Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Міноборони назвали співвідношення добровольців і мобілізованих

12:37:05

Станом на травень співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії, складає 1 до 3. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони в середу, 12 червня   Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова зазначила, наразі впроваджуються системні зміни в Силах оборони, а також створюється нова система кадрової політики та розвивається мережа рекрутингових центрів. Наразі їх налічується вже 22, а цього тижня планується відкрити ще три   "Станом на травень співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії, складає 1 до 3. Це говорить, що в нас залишається потенціал захищати Україну", - розповіла вона.   Водночас заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко наголосила, що підвищення ефективності цих процесів вдалося досягти, зокрема, і цифровізація розвитку ЗСУ.   За її словами, цифровізація армії може допомогти Україні досягти технологічної переваги над ворогом 10:1.   "Завдяки застосунку Резерв+, яким скористалися понад 1 400 000 громадян, ми побачили, що цифровізація - це вже не тренд, це вимога нашого суспільства. На черзі - запуск застосунку для військових Армія+, який спростить бюрократичні процеси у війську", - заявила заступниця міністра. Нагадаємо, 18 травня  набув чинності оновлений закон про мобілізацію . Всі військовозобовʼязані чоловіки та жінки віком 18-60 років протягом 60 днів, до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані. Президент Володимир Зеленський визнав, що  мобілізація в Україні зросла , після ухвалення відповідного закону.

Без військового квитка можуть бути недоступні тисячі держпослуг - Мін'юст

11:59:00

Військовозобов'язаним українцям можуть обмежувати надання державних послуг без військово-облікових документів. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська.   Закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати військово-облікові документи. За словами глава Мін'юсту, така вимога дозволить військовозобов'язаним "з'являтись на радарах держави".   "Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми (вимога надати військові документи, - ред.). Але, на моє переконання, він буде з'являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ", - сказав Малюська.   Міністр також зазначив, що очікувати масштабної реформи не варто, бо законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. За його словами, йдеться про "сотні, якщо не тисячі" послуг, при наданні яких можуть попросити надати військово-обліковий документ.   Глава Мін'юсту додав, що для певних послуг таку вимогу не будуть запроваджувати. Це послуги, що стосуються членів сім'ї військовозобов'язаного та дітей військовозобов'язаного. Для критично важливих послуг такої вимоги не будуть запроваджувати.   За словами Малюськи, військово-облікові документи вимагатимуть при наданні послуг, потрібних для "гарного життя та особистого комфорту" військовозобов'язаного. Нагадаємо, 18 травня  набув чинності оновлений закон про мобілізацію . Всі військовозобовʼязані чоловіки та жінки віком 18-60 років протягом 60 днів, до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані. Президент Володимир Зеленський визнав, що  мобілізація в Україні зросла , після ухвалення відповідного закону.

На конференції в Берліні підписали 12 угод для відновлення енергетики

11:21:20

Під час міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні укладено 12 угод про співпрацю з фінансовими установами та енергетичними компаніями. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики в середу, 12 червня.   "Ключова мета - розбудова генерації та мереж, що є надзвичайно важливим для відновлення енергетичних об’єктів після російських атак", - йдеться у повідомленні. Зокрема, меморандум про взаєморозуміння з Siemens Energy AG, важливий для впровадження енергоефективних технологій, децентралізованого виробництва електроенергії, збільшення використання ВДЕ. З Нафтогазом ця компанія домовилася про співпрацю у сфері декарбонізації та роботі газосховищ.   Меморандум із GOLDBECK SOLAR Investment GmbH передбачає розбудову 500 МВт сонячних батарей, а із NOTUS Energy Invest Ukraine - розбудову 120 МВт вітрової генерації.   Підписані меморандуми про взаєморозуміння з Voith Hydro щодо будівництва ПрАТ Укргідропроект нових гідроелектростанцій та реконструкції зруйнованих; зі Swedish Development Financial Institution щодо використання газових та парових турбін на основі біомаси.   Крім того, підписана спільна декларація з німецькою Торгово-промисловою палатою, важлива у переході до зеленої енергетики та забезпечення стабільності українського енергосектору. Закріплені домовленості із Німеччиною про виділення через KfW кредиту для підтримки енергетичної інфраструктури України на суму 30,4 млн євро.   На полях конференції також започатковане норвезько-українське енергетичне партнерство.   Нагадаємо,  Росія знищила 80% теплової генерації та третину гідрогенерації України . Президент Володимир Зеленський наголосив, що в коротшій перспективі потрібно провести швидке і недороге відновлення усіх пошкоджених енергооб'єктів, які можливо зараз відновити. Сполучені Штати Америки надають 824 мільйони доларів для підтримки української енергетичної інфраструктури .

Нідерланди назвали терміни постачання Україні F-16

10:54:20

  Перші винищувачі F-16 будуть передані Україні вже цього літа - відразу після того, як поставки літаків почне Данія. Про це заявила глава Міністерства оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв’ю Європейській правді.   Міністерка відзначила, що вже з літа цього року перші F-16 будуть доставлені в Україну, і відтоді постачання цих бойових літаків буде поставлене "на потік".  "Літаків буде дедалі більше, і це зміцнюватиме ваші Повітряні сили… Я не можу назвати дату, тому кажу: цього літа. Зараз ми йдемо за таким планом. При цьому спершу ви отримаєте літаки від Данії. Ми будемо після Данії, але це - спільний план", -  пояснила Оллонгрен.   Глава Міноборони Нідерландів висловила припущення, що F-16 самі по собі не змінять хід війни, але вони зроблять повітряні сили і протиповітряну оборону України набагато сильнішими.   "Ці винищувачі будуть надходити поступово. Бойове використання покаже їхню ефективність. Воно суттєво зміцнить Повітряні сили, і у якийсь момент це може призвести до вашої переваги в повітрі. Але це не може статися відразу, як ви отримаєте перші F-16. Тож, якщо хтось очікує негайного ефекту, то я раджу ставитися більш реалістично", - додала Оллонгрен. Раніше повідомлялося, що певна кількість винищувачів F-16, які партнери передадуть Україні, будуть зберігатися на безпечних авіабазах за кордоном . У Росії вже заявили, що вважатимуть надані Україні F-16, які базуватимуться за кордоном, "законними цілями", якщо літаки братимуть участь у бойових вильотах.