. Головуючою колегії суддів виступає Наталія Сіренко, а інтереси Януковича у суді представляє адвокат Андрій Доманський.   Підготовче засідання призначили майже через чотири місяці, відколи справа 29 лютого надійшла на розгляд суду.    Нагадаємо, раніше Шевченківський районний суд декілька разів відмовлявся розглядати справу стосовно Януковича і представників його силового блоку. Після цього Київський апеляційний суд визначив її розгляд за Броварським міськрайонним судом.   У жовтні 2023 року ДБР завершило слідство у справі стосовно Януковича за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18-20 лютого 2014 року. Обвинувальний акт направили до суду.   Окрім Януковича, у вчиненні злочинів проти майданівців обвинувачуються колишній міністр внутрішніх справ Віталі Захарченко, голова СБУ Олександр Якименко, міністр оборони Віктор Лебедєв та інші силовики.   За даними слідства, колишній президент дав вказівку міністру внутрішніх справ на застосування вогнепальної зброї щодо учасників Майдану близько 7 ранку 20 лютого 2014 року.   Під час розстрілів 20 лютого 2014 року Янукович спілкувався з лідером Росії Володимиром Путіним вісім разів. У цей час Захарченко розмовляв з міністром внутрішніх справ Росії Володимиром Колокольцевим шість разів.

Демобілізація в Україні готується новим законопроектом

13:06:07

В Україні готують законопроєкт про демобілізацію. Норма про це була виключена з закону про мобілізацію через ситуацію на фронті. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич в інтерв’ю ВВС.   "Цей законопроєкт готує Міністерство оборони разом з Генеральним штабом. У нас він не готується поки що", - сказав він.   Депутат зазначив, що потрібно подивитися на результати мобілізації, які будуть через 2-3 місяці. "І тоді вже можна буде говорити про терміни демобілізації. Це дійсно потрібно", - додав Завітневич.   За його словами, якщо говорити про стандарти і брати досвід минулих війн, то є цілі дослідження. "Я зустрічав таку цифру - до одного року людина може воювати в повномасштабній війні", - сказав він та визнав, що в Україні цей термін давно минув.   Завітневич повідомив, що норма про демобілізацію тих, хто відслужив 36 місяців, була виключена з закону, ухваленому в квітні. Перед цим надійшло звернення головнокомандувача ЗСУ  Олександра Сирського.   Нагадаємо, раніше народний депутат Федір Веніславський заявив, що термін "демобілізація" некоректний під час війни -  мова про додаткові підстави для звільнення з військової служби . Базовий вишкіл замість строкової служби - хто і коли його проходитиме

У Міноборони назвали співвідношення добровольців і мобілізованих

12:37:05

Станом на травень співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії, складає 1 до 3. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони в середу, 12 червня   Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова зазначила, наразі впроваджуються системні зміни в Силах оборони, а також створюється нова система кадрової політики та розвивається мережа рекрутингових центрів. Наразі їх налічується вже 22, а цього тижня планується відкрити ще три   "Станом на травень співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії, складає 1 до 3. Це говорить, що в нас залишається потенціал захищати Україну", - розповіла вона.   Водночас заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко наголосила, що підвищення ефективності цих процесів вдалося досягти, зокрема, і цифровізація розвитку ЗСУ.   За її словами, цифровізація армії може допомогти Україні досягти технологічної переваги над ворогом 10:1.   "Завдяки застосунку Резерв+, яким скористалися понад 1 400 000 громадян, ми побачили, що цифровізація - це вже не тренд, це вимога нашого суспільства. На черзі - запуск застосунку для військових Армія+, який спростить бюрократичні процеси у війську", - заявила заступниця міністра. Нагадаємо, 18 травня  набув чинності оновлений закон про мобілізацію . Всі військовозобовʼязані чоловіки та жінки віком 18-60 років протягом 60 днів, до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані. Президент Володимир Зеленський визнав, що  мобілізація в Україні зросла , після ухвалення відповідного закону.